Страница 51 от 63 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 939
Like Tree330Одобрявам

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #751

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Доста често ми се случва да срещам монтажи в една изолация двете тръби и преди крановете разделени в две изолации.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #752

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    KI_YOOU, тези миризми ги лекувам с кислородна вода (пероксид) от аптеката (достатъчно силен е) или понякога си разреждам сам на 10%, НЕ ПОВЕЧЕ. Необходимо условие е, при монтажа на машината, тръбата за летен конденз да е от хубавите, с пластификатори. 200 до 300 милилитра са необходими за решаването на проблема, с ефект около месец. Ако в помещението не се храните, държи и повече.
    Успех!
    Аз Додо миризми нямам от климатиците, даже в момента навън се разхлади приятно и ги спрях. Нито от Дайкина, нито Хитачито лъхат на мухал или каквото и да е било в режим подсушаване на топлобменника. На темата с пероксида, визираш третиране на турбината в разглобен вариант или на място?
    Мен зора ми е да я почистя , че в този и вид ми е някак нехигиенично.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #753

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Не! Имах пред вид обливане само на топлообменника, съответно двете ванички и шлауха. Пероксидът неутрализира само органични отлагания и миризми. Не чисти. Ползвам го на незамърсени машини. Мелио и водна струя от лозарска пръскачка за турбината, ако е в хитачи. Аз не мога да ги разглобявам тях.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #754

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    То да е само гофрето , ама и тръбите и изолацията са по същата система . PVC лентата се разпада на втората година от UV .
    IMG_20170809_073650.jpgIMG_20170809_073925.jpg
    Ето лента,няма разпадане.
    Не знам по морето-чайки и гларуси,дали ще я кълват?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #755

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Алуминиева ли е? Имаше някъде писано, увил човека с алуминиева лента бандажирания сноп и се появил конденз. Не помня точно, този конденз дали беше от калпава изолация на тръбите или Ал. лента или друга причина.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #756

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Да,алуминиева е.
    Всичките ми климатици са с такава.
    Първият е монтиран преди десет години.
    Нямам проблеми,нито с лентата,нито с конденз.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #757

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    някой пита за вадене на турбината - вади се без смъкване на вътрешното тяло ,ремонтопригодно и лесно за разглобяване е - цялата прахосмукачка примерно излиза наведнъж .. колегата дето не му достига градусите да си види филтрите много са фини и лесно се задръстват самопочистването не им помага напротив замазва мръсотията по тях още повече

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #758

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Не съм видял досега монтажник да използва алуминиева лента. Цената едва ли е фактор, тъй като е съвсем малко по-скъпа. И аз си увивам сноповете с тази лента, но тя е крехка, лесно се къса, по-бавно става и снопът няма "търговски вид". Може би затова се ползват ленти, които издържат по едно лято.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #759

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Има PVC ленти с UV защита. Ние използваме такива и гарантира поне 5 години цялостна здравина на тръбния пакет. Още повече, че са с лепило, което е допълнителен плюс.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #760

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Всичко аз съм увивал.
    На работа за тръбите ползваме профилирана вата с алуминиево фолио/ пара,топла вода.../
    Така,че съм свикнал върху всяка изолация,да слагам алуминиева лента.
    Не става въпрос за монтажници.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-08-17 в 10:04.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #761

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Викинг, бандажната лента пази снопа от надиране при провиране през стената. UV защитата е плюс. Това фолио се увива след прокарването на тръбите, пипкава работа е и никой монтажник няма да се навие да го слага. Особено ако е инвестирал бая пари в бандажна лента с UV защита.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #762

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Викинг, бандажната лента пази снопа от надиране при провиране през стената. UV защитата е плюс. Това фолио се увива след прокарването на тръбите, пипкава работа е и никой монтажник няма да се навие да го слага. Особено ако е инвестирал бая пари в бандажна лента с UV защита.
    Точно така направих.
    След тях сложих алуминиевата лента,нищо че сме приятели.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #763

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Алуминиевата лента не е подходяща. Твърде слаба и лесно се къса. После изолацията отдолу се просмуква с вода, ако пък е тънка, прави конденз върху лентата. Да не говорим, че ако я удари градушка и ще стане на парцали. Аз използвам сива PVC на 3М за тръбите на горещата вода, която е много по-здрава и уж издържала на слънце, но гледам за 1 сезон директно на слънцето и тя се опече и се напука отгоре. Ако тръбния път е дълъг и е някъде на припек, пластмасов канал е решението, никакви ленти и изолации не издържат дълго.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #764

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    За какво са ви алуминиеви ленти , има си монтажни канали с всички ъгли , розетки , снадки и т.н. Издържат на UV , удари, огън освен това стоят много естетически на стената и отвън и вътре . Цената им е смешна спрямо това което се постига с тях .

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #765

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Вчера застанах пред климатика и започнах да светя с фенерче към турбината.
    Направи ми впечатление, че въздухът, който излиза от климатика е силен в двата му края а в средата почти няма движение. Жалюзите са на средно положение.
    Нормално ли е това.

    Другите с такъв климатик имате ли шум като моя при стартиране на компресора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 63 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе