Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 105
Like Tree1Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Timberlake-Аз работих в Плевен няколко години,като поддържахме и Ловеч.Казвам ти,че това е един много мъгляв град,в котловина е и минава река.Там сме монтирали на око 50на климатика,повечето дървета(обслужвахме като монтажници Технополис) и всички си бачкат.Не вярваме,че Хитачито е по-зле само на Дунава.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #32

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    С колегата от Плевен няколко пъти сме мерили по едно и също време влажноста и при нас винаги е била с над 15% процента по висока отколкото в Плевен и там мъглите са доста по рядко явление при нас не се махат кажи речи говоря за град Белене който не вярва нека дойде и да види за какво говорим.
    Мислиш ли че ако не ми правиха проблеми нямаше да ги монтирам просто 2 зими ме разориха и ги спрях даже доста хора ме питат за тях понеже в Техномарект пишело че били най продавани обяснявам как стоят нещата при нас те не ми вярват защото си мислят че се опитвам да им продам по скъпата стока и отиват в плевен или свищов земат си някой хитачи хайер и т.н. и после идват и ми реват на главата как съм бил прав неможе ли нещо да се направи по въпроса да им продам хитачито на някой друг пък да им монтирам General и такива селски истории.Даже и едни колеги от русе за един месец миналата зима имаха 20тина счупени перки и тотално се отказаха от тях и те.
    И пак казвам незнам как работят в Пловдив София и т.н. вие си ги монтирате там аз казвам за моя район как работят просто не се справят за съжаление искаше ми се да има поне една марка на средна цена която да става що годе за по обикновенните хора които немогат да си позволят климатик за 2 бона ама все немога да попадна на такава която да работи при нас кажи речи няма марка която да не сме пробвали.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #33

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Айде и аз да се оплача,купих си Hitachi RAS 14EH 1,живея до Бургас,помещението в което съм го сложил е 3.60 м.широка, 5 м.дълга и 2.3 м висока със североизточно изложение.Отняколко дена тука температурите паднаха на -5 - 6 град. и климатика не ще и не ще да затопли стаята повече от 19 градуса а съм го задал да работи на 28 градуса,мерих температурата на изхода на вътрешното тяло..35 градуса и вече почти цял ден работи така,ако реша да я сваля на 22 23 град. температурата в стаята пада на около 15градуса и започва да духа хладно.

    Че се питам,от климатика ли е или от майсторите къде го монтираха........

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ако е наред,не би трябвало да има проблем с това помещение,освен ако няма големи загуби на топлина,както описваш.Ако го спреш за ден,до колко ще спадне температурата?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Цитат Първоначално публикувано от btotev
    Айде и аз да се оплача,купих си Hitachi RAS 14EH 1,живея до Бургас,помещението в което съм го сложил е 3.60 м.широка, 5 м.дълга и 2.3 м висока със североизточно изложение.Отняколко дена тука температурите паднаха на -5 - 6 град. и климатика не ще и не ще да затопли стаята повече от 19 градуса а съм го задал да работи на 28 градуса,мерих температурата на изхода на вътрешното тяло..35 градуса и вече почти цял ден работи така,ако реша да я сваля на 22 23 град. температурата в стаята пада на около 15градуса и започва да духа хладно.

    Че се питам,от климатика ли е или от майсторите къде го монтираха........
    То затова този климатик беше на промоция по всички големи магазини. Ама пише Хитачи нали така човек като прочете хитачи или пансоник му е гот и не ме слушат че мидеята е по добра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #36

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ми въшното тяло е на най-много на метър от вътрешното а във другата стая,със подобни размери,съм със една Осака 12 и там няма проблеми,а е със северозападно изложние и както тази без изолация на стените.Оставам със впечатление,че нещо майсторите не са си свършили работата,днес им звънях а те ми викат,че модела бил такъв Осаката е обикновена и температурата на изхода на вътрешното тяло е около 48 градуса и заради това оставам със впечатление че му има нещо на това Хитачи....можеби греша.

    Velev,май рибките се хванахме на поредната заблуждаваща реклама ама

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Изобщо не правя никва реклама казвам истината.
    Такова хитачи на един клиент ходих да гледам и той го ползваше в офис дето е 10м2 и не топлеше и той пуска сутрин две духалки за по 2 часа и после климатика подържаше температура на другия ден се повтаря процедурата и накрая го смени с едно фуджи 12лцц.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #38

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    не ,нямах предвид,че ти правиш реклама,имах предвид,че сме се поддали на рекламата направена ни от страна на продавачите към нас,дано ни четат шефовите им,че да им дигнат заплатите,магазина е Ритони Бургас.
    Според вас да си търся ли правата като ги подкарам по веригата и за какво да натискам,имам нужда от вашето мнение,благодаря на включилите се до сега .

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Такъв си е климатика нищо неможеш да направиш работи толкова може. Тенденцията е висок коп малка консумация и малко топло. И при мидея има такива модели но ние не ги предлагаме за отопление.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ако климатика не показва зададените и рекламирани параметри-можеш да го смениш или да ти върнат парите или да доплатиш за по-хубав модел.Виж Закона за защита на потребителя и ако си настоятелен-ще свършиш работата.Или с адвокат-по сигурно е.

    Кой ти го препоръча? Ако е станало от продавача или монтажника,ще ти е по-лесно.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ванко не е редно да се прави така я си предстви тоя цирк в твоя офис. Какво си виновен да търпиш финансови загуби защото човека си е решил че това е неговия климатик.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #42

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Естественно продавачите,аз се колебаех между един Самсунг и това Хитачи и във Техномаркет и Ритони ми посочиха този......малко се отклонихме от темата възможно ли е да е поради малко количество фреон или нещо такова свързано със монтажа и как да проверя.Нищо не разбирам от тази тема и затова задавам въпроси.
    Извинения към всички който се занимават със монтажа и си вършат съвестно работата.....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #43

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Между Самсунг и Хитачи?Много добре са ти препоръчали.Този поне само не топли,а другия изобщо нямаше да работи./не че има някаква разлика./

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #44

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    jori това ми хареса знаех си аз че има нещо гнило във толкоз реклама

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Цитат Първоначално публикувано от btotev
    Естественно продавачите,аз се колебаех между един Самсунг и това Хитачи и във Техномаркет и Ритони ми посочиха този......малко се отклонихме от темата възможно ли е да е поради малко количество фреон или нещо такова свързано със монтажа и как да проверя.Нищо не разбирам от тази тема и затова задавам въпроси.
    Извинения към всички който се занимават със монтажа и си вършат съвестно работата.....
    Фреона няма ка да провериш то и манометричен блок да имаш пак неможеш да установиш дали е точно количеството. Но ще ти кажа визуално да видиш дали заскрежава цялата пита отвън ако да е достаъчно фреона ако само в средата е малко. Това е .


    Едни съвет взимаите си клими от фирми които само това правят те няма да се прецакат да продават калпави машини защото си го вкарват сами така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Отговори: 5
    Последно: 08-12-08, 09:16
  3. Hitachi RAS/RAC-25YH5 - така ли трябва да работи компресора?
    От plastkomfort във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-08, 21:55
  4. Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?
    От jtq във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 09:46
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?
    От drago7708 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 03-12-06, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе