Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #316

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Колко пити има Мидея МСВ и колко МСР - респективно вани за конденза ???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #317

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Май аз ще ти отговоря,ако не можеш да разделиш турбината от мотора,не напъвай по лостовия начин(понякога става) ами откачи кабела на мотора от платката и ги свали комплект и си измий САМО турбината.Ваните са 2 тази която се сваля и в нея влиза дренажа е отпред,а другата прилича на канал и е отлята на самото тяло където ти е задния край на тополобменика и водата изтича по едно каналче от ляво на мотора за вентилатора.За да свалиш мотора трябва да махнеш капачето над него.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #318

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Да колега, мерси. Майче така ще стане сваля се всичко и това е.

    То зада падне мотора, трябва да махна и платката с кутията, ми се струва, щото мотора е зад нея, или има начин да излезе настрани, без да се маха цялата платка ???
    Поне така ми изглеждаше като го чистех. Има една черна пластмаса-държач на оста и мотора и от другата я има за да държи гумената втулка на оста пак. Та ако я махна тая черна пластмаса-планка, дали че може да излезе мотора без да свалям платката ???

    А като се свали няма ли начин да ги разделя по лесно ?

    А тая задната вана задръства ли се и има ли промиване ?
    Този пост е редактиран от kossis; 09-05-13 в 09:55.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #319

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Да колега, мерси. Майче така ще стане сваля се всичко и това е.

    То зада падне мотора, трябва да махна и платката с кутията, ми се струва, щото мотора е зад нея, или има начин да излезе настрани, без да се маха цялата платка ???
    Поне така ми изглеждаше като го чистех. Има една черна пластмаса-държач на оста и мотора и от другата я има за да държи гумената втулка на оста пак. Та ако я махна тая черна пластмаса-планка, дали че може да излезе мотора без да свалям платката ???

    А като се свали няма ли начин да ги разделя по лесно ?

    А тая задната вана задръства ли се и има ли промиване ?

    Значи издъпваш платката на вън да увисне,проследяваш кабелите за мотора кои са и ги изключваш от платката.Ако извадиш и другите букси ще ти е по-лесно (не може да ги объркаш при монтажа).Махаш предната ванна,топлообменика е закрепен за корпуса със видии,отвиваш ги от ляво и от дясно за да може питата да се движи нагоре .Над мотора има една пласмасова черупка която придържа мотора и нея я сваляш,после повдигаш питата и вадиш перката барабар с мотора в посока към платката.Миеш ,слагаш смазка на лявата втулка и пак обратно събираш.Ако не можеш да разглобиш мотора от перката не напъвай,че може да си отвориш беля,ама друг път ще ти кажа каква.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #320

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Мерси, значи без да свалям кутията може да се извади.

    Белята е ясна каква е -счупване на турбината или мотора.

    Топлообменника го развивах и го дърпах напред, ама нагоре не съм пробвал. И тогава турбината излиза из под него леко надолу и напред, но от другата страна проблем.

    Незнам защо ми се струва че и тая кутията пречи и трябва да развия захранващият кабел от лустер клемата под кутията и да издърпам барабар с платката и кутията напред ?

    Дали бъркам ? Щото всеки модел клима е строго специфичен - моя е МСР3. Намерих неква подобна снимка в нета.

    А дали може да се спукат входните тръбета при тази манипулация и да стане беля, че били много тънки ?


    Този пост е редактиран от kossis; 10-05-13 в 10:52.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #321

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Привет на всички.Токущо се регистрирах и искам да попитам относно този модел на мидеа MIDEA MSV1-18HRN1дали ще ми върши работа.Въпроса ми е следния:Смятам да го ползвам и през зима и през лято.В апартамент съм в гр.Бургас.Апартамента е ново строителство с изолация с пвц дограма(двоен стъклопакет)изложението ми е изток.Стаята в която предстои да го монтирам е 30кв. и височина 2.5м.Апартамента е на 2-ри етаж с три вътрешни стени и не е краен.Ще се радвам на всеки отзовал се на въпроса ми.Става дума за обикновена сплит с-ма а не за инвертор.А цената в момента му я гледам около 950лв

    - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    само аз ли съм тук а и колегата велев от който скоро и бързо ще получа отговор
    Този пост е редактиран от kunataaa; 31-08-13 в 21:28.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #322

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    градски,за нашия климат ще ти е малка.проблема в бургас е не толкова температурата ,а влагата и студения вятър.
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #323

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    HITACHI RAS/RAC-E14HA :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria А за това предложение на техномаркет какво мислите?Имайте на предвид,че в момента съм с една 6 годишна 12-ка обикновена Осака и ми паддържа 21-22 градуса в стаята но по много време работи и малко почива.Да кажем 15 мин работа 5 мин почивка.Това хитачи нямали да свали работата на климатика поне на половина?
    Този пост е редактиран от kunataaa; 01-09-13 в 15:48.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #324

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    за 30кв.м. търси да е НОМИНАЛ минимум 5 киловата. т.е. за 1000 лв.-трудна работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #325

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    и все пак с осаката която съм в момента каква ще е разликата? За колко квадрата е тази 14-ка?

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #326

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    за да не те метнат някъде смяташ 80 вата на кубик=НОМИНАЛА.ясно е,че искаш да омааш дявола във въздуха,но няма да стане.или си събери лев или вземи на изплащане,за да не пускаш зимата едни ДРУГИ ТЕМИ.ако си купиш КАЧЕСТВЕНА МАШИНА,ще рзбереш че досега си си мислил.че имаш климатик.нищо лично,но тези филми съм ги играл и искам да ти спестя пари и студуване през зимата.
    bobovo одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #327

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    По мое мнение, този климатик ще свърши работа !!!!

    Значи аз ги ползвам такива на село- 2 броя 12-ки.
    Тези дни при външна около 5 до 2 градуса - След като достигнаха зададената от мен 24 вътрешна с функцията -Фало ми, започнаха да работят в режим без проблем.
    Когато го оставя без Фало ми при 24 зададена- постигаше 21.

    Направи ми впечатление, че този който го поставях на първа скорост- отвън питата сутрин ставаше цялата в скреж и сутринта той правеше един дефрост и се разскрежаваше почти идеално. Слагам го на първа защото там спя и да е по тих.
    А другият сложен на трета- абсолютно чист отвън ! След като разбрах това- сложих и горният на втора и станаха и двата ок !!!

    Та аз си го обяснявам това че- когато вътрешният върти бавно-процеса е забавен и подгряването на стаята става мнго бавно- съответно и времето за работа на компресора се удължава-от тук се натрупва и повече лед през дългите периоди на цикъла на работа !

    Значи - за правилната работа на Конвенционалният МСВ- иска както ми казаха и майсторите да работи и обдухва минимум на ВТОРА степен вътрешният ФЪН !!!

    Другото ми впечатление е че дефростите и не са на често- В денонощието - по 1 до 2,3 макс, но работеха тихо и добре ! Издухваха - 50 градуса от вътрешното !!!
    =========
    Тука в София ползвам един МСР 18, но по дивашка технология- отоплява цял апартамент 62 квадрата. Е верно вътрешен и изолиран- не е като на Село - сама къща от тухла и само измазана отвън.

    Още е важно да се спомене че в стаята на Климатика има и работещ радиатор -ТЕЦ които е в голяма помощ. Тоест климатика само ми помага -когато се пребера го пускам да разварти въздуха- та ми прави впечатление че при този див режим- Дефростите са през 1 час, за разлика от тези на село.

    Обеснението е че двата датчика отчитат че не е достигната вътрешната температура от 27 понеже го изпрасквам и + тока на компресора сигурно е по голям и за това и честите дефрости !
    Верно е че Софийският в този режим- таман спре вентилатора вътре и веднага тръгва, а на село МСВ-тата си спират в режим с часове при зададената 24.

    Та мисля че щом тия 12-ки МСВ-та оспяват при температури от 2 до 5 градуса да работят и достигат зададена температура от 24, а беше 10 преди това в помещенията и то селска къща строена 40-50 година, значи са машини !!! Имат голямо външно тяло, не правят чести дефрости и не се заскрежават прекомерно дори и при ПЪРВА на вътрешното през нощта !!! На Втора и Трета изобщо скреж няма !!!

    Както знаеме за климите -критичните градуси са от 5 до - 5-яко влага и тнт !

    Много важното условие е -Вътрешният ФЪН да е минимум на ВТОРА степен 24 часа в денонощието !!!!!!!!!!!!!

    Бързи цикли на Карно за малко влага по външното !!!

    Тока на консумация е около 4.5 ампера при наемане на студена стая и когато е загрята вече отива до 1, 2 ампера. Което е Супер !

    Вътрешното тяло е с позлатени ламели-против корозия.
    Филтрите са доста надеждни-отгоре има отделни филтри и отпред също- много добре спират прахта и питата е супер чиста ! В София на МСР-а не така-извитите не плътни филтри-пропускат доста прах и ми създадоха доста главоболия с ваната и фъна !

    Недостатъка на вътрешното на МСВ е махането и слагането на декоративният -Гъзарско- черно-огледален панел-трябва си тренировка при поставянето ! :rolleyes:

    Това са ми наблюденията на този МСВ !

    А и двете помещения които топля са около 40 кубика !

    Едното е с по нисък таван-дъсчен и към него има преходна кухничка и банята е свързана с врата-всичко товва се топли от климата, а другото е нормална стая-4 на 4 на 2.7 метра.
    Този пост е редактиран от kossis; 27-11-13 в 14:20.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #328

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Здравейте
    имам един проблем с климатик msv1-12hrn1 от тези с огледалото отпред.
    Протече и го разглобих обаче исках да изчистя и цилиндъра който върти въздуха (вентилатора) но развих всичко което видях напъвах колкото ми стискаше куража ама не можах да извадя мотора и цилиндъра, или само цилиндъра или и двете. Накрая предположих, че трябва да се свали питата за да се извадят. Та изчистих докъдето можах и го сглобих пак и си работи за сега. Обаче остана един самонарязващ винт и ме дразни от къде е. Та ще го разглобявам пак и ако някой може да ми каже: Как да извадя цилиндричната част за да я измия в банята?

    Това е "препъни камъка" за мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от udi80; 09-09-18 в 21:56.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #329

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    От тук на сетне, се сваля изпарителя(кондензатора), капака на мотора и се открива винта, застопоряващ турбината към мотора. Може да излезе, а може и да не излезе, понякога спича до счупване! Рядък размер турбина с ф85 мм, добре е да се внимава, че я нама никъде!
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #330

    Отговор: Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Виж в дясната част на турбината вътре трябва да има винт който я застопорява за оста на мотора.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 10-09-18 в 18:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе