Страница 35 от 88 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1318

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    6
    #511

    Отговор: Климатици Hitachi

    Здравейте,

    Тъй като и аз ще скачам на RPC35, дали някой има опит с климашоп.бг ? Във Вимакс е 1.35 с монтаж, в Климашоп е 1.25 с монтаж. Струва ли си риска за сто кинта да купя и монтирам с по-непопулярна фирма?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Именно тук се "крие ключа на бараката"...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #512

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз съм имал големи проблеми с популярни фирми, защото имат некомпетентни и необорудвани монтажни групи. Вече не се интересувам от точна цена на машината, а дали тези, които ми ги монтират, могат да я намерят от някой вносител с гаранция. Големият проблем е да намериш такива хора. Парите са най-лесната работа, защото се печелят.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #513

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз съм го измислил как да се застраховам срещу некадърни монтажници примерно ако ще си купувам климатик на промоция от технотата. Предварително ще си поръчам по интернет качествени медни тръби + най-хубавата изолация. Режа, райберовам, слагам гайките, правя конусите и когато ония дойдат, ще им кажа, че климатика е бил с монтажен кит и ще ги накарам само да ми вдигнат телата на стойките, да завият 4 гайки, да свържат 2 кабела и да вакуумират. Изолационната лента ще си я намотая сам. Колкото и да са тъпи, няма как да объркат толкова елементарни действия.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #514

    Отговор: Климатици Hitachi

    Значи нищо не си виждал....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    21
    #515

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ние пък имаме нужда да отоплим 35кв помещение в къща. Съответно след много четене се спряхме на RPC осемнайска. За 12ката е ясно, че впечатленията и цената са идеални, но 18ката скача на 1900лв без монтаж, като малко се губи ценовото предимство сред подобните на пазара. Та има ли някой впечатления от тази мощност на модела, още не сме си дали парите, така че сега е момента за остра критика.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #516

    Отговор: Климатици Hitachi

    50ката е друга бира. Има висок, даже прекалено висок минимум на охлаждане/отопление - 1.9/2.2кВ. Смятам, че доста често ще влиза в он/оф и съответно комфорта в помещението би пострадал до някъде. Хардуерно е със стабилно външно тяло 40кг, но 10те кг на вътрешното идват малко за 18ка. Разбирайте го като по високи нива на шум. Аз в този ценови клас, до 2000лв бих избирал между Тошиба Сузуми + 18 и може би... Да бих взел Тошибата, хубав минимум (затова и не споменах другата опция), достоен хардуер, двойно роторен компресор и за капак някакви си 5 години гаранция - Да моля, вземете ми парите!
    На места го дават и с безплатен монтаж, ако не бързат много може да им остане време и да го вакуумират.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    21
    #517

    Отговор: Климатици Hitachi

    Откровенно казано сузумито беше първият ни избор, даже се бяхме спрели на новия шорай, но тошибата на -7 отдава 3,6кв, а на -15 отиваме на 2,5кв и от там ми произтече притеснението, че няма да може да топли когато стане студено. Същевременно рпц-то по книга дава 4кв на -15, което беше основен аргумент да се спра на него. Грешна ли е тази логика?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #518

    Отговор: Климатици Hitachi

    18-ка сузуми 6kW на максимал... само толкова ли може...

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #519

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Ninka Виж публикацията
    Откровенно казано сузумито беше първият ни избор, даже се бяхме спрели на новия шорай, но тошибата на -7 отдава 3,6кв, а на -15 отиваме на 2,5кв и от там ми произтече притеснението, че няма да може да топли когато стане студено. Същевременно рпц-то по книга дава 4кв на -15, което беше основен аргумент да се спра на него. Грешна ли е тази логика?
    Много често е грешна, най-вече при Gree. Машините могат да работят при -15°C на номинал или на максимал (разбира се, при някои тъпаци и на минимал, но това е друга тема). Някои от производителите пропускат да казват, дали топлоотдаването тогава е по номинал или максимал. Възможно е от там да идва разликата, затова погледнете графиките (таблиците) в сервизното или инженерното.
    Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #520

    Отговор: Климатици Hitachi

    Здравейте и аз съм пред същата дилема , Хитачи или Тошиба и честно казано вече Тошибата почти отпадна като вариант заради същите причини като в пост 517. Сега на везната при мен е Хитачи и Фуджи , сериозни машини с малки разлики в цените. Между другото скоро се сдобих с 35 рпц и вътрешното тяло не никак по малко от на други те 18-ки , на хатрия е сред тихите единствено ме притеснява зимата да не размразява през час .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #521

    Отговор: Климатици Hitachi

    На сузумито максимала е залепен за номинала....та все тая за кое се отнася.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #522

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Ninka Виж публикацията
    Откровенно казано сузумито беше първият ни избор, даже се бяхме спрели на новия шорай, но тошибата на -7 отдава 3,6кв, а на -15 отиваме на 2,5кв и от там ми произтече притеснението, че няма да може да топли когато стане студено. Същевременно рпц-то по книга дава 4кв на -15, което беше основен аргумент да се спра на него. Грешна ли е тази логика?
    Един колега от Шумен има 16ката в офиса си, външно помещение прозорци 30 и нещо кв.. На студено не са стояли. Пускат го на -20 и тръгва. Както и да е, ако се притеснявате, че няма да смогва заложете на Хитачито или увеличете бюджета за Фуджицу Дженерал 18LFCA.


    п.п Изолация има ли? Дограмата каква е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    21
    #523

    Отговор: Климатици Hitachi

    Дограмата е хубава, 3 вътрешни стени, 4тата е с изолация. На тавана няма нищо обаче. Най-основното е че имаме бебе на 6 месеца и на него трябва да му е топло. За Велико Търново става дума, миналата зима януари почти целия беше с много ниски температури.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #524

    Отговор: Климатици Hitachi

    За мен 50-ицата RPC/WPC е по-добрия избор.Имайте предвид, че минималния тръбен път е 3 метра.


  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    21
    #525

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ще го имаме предвид да се навие зад външното тяло, тъй като монтажа ще е гръб в гръб. А каква е дължината на тръбите включени в монтажния кит?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 88 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе