Страница 61 от 78 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #901

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    ето така ще свършат нещата. снимката е от днес от един друг "любим" климатик , дайкин ftx 50 , който ми се бяха хвалили че са изчистили перфектно.
    може и от времето да е повлияло... механизма на клапите си бачка просто поне половината са натрошени. по вероятно да е просто стареене на материала с човешка намеса.
    смъкни го , и го изчисти - всичко останало са компромиси.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #902

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тъкмо реших, че няма да има зима и ме изненада. Оставил съм го на 22 градуса прибирам се вечерта вдигам на 25-няма никой почива си външна -1. Излизам на балкона замръзнала му тръбата. Пускам го на Фул. почти няма разлика. Спомних си историята със стария Панасоник 9 ка. предните зими и си усилих елдомският конвектор. Вчера на светло взех отвертка и му изтърбуших капачката на кондензният отвор. Малко лед излезе и толкова. Усилих го на 27 а днес на 28 градуса на 3 метра от него 25 градуса. Днес в 16ч. го чувам да пука след това клапата взе да се затваря, да мига и да не топли-общо към минута и нещо да е било към -3 градуса без сняг без мъгла. След това взе да топли здраво вдигнах го от 27 на 28 външна температура -3/4 оставям го на ауто и духа здраво непрекъснато други дефрости не съм видял.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #903

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Привет!

    Понеже за първи път съжителстваме с климатик, имам питане. До преди да хване онзи ден студът, машината от темата работеше он/оф и харчеше сравнително малко. Откакто се задържа под нулата (вчера беше около -8 във Варна, но с вятъра го правеше към -15), според дистанционното климатизаторът консумира средно по 600 вата на час. Днес беше по-топло, но консумацията падна само до 550. Интересното е, че при режим на вентилатора авто и зададени 23 градуса, снощи не спря цяла вечер за дефрости (поради здравословни проблеми просто си седях и го слушах как работи), но при зададена трета степен на перката спира по часовник, без значение дали зададените градуси са 23 или 25 да речем.
    Та въпросите са ми нормална ли е тази консумация при тези външни температури и нормално ли е да работи по този начин - без да спира, защото просто не достига задените 23 градуса. Температурата у дома е около 21,5, но подът си е студен като цяло...

    Монтиран е в къща, на дългата страна на стая 5х3, преградена с гардероб, като гледа към антрето (6 кв.м.). Няма врата между хола и антрето.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от planineca; 01-12-18 в 18:47.
    antyox одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #904

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Привет!

    Понеже за първи път съжителстваме с климатик, имам питане. До преди да хване онзи ден студът, машината от темата работеше он/оф и харчеше сравнително малко. Откакто се задържа под нулата (вчера беше около -8 във Варна, но с вятъра го правеше към -15), според дистанционното климатизаторът консумира средно по 600 вата на час. Днес беше по-топло, но консумацията падна само до 550. Интересното е, че при режим на вентилатора авто и зададени 23 градуса, снощи не спря цяла вечер за дефрости (поради здравословни проблеми просто си седях и го слушах как работи), но при зададена трета степен на перката спира по часовник, без значение дали зададените градуси са 23 или 25 да речем.
    Та въпросите са ми нормална ли е тази консумация при тези външни температури и нормално ли е да работи по този начин - без да спира, защото просто не достига задените 23 градуса. Температурата у дома е около 21,5, но подът си е студен като цяло...

    Монтиран е в къща, на дългата страна на стая 5х3, преградена с гардероб, като гледа към антрето (6 кв.м.). Няма врата между хола и антрето.
    За по-добро следене на изразходваната енергия си купете енергиен монитор. Аз лично не вярвам на вградения, понеже често ми се е случвало да не мери както трябва. Можете да вземете като модела на Генади. Колкото за дефростите е нормално за модела, при дадени условия този модел дефроства в диапазон от 45-55 мин. 550-600w консумация е напълно нормално за условивията, за които описвате. Относно схемата ми се струва, че е било по-хубаво да го монтирате на късата страна а не на дългата. Гардероба може да спомага за не добрата работа на климатика.
    Jack Krauser, rosswen и Genadi80 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #905

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Привет!

    Понеже за първи път съжителстваме с климатик, имам питане. До преди да хване онзи ден студът, машината от темата работеше он/оф и харчеше сравнително малко. Откакто се задържа под нулата (вчера беше около -8 във Варна, но с вятъра го правеше към -15), според дистанционното климатизаторът консумира средно по 600 вата на час. Днес беше по-топло, но консумацията падна само до 550. Интересното е, че при режим на вентилатора авто и зададени 23 градуса, снощи не спря цяла вечер за дефрости (поради здравословни проблеми просто си седях и го слушах как работи), но при зададена трета степен на перката спира по часовник, без значение дали зададените градуси са 23 или 25 да речем.
    Та въпросите са ми нормална ли е тази консумация при тези външни температури и нормално ли е да работи по този начин - без да спира, защото просто не достига задените 23 градуса. Температурата у дома е около 21,5, но подът си е студен като цяло...

    Монтиран е в къща, на дългата страна на стая 5х3, преградена с гардероб, като гледа към антрето (6 кв.м.). Няма врата между хола и антрето.
    Същото преживяване имам и аз - на зададени 24 градуса въобще не спря да духа цяла нощ, поддържайки 21 градуса, само че за мене това е рай, защото ако спира, има температурни разлики и пластмасата пука, пращи, трещи като на състезание и не може да се спи. Нещо ужасно. Та за първи път откакто съм го купил спах цяла нощ. При вас по същия начин ли е? В спалня ли е?
    antyox одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #906

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При мен е настроен на 27 градуса ауто. Днес бе по-топло през деня и го намалих на 25 гр. но ме нямаше следобяд като се върнах вдигнах на 27 гр. и към 17:30ч. взе да пука притвори си клапата и явно прави 1 минута дефрост от тогава бичи без да спира на 4 метра от него е 23.7 гр. но в момента е само около -1 гр. Консумация на дистанционното за вчера показва 175.7 кв. но снощи бе доста студено и се справи добре, не съм го чувал да спира и топлеше равномерно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #907

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не може да е 175.7кв.ч да не е 7.57 ?
    antyox одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #908

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не може да е 175.7кв.ч да не е 7.57 ?
    175.7 сигурно му е за месеца понеже вчера беше 30-ти последен ден на ноември

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    antyox одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #909

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Може-за месеца.
    antyox одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #910

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Да месечно е още не съм му свикнал с показанията 16.1 показва за следващия. Направи втори дефрост 22:30ч. средно на 5 часа го забелязвам но ми е на 4 метра от главата и не го дебна на 100%. Ако е в малка стая и над главата може да изнерви някой. Дава 3-4 градуса разлика но при мен е голяма и начупено помещение около 30 квадрата коридор, кухня трапезария спалня входна врата но пък южно вътрешно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #911

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    16.1Kw/h за днес? Денонощието още не е приключило...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #912

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    30 квадрата топли все пак, а и е хладничко тези дни, нормален разход.
    estqwerty, antyox и ccankov73 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #913

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Докара го до 16.9 кв.ч. и още един дефрост в 24:05ч. при това по-дълъг на външна -2. Като дойде сметката за декември ще видим до сега не плащах нищо.
    Този пост е редактиран от antyox; 02-12-18 в 00:08.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #914

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    30 квадрата топли все пак, а и е хладничко тези дни, нормален разход.
    И аз топля 32-33 м2... и съм стигал веднъж до 12kw/h за денонощие при температура около 0, мислех че е много,но окей важното е да ни е топло и комфортно-другото се плаща с хартийки
    antyox и Rado Smilkov харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #915

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тая година жената ще плаща тока аз платих климатика за това не го жаля.
    estqwerty одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 78 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе