Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 94

Midea CSU-12RHAB - блокирал компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #31

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това не е добре така да се решават проблеми никаде не води насилието поне да бъдат почтени да проверят защо бучи. Дори не е добре да ги заливаш с инфорамция и пробнози просто да проверят а ти кажи какъв е тока измерен да видим какво е.
    И аз съм на това мнение за насилието и както виждаш последното ми изречение е "Което няма да го направя." Нямам и намерение да ги заливам със информация. Само искам да знам кога ми говорят глупости за да избегнат гаранционото обслужване и разходите на фирмата им което явно направиха при профилактиката.
    А преди малко както си вървеше на 22 градуса при зададени 23 и външна -4 започна да стопля направи 23 след малко 24 и изключи след включването му вече час стои пак на 22 вътрешната температура.
    valen1 - не става въпрос за отрицателни а за положителни и не е толкова немощен защото аз го знам как топлеше при -10 защото тогава на аптеката и магазина ми а и на всички съседи климатиците им бяха станали на снежни човеци само моркова им липсваше и съвпадението щеше да е пълно.
    ssilent - Аз и Панайот от Биг Брадър да сме роднини "боже опази". А на истинските му роднини и пари да им даваш няма да признаят ,че са му такива. Той е лекенцето на Гълъбово. Ти май четеш избирателно ! И кое по-точно ти се завъртя из главата ,че си го помисли това за "пацо" ?
    Ако и теб се опитват да те правят на маймуна ти какво би направил ? Да ида при комисията за защита на потребителите ли ? Няма смисъл.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #32

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Повредата е в компресора имал съм го няколко пъти същия проблем с мидея след обезкрежаване неможе да тръгне няколко пъти и премигват лампите в стаята след което тръгва един път духа добре после няколко цикъла прави но духа хладко после пак един топъл цикъл и т.н. Само с подмяна на компресора се оправят нещата.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #33

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Жив си изгорял с тоя климатик.
    Там имате само един Поп и един Хладилен техник.
    Попитаи попа кой е техника да ти го оправи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #34

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    VeleV.Klima - Ампеража когато тръгва компресора е 3.01 ,а когато тръгне 2.28 - 2.36 ?
    За бученето - не се е размразявал днес и няма как да измеря ампеража.
    Но днес му измерих температурата на изходящият въздух - при външна +4 , вътрешна 23 , зададени 25 , без грам скреж по външното тяло - температурата на изходящият въздух е 38 - 39гр.

  6. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #35

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Само за информация, имам ELITE R2 май беше, на 6-7години при външна 2-3гр. и вътрешно тялo на AUTO а в стаята 22-23гр. температурата на изходящият въздух дустигна 58.8гр.
    Знам че някои няма да ми повярват но е факт.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    milenataa-ако кондензатора не е наред и бучи от това,то тока ти ще надхвърля нормалния за твоята 12ка 5,0-6,0 А в пъти.Тези данни за тока и изходящия въздух говорят само за недостиг на фреон,нищо друго.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #37

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Само за информация, имам ELITE R2 май беше, на 6-7години при външна 2-3гр. и вътрешно тялo на AUTO а в стаята 22-23гр. температурата на изходящият въздух дустигна 58.8гр.
    Знам че някои няма да ми повярват но е факт.
    Елита си работи на тези температури.Нормално е.

  10. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #38

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    milenataa-ако кондензатора не е наред и бучи от това,то тока ти ще надхвърля нормалния за твоята 12ка 5,0-6,0 А в пъти.Тези данни за тока и изходящия въздух говорят само за недостиг на фреон,нищо друго.
    Това е най-логично при този работен ток на компресора, но кое мъчи компресора при тръгване? Ако е само до малкото вреон, компресора няма да има проблем със стрта!
    milenataa сигурен ли си за ампеража който измерваш?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    И аз мисля че Ванко е точен според мен климатика има недостиг на фреон тия на профилакиката нищо не са ти заредили. Само за сравнение днес ходих при един панасоник конвенционал при -6гр външна вътрешна 13гр климатика прави 5 бара налягане и 1.8ампера оказа се почти или напълно празен бих казал. След зареждане с везна за 5-10 минути вдигна 23 бара и 5,8ампера което беше вече нещо нормално.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #40

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    А липсата на фреон обяснява ли "заклинването" на компресора ?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Немога да кажа с да или не но води до прегряване и по бързо износване защото фреона деиства и като охладител на компресора. Скоро имах един климатик монтирван март и сега дефектирал оказа се пробив на компресора към корпус. Когато разглобих климатика и източих фреона се оказа че има 400гр вместо 900гр по етикет. Забелязах и жълти петна от силно нагряване по термоизолацията на компресора и смятам че до дефекта е довело липсата на достаъчно количество хл.агент.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Продължителната експлоатация без достатъчно фреон( както казваш от мин.година) определено води или до пробив в намотка или късо към корпус или до механично блокиране на компресора.
    Възможно е по признаците да си в начален момент на блокиране или по скоро задиране.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    36
    #43

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Относно продължителната работа без фреон - Когато дойдоха за профилактиката ги видях ,че сложиха кантара и бутилката на него , вързаха я към климатика и аз ги попитах : Какво става ? Отговорът от тяхна страна беше : "Липсва мнооого малко фреон". Ако тогава не са го заредили колкото трябва и при монтажа също не са си свършили работата (защото както каза VeleV.Klima "От тази серия имаше климатици заводски заредени с малко фреон.") то тогава климатика работи със малко фреон от 2год. !!! А това пък ме води пак до заключението ми за некоректното обслужване !

    Можете ли да ми дадете съвет - Когато го напълнят със фреон, климатика си прави например необходимито налягане и ампери а температурата на изходящият въздух не се промени до нива 45-52гр. Какво да им кажа ? Защото аз вече им знам отговора а именно "Той толкова си може". Определението за "Делта Т"-разлика изходяща-входяща температура. Най-грубо тя варира от 20-40. " ще свърши ли работа ? И правилно ли е да мерят температурата на вътрешното тяло когато ги накарам да измерят температурата на изхдящият въздух ? Ако отговорът е "да". То тогава тя колко трябва да е за да отдава 45-52гр. изходяща температура ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #44

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    milenataa-1-Не виждаме след зареждането да са се нормализирали ампеража и налягането.
    2.За твоя модел Делта Т е около 25 гр на HIGH скорост на вътр.вентилатор
    3.Мерят се и входящия и изходящия въздух.Грубо казано,но достатъчно точно Делта Т х м3/ч,разделени на 3,4 дават изходната мощност в момента на измерването във Вт( не в BTU),като м3/ч е дебита на вътр,вентилатор по каталог за съответната скорост,при която измерваш.Проверяваш по каталог при външните условия колко е спада на мощност спрямо стандартните 7 гр и сравняваш дали измерената е колкото тази по каталога,разбира се с някакво приближение.Би трябвало ,ако има разлика,тя да е около 10-15 %.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re: Проблем с Midea CSU - 12RHAB конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от milenataa
    Относно продължителната работа без фреон - Когато дойдоха за профилактиката ги видях ,че сложиха кантара и бутилката на него , вързаха я към климатика и аз ги попитах : Какво става ? Отговорът от тяхна страна беше : "Липсва мнооого малко фреон".
    Така липсва малко фреон направо не доумявал как са изчислили че е малко. Оф вече не ми се коментира за колеги дето само работят колкото да не са безработни. Незнам какъв съвет да ти дам но за мен най добре е да се източи климатика и да се зареди с везна по етикета и тогава да се правят замервания и изводи иначе сме като гадаели предположения и догадки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG 36HR компресор.
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-13, 23:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 17:23
  3. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  4. Midea 12-ка - блокирал компресор
    От lubowasilew във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-08, 17:09
  5. блокирал вентилатор на процесорно охлаждане
    От питтбул777 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-07, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе