Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 94

Midea CSU-12RHAB - блокирал компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #16

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    VeleV.Klima - Не само им обясних ,а даже и акцентирах на бученето и пада на напрежението в този момент. Първоначално получих отговор - Щом върви климатика ние какво да му гледаме ? Но след като им повиших тон се съгласиха да доидат !

    jori - Да грешката е моя. Имах предвид при затоплена стая до 22-23гр. когато зададох въпроса "Каква би трябвало да му е минималната температура на изходящият въздух (относително) при външна 0 ако всичко на климатика му е наред ? "

    Сега вече въпроса изглежда ето така - Каква би трябвало да му е минималната температура на изходящият въздух (относително) при външна 0 и вътрешна 22-23гр. ако всичко на климатика му е наред ?
    Но вече мисля ,че ми се отговори компетентно. За което благодаря 10х

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Бих те посъветвал да намериш амперклещи и да измериш тока когато тръгва компресора мери на кабела на клема N и кажи ампеража.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #18

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Ок това ще го направя само че утре понеже нямам в къщи амперклещи.
    Питам за изходящата температура понежа се сетих ,че когато идваха за профилактика миналата година измериха температурата на вътрешното тяло и тя беше 36гр. при вътрешна 22-23 и външна 8-10 ! И ми казаха ,че това е нормално. Аз го оспорих , а те ама ние нямаме нужната апаратура, ти защо не си казал ,че има проблем ние дойдохме само за профилактика и тем подобни глупости.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #19

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    VeleV.Klima - Само да уточним искаш да измеря ампеража когато компресора тръгва нормално или когато бучи ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Ако миналата година е правил делтаТ 13-14 гр при външна 8-10,и си бил доволен,сега колко е . Абсолютно нереално звучи с такава разлика да е работил нормално.Както колегите казаха,разликата би трябвало да е над 20 гр,и то при отрицателни -4,-5 както сега.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от milenataa
    VeleV.Klima - Само да уточним искаш да измеря ампеража когато компресора тръгва нормално или когато бучи ?
    И при двата варянта най добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #22

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    vanko68 - Ти да виждаш някъде да съм написал ,че съм бил доволен ? Напротив написах ,че оспорих тяхното твърдение ! Миналата зима работеше на зададени 23 и признаците бяха по-слабо осезаеми нооо сега вече са очевадни !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #23

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Ок само дано успея и при бученето защото днес не се е размразявал.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Аз не вярвам във "заковаването" просто като му задам 23 той правеШЕ 24 и спираШЕ докато температурата падне до 22 и пак включва и т.н.
    В този си цитат какво друго обясняваш,освен че си доволен?Нали сега и 22 не можел да направи,за разлика отпреди.
    Така и не разбрахме сега на колко гр. е изх.струя ?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Според мен тоя климатик има нещо не наред и май е пусковия кондензатор. Такаъв климатик видях скоро само че келон беше със избила тапа и дори предупредих хората но май не ги е много еня.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #26

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Да така е но когато му зададях 31гр. при 8-10 външна и вътрешна 22-23 след около час работа стигаше 26 максимум но мен това не ме притесняваше защото аз го карах на 23 зададени ,а явно е трябвало да ме притеснява тази му немощ ! За жалост моя разчитах и все пак на коректно обслужване от тяхна страна. А не сега да се опитвам да събирам знания за да мога да ги оборя за глупостите който се опитват да прокарат или трябва да събера приятелите измежду който има и от така наречените мутри и когато дойдат да ядат шамари на килограми за да си свършат работата коректно понеже явно се правят на луди. Което няма да го направя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Това не е добре така да се решават проблеми никаде не води насилието поне да бъдат почтени да проверят защо бучи. Дори не е добре да ги заливаш с инфорамция и пробнози просто да проверят а ти кажи какъв е тока измерен да видим какво е.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от milenataa
    Да така е но когато му зададях 31гр. при 8-10 външна и вътрешна 22-23 след около час работа стигаше 26 максимум но мен това не ме притесняваше защото аз го карах на 23 зададени ,а явно е трябвало да ме притеснява тази му немощ ! За жалост моя разчитах и все пак на коректно обслужване от тяхна страна. А не сега да се опитвам да събирам знания за да мога да ги оборя за глупостите който се опитват да прокарат или трябва да събера приятелите измежду който има и от така наречените мутри и когато дойдат да ядат шамари на килограми за да си свършат работата коректно понеже явно се правят на луди. Което няма да го направя.
    Големи проблеми наистина с този климатик от нисък клас. Какви въпроси само повдига.

    Защо евтиният ми климатик е толкова немощен? Нормално ли е евтиният ми климатик да не може да топли при отрицателни температури? Прецакан ли съм?

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Тук май не коментираме това че не топли колкото това че след размразяване прави няколко опита да тръгне с силно бучене марката не е от значение и цената.
    Всички сме прецакани.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #30

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от milenataa
    Да така е но когато му зададях 31гр. при 8-10 външна и вътрешна 22-23 след около час работа стигаше 26 максимум но мен това не ме притесняваше защото аз го карах на 23 зададени ,а явно е трябвало да ме притеснява тази му немощ ! За жалост моя разчитах и все пак на коректно обслужване от тяхна страна. А не сега да се опитвам да събирам знания за да мога да ги оборя за глупостите който се опитват да прокарат или трябва да събера приятелите измежду който има и от така наречените мутри и когато дойдат да ядат шамари на килограми за да си свършат работата коректно понеже явно се правят на луди. Което няма да го направя.
    Абе ти и Панайот от Биг Брадър да не сте роднини.... гледам от едно и също село сте.... четейки те някакси такава асоциация ми се завъртя из главата...инак е похвално че и у ваше село си имате мутри ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG 36HR компресор.
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-13, 22:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 16:23
  3. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  4. Midea 12-ка - блокирал компресор
    От lubowasilew във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-08, 16:09
  5. блокирал вентилатор на процесорно охлаждане
    От питтбул777 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-07, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе