Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 105
Like Tree1Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #46

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Velev,благодаря за съвета послушах те.........сега бях отвън,температурата е -3 и няма грам скреж по питата,само прах.......

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Цитат Първоначално публикувано от btotev
    Velev,благодаря за съвета послушах те.........сега бях отвън,температурата е -3 и няма грам скреж по питата,само прах.......
    Огледай го но преди това вдигни градусите на макс изчакай минута две да се разварти на макс и тогава огледай питата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #48

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Вдигнах температурата на 32 и изчаках една цигара време пак нищо,сухо е.......

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #49

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Стана късно,благодаря на включилите се,явно след празниците ще ходя да се раправям,а до тогава ще се сгряваме цепейки дърва на двора и пиейки домашно винце край печката .
    Весели празници и успешна нова година.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #50

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Лятото ако е работил добре което пак ме съмнява няма какво да му се чудиш като събереш парички вземай нов само че тоя път се допитай по сериозно за марката.
    Хайде не се срамувайте и другите собственици на хитачи от по новите модели да си признаете че неможете да се сгреете без ракийка и без лиген с топла вода и духалка до климатика.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    13
    #51

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Обаче аз така и не разбрах,нормална ли е тази температура от 35 град. на изхода на вътрешното тяло и то на най-ниски обороти и на какво се дължи това...........
    Сравнявах шума на външното тяло на ОСАКА и това на Хитачито,ми на осаката бе значително по-тихо а това на хитачито бучеше......как ли е спал брадчеда горе?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #52

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Лятото ако е работил добре което пак ме съмнява няма какво да му се чудиш като събереш парички вземай нов само че тоя път се допитай по сериозно за марката.
    Хайде не се срамувайте и другите собственици на хитачи от по новите модели да си признаете че неможете да се сгреете без ракийка и без лиген с топла вода и духалка до климатика.
    Аз лично вече втора зима топля една стая 12 м2 с Хитачи Е10Н2 и се справя много добре, дори и при миналогодишните мъгли и студове от -20С , така че не прави изводи за всички климатици с марка Хитачи от някакъв персонален проблем, още повече че не съм единствения доволен от този модел (визирам edi1). А относно коментарите за Мидеята, точно над моя има една 12-ка която миналата зима при мъглите се обледяваше ужасно и тракаше по-зле и от трактор, за консумацията няма да говоря предполагам всеки я знае.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #53

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Да, моя започва трета зима и до сега не е имал нито един проблем, топли си добре, не замръзва, достатъчно икономичен е /макар, че това не е най-важното/.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Може би има някаква тънка разлика между H1 и H2...

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #55

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    И аз от месец и половина съм "щастлив" собсвеник на Хитачи Е10Н1, и до преди една седмица бях супер доволен, но след падането на температурите от коледа насам, климатика буквално умря! Ползвам го на вилата, и поради тази причина не направих по скъпа инвестиция, за което малко съжалявам. Иначе в по мекото време без проблем успяваше да затопли цялата къща - около 80м3, до 25 грдуса, като даже изключваше. От няколко дена "топля" само една стая - 35м3, или по скоро се опитвам да я стопля, тъй като днес когато отидох там, температурата беше 17 градуса. Климатика не го изключвам, работи постянно. И за да не съм толкова негативен, ще кажа и нещо добро - размразяването функционира перфектно, а и външното тяло работи доста тихо.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #56

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Явно има някаква голяма разлика между H1 и H2, защото с H1 се оплакват доста хора, а с H2 са доволни.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #57

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Можете ли да ми кажете дали при увеличаване на градусите започва да излъчва повече топлина, или това се отнася само до времето когато ще направи цялото помещение на зададените градуси? Зяащото при мене помещението е дота голямо и е на последен етаж

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #58

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ако става въпрос за инверторен климатик(предполагам,че питаш за Н1 ),ще е само до времето да затопли целия обем,след това ще си намали топлоотдаването само да поддържа новите градуси.Конвенционалките си топлят еднакво без значение на колко е настроен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #59

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Лятото ако е работил добре което пак ме съмнява няма какво да му се чудиш като събереш парички вземай нов само че тоя път се допитай по сериозно за марката.
    Хайде не се срамувайте и другите собственици на хитачи от по новите модели да си признаете че неможете да се сгреете без ракийка и без лиген с топла вода и духалка до климатика.
    Те за TIMBERLAKE най-великите и единствени климатици са Фуджицу, ама тая година ще му щракна едно 10ЕН1 до едно Фуджицу сам да види и прецени разликата ............и да не говори такива глупости.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #60

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Мойто Е10Н2 трета зима подкара, днес е страхотна мъгла и ниска температура, той си работи перфектно, размразява си питата до чисто /на около 1 час за около 5 минути/, топли си стаята.Възможно е да има разлика между двете серии, но Н1 уж я рекламирака като японска , малко по-скъпа е и не би следвало по тази логика да има проблеми, ама знае ли човек, какво има вложено в машината.Миналата зима моята машина при -18 град,уса и гъсти мъгли работеше перфектно, топлеше и размразяваше без проблеми.Понеже е под едно скатче, отдолу се беше образувала една огромна буца лед от конденза, но единствения лед по машината беше една висулка под дренажния отвор/който е доста голям и явно е на точното място/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Отговори: 5
    Последно: 08-12-08, 09:16
  3. Hitachi RAS/RAC-25YH5 - така ли трябва да работи компресора?
    От plastkomfort във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-08, 21:55
  4. Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?
    От jtq във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 09:46
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?
    От drago7708 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 03-12-06, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе