Страница 7 от 25 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 371
Like Tree10Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #91

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Що бе? Дядо ми казваше-Отвеса,Ванко,не мож' го излъга.Гравитацията нема лаба'о.
    Ако се разчита на лазерни нивелири,Соли и т.н.,все пак е уред,даващ грешки или повреди .Особено лазерните при хамалско отношение.А на отвеса нищо не може да му стане,каквото и да искаш да направиш,все ще мери ИДЕАЛНО отвесно. Ако знаеш само на новите строежи от такива измервания с лазери после как се обират с изолацията разлики от 10 см на няколко етажа.
    Ти с какво ще нивелираш планката за вътр.тяло? От една глупава прозрачна шлауха и малко оцветена вода по-точно на тоя свят няма.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #92

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    За отвесиране, няма по-точен инструмент от отвеса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #93

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    е не че отвеса не е точен ,но много зависи от тоя който го ползва,при мене като дойде някой за центровка аз така или иначе вярвам на моя слух но за пред клиента вкл чвам разни,, уреди и той остава много доволен,самоче май се отдалечихме много от темата


  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #94

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    kuuuuul, не се престаравай за да не им отвориш на хората повече работа с поправка на твоите творби. Подкрепям мнението да ги изчакаш, да обсъдите какво къде го искаш и да ги оставиш да го направят - все пак това им е работата - довери им се. Виж какво измайсториха младежите при мен(контакта е мое производство след това): като по-часовник(под два часа) - перфектно просто(по разтегетелна стълба го качи едното момче на рамо само и го монтира без да му мигне окото) - повече нямаше какво да желая.
    Това е въпросната машина, с под метър тръбен път и ме дразнеше много шума от фреона - но реших да му свикна вместо да си отварям по-голяма беля с експерименти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #95

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Вече се отказах да правя нещо,при мене ще бъде абсолютно същото разположение,да искам ли да ги сложат по далече едно от друго за по дълги тръби,този шум винаги ли го има?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #96

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    намерих тема за дължината на тръбите но там казват че за всеки климатик го пише в инструкцията за монтаж.Може ли някои от специалистие да прочете и да каже за този модел какво е изискването,имам възможност да ги сложа и на три метра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #97

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Темата аз я отворих и доста се разнищи въпроса, прочети я цялата и сам си извади изводи. Работата е много мътна и няма гаранции за нищо. В сервизното параметрите на работа на машините ги дават при 7 метра тръбен път - ама кой слага толкова? За твоя модел не бих се ангажирал с гаранция за колко метра колко шум и не намирам да пише нещо за дължина на тръби. На моето Фужитсу(заради което е и темата) пише само че под три метра ще се засилят технологичните шумове и/или ще се появят нови - но НИКЪДЕ не пише колко да са дълги за да НЕ се чува преливането на фреона. Което е всъщност само при тръгване и спиране на компресора заради високото налягъне и тясните тръби на топлообменниците на конкретния модел. Имай пред вид че шума може да е и от монтажа - няма гаранции как ще отрежат тръбите и как ще ги свържат - един съфорумец (три пъти сменяха тръбите и още по-лошо ставаше) се оказа че са останали ръбчета и от там се завихря фреона и "свири" . Прочети хубаво цялата тема и задай там въпроса си за твоя модел - може някой да има същия и да ти каже как е при него. Късмет ти желая, после пиши как мина монтажа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #98

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    При мен тръбният път е под 1,5 метра и действително се чува шум при спиране. Не е силен и е нещо като глухо еднократно изсъскване. При тръгване на компресова ако се доближа до климатика и изключа всичко шумящо в стаята за няколк осекунди се чува напълване. Доколкото знам това е нормално за толкова къс тръбен път. Движение на фреона или други шумове при нормална работа няма.
    Аз изрично исках къс тръбен път за да не се губи ефективност, иначе можеше да ми направят монтаж и с 4 метра тръбен път...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #99

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    echo-колко по-ясно да го напиша??????????? Чети по-нагоре.
    Приятелю vanko68,
    Вероятно не виждам добре напоследък, но единствената конкретна препратка, която намерих е към Магнум-Д.
    Да, ама там такава цена не ми дават.
    Ще бъдеш ли така добър да ме насочиш, защото за 640 не е зле тази Мидейка!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #100

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Утре съм там за една част и вечерта ,ако си тук,пиши на лични за инфо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #101

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    знае ли някой да ли може от вън да се види какъв му е компресора на този климатик?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #102

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Еми като разглобиш ламарините( или PVCто ) на външното тяло и го погледнеш,трябва да може.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #103

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Най после си го взех,разглобих малко но компресора е увит стабилно и нищо неможе да се види.Монтажната фирма трябва да е Импас М99,някой знаели нещо за тях?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #104

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Като развиеш( или разлепиш ) кечето около компресора и ще видиш табелката.Действай смело,не е опасно да махнеш едно кече и да го увиеш пак на мястото му.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #105

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от kuuuuul
    Най после си го взех,разглобих малко но компресора е увит стабилно и нищо неможе да се види.Монтажната фирма трябва да е Импас М99,някой знаели нещо за тях?
    Чети няколко страници назад - те ми монтираха моя климатик, казах че съм доволен от тях...
    Настоявай да ти сложат антивибрационни тампони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 25 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе