Страница 4 от 52 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #46

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    Значи да викам техниците,климатика е само на 3 месеца и от началото прави така
    Ти твоята машина само на LOW FAN ли я караш?Пускай на AUTO FAN, почисти си филтрите и ако пак е така тогава викай сервиза.А между другото двата крана вънка ли замръзват или само единия?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #47

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Ти твоята машина само на LOW FAN ли я караш?Пускай на AUTO FAN, почисти си филтрите и ако пак е така тогава викай сервиза.А между другото двата крана вънка ли замръзват или само единия?
    Не,на LOW FAN го пускам само нощно време.При този режим ми направи впечатление,че изходящата температура е най-ниска,но не по-малко от 15-16 градуса.На MED FAN или на HIGH FAN,температурата на струята се вдига до 21 градуса.И това при стайна температура 28 градуса,външна също толкова и настройка на климатика на 20 градуса!Разбира се,че не е нормално.В началото не беше така,от две-три седмици го забелязах.И вън се заледяват и двата крана,преди се заледяваше само единия....Редовно си чистя филтрите-чисти са ,външното тяло също е чисто.Климатика е в гаранция и днес се обадих в сервиза но казаха,че чак другата седмица щели да могат да ми се обадят кога ще дойдат...МНоо гадно-чисто нов климатик ,и ме притесни много!Има и още нещо-по тръбите вътре в стаята се образува много конденз-значи отнякъде изпуска...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #48

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    ....А между другото двата крана вънка ли замръзват или само единия?
    Всъщност ми замръзва само единия-по-малкия с по-тесния маркуч.Впрочем какво означава това замръзване?Защо се случва?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #49

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Най-после дойдоха сервизни техници да ми видят климатика защо не охлажда.Хората бяха други-не онези които ми правиха монтажа.Замериха всичко,оказа се че причината за лошата работа е лоши връзки,пречупен тръбен път(в единия от ъглите тръбата е била така пречупена под прав ъгъл,че почти се е запушила.Имало е теч на фреон-мериха,теглиха,заредиха с фреон,наново оправиха всички връзки,скъсиха ми тръбния път с почти 1 метър и сега елате да видите-климатика заработи по съвсем друг начин,а аз само съм си мислел че в началото е работел...Хората просто бяха компетентни.Климатика е на 3 месеца в гаранция,естествено пари не ми взеха,сложиха ми нова изолация на тръбите и казаха,че ще се разправят с онези,които са ми правили монтажа.Всичко това стана с много търпение и постояно обаждане до фирмата с напомняне да пратят техник,много нерви но май навсякъде е така.

    Мисля си,че няма лоши климатици,техниката маркова или не е добра за парите си,цялата рбота и всички проблеми идват само от некачествен монтаж,понеже 90% от хората които се занимават със такава дейност са некомпетентни или необучени.Специално онези,които направиха монтажа на климатика ми бяха абсолютни нрандерталци,и в буквалния и в преносния смисъл.Мидея са добра марка,при разумна експлоатация и редовна поддръжка са отлични.И са икономични-моята 12-тица при постоянна работа не-по-малко от 12-15 часа на ден за миналия месец ми е качила сметката за ток само с 20 лева.

    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    24
    #50

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте!
    Имам този климатик от съвсем скоро , при включване ( на отопление) веднага светва червената лампа PRE-DEF ( май за размразяване дето е ) за около минута и после си заработва нормално. След това почти преди всяко включване на вентилатора (на вътрешното тяло имам предвид) тази лампа светва за около 10секунди и след това тръгва вентилатора. Нормално ли е това ? не трябва ли да светва само когато размразява външното тяло ? все пак вън не е толкова студено още !
    И тази лампа дето няма надпис на нея за какво е ?(или е сложена само за симетрия)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #51

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko_G
    Здравейте!
    Имам този климатик от съвсем скоро , при включване ( на отопление) веднага светва червената лампа PRE-DEF ( май за размразяване дето е ) за около минута и после си заработва нормално. След това почти преди всяко включване на вентилатора (на вътрешното тяло имам предвид) тази лампа светва за около 10секунди и след това тръгва вентилатора. Нормално ли е това ? не трябва ли да светва само когато размразява външното тяло ? все пак вън не е толкова студено още !
    И тази лампа дето няма надпис на нея за какво е ?(или е сложена само за симетрия)
    И при мен е така,а онази лампичка не зная за какво е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #52

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Каква е разликата между MSF i MSG, цената е еднаква?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    MSG(9-ка) - 2.9kW отопление, MSF(9-ка) 3.2kW отопление. Шума на вуншното тяло на MSF го дават по-малук. Данните са от каталог на Мидеа за 2006 година.
    MSG(12-ка) - 3.8kW отопление, MSF(12-ка) 4.3kW отопление.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #54

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Свалете си ръководството за потребутеля на български
    http://www.invertorni.klimatici.com/...=fileinfo&id=1

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #55

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko_G
    Здравейте!
    Имам този климатик от съвсем скоро , при включване ( на отопление) веднага светва червената лампа PRE-DEF ( май за размразяване дето е ) за около минута и после си заработва нормално. След това почти преди всяко включване на вентилатора (на вътрешното тяло имам предвид) тази лампа светва за около 10секунди и след това тръгва вентилатора. Нормално ли е това ? не трябва ли да светва само когато размразява външното тяло ? все пак вън не е толкова студено още !
    И тази лампа дето няма надпис на нея за какво е ?(или е сложена само за симетрия)
    Червения индикатор свети докато качи налягане което да затопли питата за да се получи така наречения топъл старт. А празния индикатор просто липсва и вътре на платката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #56

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    MSG(9-ка) - 2.9kW отопление, MSF(9-ка) 3.2kW отопление. Шума на вуншното тяло на MSF го дават по-малук. Данните са от каталог на Мидеа за 2006 година.
    MSG(12-ка) - 3.8kW отопление, MSF(12-ка) 4.3kW отопление.
    А след като очевидно MSF e по-добрия вариант цената е еднаква?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #57

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    От скоро съм потребител на този модел.
    Записвам се да следя темата и да споделям.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #58

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Имам MSF1 12 HR, за него мога да кажа, че е сравнително тих. Външното тяло е сравнително по-тихо от онова, което очаквах. Вътрешното е поносимо шумно, все пак за тези пари - това е.

    Каква е разликата между MSF i MSG, цената е еднаква?
    А след като очевидно MSF e по-добрия вариант цената е еднаква?
    MSF превъзхождат по повечето показатели MSG моделите (напр. консумирана - отдадена мощност), но същевременно отстъпват (напр. количеството фреон е по-малко), т.е. като теглим чертата се получава относително равенство.

    И са икономични-моята 12-тица при постоянна работа не-по-малко от 12-15 часа на ден за миналия месец ми е качила сметката за ток само с 20 лева.
    Ммм, незнам. Има ли и други с подобни разходи?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #59

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от alhio
    MSF превъзхождат по повечето показатели MSG моделите (напр. консумирана - отдадена мощност), но същевременно отстъпват (напр. количеството фреон е по-малко), т.е. като теглим чертата се получава относително равенство.
    Превъзходството е относително - предимно на книга, като в реалността не се усеща значима разлика.

    Цитат Първоначално публикувано от alhio
    Ммм, незнам. Има ли и други с подобни разходи?
    Има, но все пак зависи от условията на използване. Думата "постоянна" е малко неточно използвана.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #60

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Имат разлика и в режимите на отопление. На MSF изключва вътрешния вентилатор когато спре компресора. Това не е голяма файда:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg218211

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 52 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе