Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 157
Like Tree79Одобрявам

Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #16
    Струва ми се нормално.Имам опит в подобна ситуация.
    its large одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #17

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Съжалявам че немога да качвам снимки,но това не е най важното! Днес следобяд при външна 8°/10° задание 20° и активиран тих режим без follow me, развъртане до 440w,и след 10мин, започва понижение и поддържане от 340w повдигане на клапата и така в продължение на един час! минимум под 340w не видях, При същия режим и активирано follow me, развъртане до 770w след 20мин, понижение до 340w, Превключване на вентилатор на 20% и задание 22° и деактивиране на follow me,развъртане до 650w след 5 Мин, започва понижение до 340w,и след 10Мин,следва Офф. Със активирано follow me при същото задание покачва температура с 2° развърта до 770w и след 30 Мин понижение на мощността до 340w, и следва Офф и какво се случва компресор спира, а клапата на вътрешното почва да се движи като побъркана сама нагоре на долу докато не излезне от Офф, Повече с глупости не искам да се занимавам и да дрема под него,този модел машина за мен и мое мнение е че работи най добре,и най комфортно и не натрапчиво на АВТОМАТИЧЕН ВЕНТИЛАТОР и активиран follow me от 17,00 следобяд се кротнал на 350w, вече почти три часа и не мърда от там без да спира, всички тия маневри ги следя с wi-fi контакт за 20 часа работа е изразходил 7 киловата
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    при твоите топлозагуби изглежда ок ,малко е височък минимума което трябва да се има предвид при оразмеряването .. машината е със солиден хардуер

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #19

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    машината е със солиден хардуер
    Абсолютно невярно за 9-тка и 12-ската, които са с еднакви външни тела с едноредови топлообменници, разликата им е в софтуера и количеството фреон, хардуерът му е като на всяка една "гръцка" машина и нищо "нордик" няма в него, освен нагреватея във външното, който може да се сложи допълнително във всеки климатик. Ако не беше тая лудница в цените, реално е китайка за под 1000лв. - няма нищо особено в него, което да предопределя тази цена, хеле пък превъзнасянето. 18-ската бива, става за реална 12-ска. За тия пари 12-се или 9-тки LMC или LLC на Триото - намират се все още, изпитани в студ машини.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #20

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Ауу…, сега те изядоха…..

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    всеки има право на мнение .. машината е с 30 кг външно и 10 кг вътрешно тяло ,топлообменника е едноредов но е голям и няма липсващи редове ,795 вата компресор ,има нагревател в тавата ... LLC не е климатик в този клас с 24те си кила външно и 7 кг вътрешно тяло .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #22

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Външното тежи заради ламаринената кутия - от ламарина е изцяло и е предвидена да побира до 24BTU хардуер в нея, та тежестта не е от много материал по хардуера. 12-се реда едноредов топлообменник не са и не могат да бъдат зимна машина, както и да го въртим и хвалим, това е машина за под 1000лв, пак казвам говорим за 9-тката и 12-ската. 18-ската я бива, тя е реална 12-ска и пак трябва да се има предвид къде се слага, защото пак ще има недоволни хора... Става за малки помещения с добра изолация и малки топлозагуби, но там дето се казва и конвектор би свършил работа, да не говорим за среден клас МЕ и MHI да речем.

    Тежестта на вътрешното не е фактор за ефективността, която е спъната от орязаното външно и за мен не много добрият софтуер, но айде, да не издребняваме, че и много по-скъпи машини си имат тия проблеми, примерно Хитачи или Дайкин с прословутите им дефрости по време без нужда. При Вътрешното предимството е единствено и само, лесното разглобяване и сваляне на турбината за почистване, което много харесва на сервизните специалисти. Всъщност вътрешното тяло на тия мидеи не е никак лошо, но орязаното външно прави 9/12 BTU машината не подходяща за отопление във всякакви условия. Трябва да се има предвид и да се внимава когато се хвали като пенкилер - не е.

    Нагревателят в тавата му прави на човека в темата "високия" минимум, та както казах - това не е екстра, която да е предимство при хилав хардуер като този.

    Компресорът е слаб GMCC и вижда зор ръмжи като ЗиЛ в мъгливо, влажно и около 0-та и под нея, тоест в условия, които предполагат да се види бива ли го или не за отопление, което както казах с едноредов топлообменник, слабия компресор и фреонa R32 на куп са факторите, които натежават да не е добре за отпление за всякакви условия.

    LLC и LMC са с еднакви външни тела, двуредови топлообменници от 10 реда, а 9-тките са с ред и половина, ти сметни, кое е по-добре. В някои от тях има компресори Панасоник в други GMCC, по-мощни от този в Бризлес и Ал Изи Про. А фреонът е R410 - даващ 10 и повече градуса по-висока изходяща температура. А тежестта е 26, а не 24кг - за 12-ските на външното е постигната с влагане на пластмасови части в изработката на кутията на тялото, а не от спестен хардуер! Сегашните японски климатици имат изцяло пластмасови кутии и тежест по 23кг за 12BTU моделите, пък са Нокрии с двуредови топлообменници.

    Класът е несъпоставим, поколенията също, не правят клими като тези Фуджаци вече. Те Мидеята могат да я пишат и среден клас, ако щат, но си е обикновен китайски климатик с екстри и повече реклама от колкото съдържание. Като всичко днес.

    ПП: За да съм обективен ще кажа, че LLC/LMC си имат кусури, шумни са при евтино изпълнен монтаж, искат поне 4м. тръбен път, тампони, идеална нивелация и на 4-5-та година лагерите на вентилаторът на външното тяло сдават багажа, може да затегнат и да спре или да "жужат" докъто се изяде оста и да стане сложно отремонтирането. Ако превантивно се сменят тия лагери в мотора - тоя климатик става вечен. А най-хубавият от тая серия Фуджаци е 12LMCB - Nordic - там няма компромиси в нищо, машината е топ, няма ги вече за съжаление.
    Mig82 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #23

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Понеже ми стана интересно за броя редове. Преброих на моя евтин китаец 24 тръбички,това най-вероятно означава 12 реда,а той е с двуредов топлообменник.

    п.п. външните тела като размери са еднкави с този от темата
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 05-03-22 в 12:47.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #24

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    добре е да има потребители като теб ,че са се продават и нисък клас "японски" машини хардуера наистина е несъпоставим ,както и софтуера .. при Мидея имаш софтуер от 21 век с уифита гласови команди ,и доста опции като цяло ,модела от темата е с КОП 4.8 а не 3.5 като ЛМЦ ,а топлообменника дали е едноредов или двуредов няма значение ,гледа се обща площ ( като втория ред се смята наполовина тъй като получава вече охладен въздух ) .. също така е доста тих .. компресора е нов модел а не нещо на 10+ години ,бих казал че е доста тих ( по тих от на фуджицутата ми със сигурност а те са далеч по висок клас от ЛМЦ )

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #25

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Alexi, къде те "гони" COP 4.80?!

    Отоплителна мощност: 3.96 kW (0.88 ~ 4.8), 13515 BTU (3003 ~ 16382)
    Консумирана електроенергия: 990 W (120 ~ 1450)
    COP: 4.00 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    inches9 и Vasil Vasilev харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #26

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Аз имам Fujitsu 12 LMCE и Midea 09 BreezeleSS. Мидеята въпреки, че е девятка не отстъпва на отопление на 12 LMCE.Мидеята работи по безшумно от Фуджицуто и има много повече опции за настройки. Мидеята дори на тих режим поддържа зададената температура при минус 8 градуса в 14 кв.м. стая с вътрешна изолация . Много пъти съм замервал с броадлинк работата на Мидеята и нагревателите на външното тяло се включват само по време на дефрост при отрицателни температури и то само при нужда а не винаги когато температурата е отрицателна. Моята Мидея не си покачва минимума когато падат температурите, работи с един и същ минимум при +8 градуса и при минус 8 градуса.Лично мен шума на Фуджицуто на втора степен ме дразни много и повече никога няма да си взема Фуджицу.Мидеята на охлаждане работи с минимум от 50-60 вата.
    Alexi, its large, Vasil Vasilev и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #27

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Аз имам Fujitsu 12 LMCE и Midea 09 BreezeleSS. Мидеята въпреки, че е девятка не отстъпва на отопление на 12 LMCE.Мидеята работи по безшумно от Фуджицуто и има много повече опции за настройки. Мидеята дори на тих режим поддържа зададената температура при минус 8 градуса в 14 кв.м. стая с вътрешна изолация . Много пъти съм замервал с броадлинк работата на Мидеята и нагревателите на външното тяло се включват само по време на дефрост при отрицателни температури и то само при нужда а не винаги когато температурата е отрицателна. Моята Мидея не си покачва минимума когато падат температурите, работи с един и същ минимум при +8 градуса и при минус 8 градуса.Лично мен шума на Фуджицуто на втора степен ме дразни много и повече никога няма да си взема Фуджицу.Мидеята на охлаждане работи с минимум от 50-60 вата.
    Опааа!!!да си дойдем на думата, споменаваш за вътрешна изолация. Тук става на въпрос ра работата на въпросния климатизатор,за условия който с без изолация.не очаквах чудеса от него но за тези условия мисля че работи добре а въпросната машина я ползва Тъщата да продължавам ли??? Във София в къща се отоплявам пак със климатици даже единия съм му взел страхът и работи с часове на минимум??? в минусови температури.но имам и вътрешна и външна изолация и нещата вече се променят. Благодаря на Vlado 66 за съвета за дистанционното глупава работа!!!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #28

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от its large Виж публикацията
    Опааа!!!да си дойдем на думата, споменаваш за вътрешна изолация. Тук става на въпрос ра работата на въпросния климатизатор,за условия който с без изолация.не очаквах чудеса от него но за тези условия мисля че работи добре а въпросната машина я ползва Тъщата да продължавам ли??? Във София в къща се отоплявам пак със климатици даже единия съм му взел страхът и работи с часове на минимум??? в минусови температури.но имам и вътрешна и външна изолация и нещата вече се променят. Благодаря на Vlado 66 за съвета за дистанционното глупава работа!!!
    Потвърждавам. Една и съща марка климатици , единия в къща с три външни стени и дървена дограма, другия в апартамент, вътрешен , PVC дограма и изолация - разликата е работата е ОРОМНА !!! Просто нямат АБСОЛЮТНО нищо общо, в нито едно отношение, все едно в къщата работи нискобюджетна машина, а в апартамента висок клас хиперинвертор. Но аз нищо ново не казвам и всяко старо куче в тоя форум отлично знае това.
    GLARYS и its large харесват това.

  17. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #29

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    За последните 12h.работа на авто вент.и 22гр,задание е думнал 4kw,което за мен е добре!!!конкурента му Амбър 9 за 8h е думнал 4кв,при същите условия и задания.но говорим за различни машини.
    GLARYS одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #30

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Момчета Бизлесите, които имате и пишете за тях в темата за тях и това от конкретната тема - Алл Изи Про Нордик нямат нищо общо, освен марката на тях. Различни са освен като външност на вътрешните тела с хардуера в тях и най-вече като софтуер = държане в различни и специфични условия.

    Да го кажем така - климатизатори като тези с едноредови топлообменници са за помещения с добра изолация и малки топлозагуби, в опрeделен климат - регион. Което трябва да се има предвид от консултантни, търговци и монтажници за да няма подведени хора, които да имат други очаквания и да разчитат на тях за отопление във всякакви условия, а да включват отново конвекторите.

    Не за друго, а защото последващите неприятни ситуации, винаги са в ощърб на двете страни, ако няма коректност и честност.
    Надявам се да е достатъчно ясно и достатъчно тактично та да е мир и разбирателство в темата.
    its large одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++
    От kaptagona във форум Климатици Midea
    Отговори: 1086
    Последно: 01-04-24, 11:19
  2. FUJITSU ASYG-09KHCA NORDIC -25
    От tolostoi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-04-21, 06:45
  3. General-Fujitsu LTCB/LTCN Nordic
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-17, 22:21
  4. Избор между E09 NKE -3 и 9NKE Nordic
    От SwappeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 21-11-12, 03:46
  5. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе