Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 129

Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Еми щом те са го отворили на ръка, нищо чудно те да са прецакали механиката.Колко време го оставиха да работи, след като го включиха и го отвориха с РЪЧИЧКИ.Поне 5 минути машината не се развърта до необходимите стойности и температура от момента нва включване.Там нещата са много нежни.Отваря се винаги, защото турбината от там си взема въздух.Той сам си регулира отварянето.Отначало на отопление, докато загрее топлообменника, трябва да отваря съвсем малко, после вече електрониката си смята колко се отваря.Така е при всички машини с такива капаци.Моя ТОШО ЯПОНСКИ е такъв и така си работи, както ти описах.В упътването за твоя си пише, че когато работи ще бъде отворен, а когато не работи ще бъде затворен и, че от реме на време ще бъде затворен по време на работа.Изрично си пише да не се пипа с РЪЧИЧКИ и да не се напъва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #62

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    кофти! Мерси за отговора. Ще се разправям с тях май
    Да, работи си 5-10 мин преди да видят, че не е отворил и ми поискаха нож да го тикнат леко("да го отлепят") и той после сам се отвори

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Викай ги да си оправят простотията.ти пита, какво можеш да очакваш от тях, ама хич не ми е дошло на акъла ,че може да напъват подвижния панел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #64

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    хммм, явно нещо е станало. Те приключиха към 6 и нещо и май бързаха да си идат. После, като го спрях, пак не се затвори сам, хем изчаках поне тези долу, откъдето излиза въздуха да се затворят. Климатика заспа и пак нищо.... Та се замислих така ли ще стои отворен да ми прашасва и после този прах в стаята да влиза.
    А за какво служи това отваряне? Тоест, какви бели може да станат, ако не се отваря този панел? Да не би да трябва да достигне някаква или зададената температура и тогава да се отваря? А и то беше топло вкъщи, щото парното работи и като го пуснаха на мах мощност да заработи напълно, стана парник, тоест, тези 30гр трябва да са били доста лесни за достигане.
    Или да е за онзи air flow, когато завърта вътрешния въздух?
    Аз се притесних, да ти кажа....

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Капака се отваря и осигурява на турбината необходимия дебит въздух за да работи машината, както се полага.Трябва сам да се отвори и затвори, затова ти казвам, че нещо са прецакали механиката.Я виж капака добре ли е затворен, този, който се отваря за да достигнеш до филтрите, не подвиждия панел.Иначе как точно и кога точно отваря, машината сама си смята.Затова не трябва да се напъва на ръка или с други инструменти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #66

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    По каталог ЕЕР е 3,57, а КОП 4,16.На 10-ката ЕЕР е 4,31, а КОП 4,30.СКРОЛ е компресора /по каталог поне/.
    Еди, аз поне във http://hitachi-asia.com не намерих подробни данни. Ще можеш ли да ми дадеш някакъв линк с техническите спецификации от производителя, че след тия свободни съчинения на дилърите...?


    п.п. Въобще не споменаваме десетката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #67

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Малко по-нагоре бях пуснал каталога за Испания.В мрежата се намира и каталога за Италия, ако поровиш.Иначе в темите за ХИТАЧИ има една със сервизни, там съм пуснал един линк с показателите на WX8, който е същия като ЕХ3.Това, че са съвсем еднакви, поне го установих, защото сервизните за двете серии са общи.На 50WX8 и D18EX3 сервизното е общо, него го намерих, предполагам, че така е и за по-ниските мощности.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #68

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Видях, че си дал линк към търговски каталог отново на дистрибутор на техника, само че в Испания - http://www.construible.es.

    Несериозно е, дали за да са по-напред в продажбите от другите производители, които отговорно предоставят параметрите си, Хитачи са оставили разни фирми и фирмички сами да им определят tech-овете за моделите ширпотреба. Така, с никакви или с представени неточни характеристи, си осигуряват известна преднина в непретенциозния сегмент. За разлика от Европа обаче, в Япония в никакъв случай не са ги оставили да преценяват избирателно, както се вижда в тамошния им сайт.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #69

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Видя ли файла със сервизните, там са дадени данните на машините.WX8 и EX3 са една и съща машина.За този става дума - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,52997.0.html .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #70

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Видя ли файла със сервизните, там са дадени данните на машините.WX8 и EX3 са една и съща машина.За този става дума - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,52997.0.html .
    Ще може ли линк към този файл със сервизни? Предполагам, че нямаш впредвид препратката ти към dox.bg (в която търсените данни също ги няма)
    Също, никъде не видях Хитачи да са написали, че ех3 и wx8 са един и същи модел, но да предположим и че са, отново не намерих някъде производителят да е упоменал COP-а и ЕЕR-а и на двата, да не говорим и за други важни параметри.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    За това, че са еднакви, съдя по сервизните на ХИТАЧИ, които имам.Вътре са дадени и двете маркировки на машината.Линк няма полза да дам, защото файла е свален след регистрация в официалния сайт на ХИТАЧИ и няма да можеш да стигнеш до него.КОП-а си го получаваш, като си разделиш данните за мощностите.Ето от тук са свалени, като се регистрираш, има ПДФ-и и без регистрация.Ако се регистрираш, ще ти разреши да стигнеш и до други ПДФ-и- http://www.hitachiaircon.com/argws/c...ries&rangeId=1 .Иначе имам сервизни на доста машини на ХИТАЧИ като ПДФ, но са сваляни от различни сайтове, на които не им пазя адресите. http://www.hitachiaircon.com/argws/c...2&doctypeId=5# ето за WX8.
    Ето един друг линк - http://www.hapm.hitachi-asia.com/ind...tionManual.asp в него можеш да намериш инсталационните и мануалите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #72

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Мерси за линковете за директно сваляне, защото след регистрацията ми излезе: The site you have requested is currently down for maintenance. Apologies for the inconvenience. Please try again later.

    Също, исках да те помоля, ако не те затруднява много, да ми кажеш как, въз основа на тези предоставени характеристики, изчисли коп-а?


  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #73

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Често дава такова съобщение.Като се върнеш обратно, горе от синята стрелка, /не знам как се вика на компютърджийски език/, ще видиш, че вече имаш достъп.За КОП-а, размеляш номиналите на консумацията по номинал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #74

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За КОП-а, размеляш номиналите на консумацията по номинал.
    Изглежда, че не е трудно, но пак нещо не разбрах. Ще може ли като формула, например за d14ex3 или алтернативата му?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Да речем мощностите на отопление.Дадени са 0,9-4,2-5 това са минимална, номинална и максимална.Разхода е даден 115 - 1,010 - 1,300 за съответната мощност.Вземаш номинала 4,2, делиш го на 1,010 и получаваш 4,158.Това е КОП-а.Така можеш да си получиш КОП-а за минимал и максимал.Но това са данните при +7 градуса вън и +20 вътре в помещението.Надолу нещата вече се променят и това можеш да го видиш от големия файл, дето съм дал достъп до него в dox.bg.Вътре има едни таблици за мощностите пхри отопление и охлаждане.Данните за мощностите са по номинал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления
    От avast3 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 62
    Последно: 27-02-13, 23:13
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър
    От Abadon във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 29
    Последно: 17-11-11, 08:34
  4. HITACHI RAS/RAC-D14EX3 - става ли за 22m² ?
    От sladi4kia във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-10, 22:03
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе