Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 157
Like Tree79Одобрявам

Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #61

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Но никъде не пише как да го настроя да взема температура от дистанционното. Тъкмо прегледах ръководството за употреба.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #62

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Натискаш "set" няколко пъти докато стигнеш до четвъртия символ с формата на човече и натискаш OK(12-ста страница- follow me).
    Този пост е редактиран от eleena; 09-01-23 в 23:55.
    CompleteOrder одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #63

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Мерси, прехвърли се на термометъра в дистанционното. Това трябва да го добавят като тикче в приложението им.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #64

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Здравейте! Предстои ми закупуване на два климатика за къщата на село, 9-ка и 12-ца. Бях се спрял на модела Breezeless, но като чета отзивите за този модел май ще заложа на него. Ще се използват основно за охлаждане през лятото и за времено отопление през преходните сезони. Та въпроса ми е следния. При монтаж едновременно на два броя, цената за монтажа /примерно от 280лв./ за всеки климатик ли е, или фирмите правят някъква отстъпка?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #65

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    задължително правят отстъпка не само от монтажа ( втория трябва да е безплатен ,защото за него явно няма да влагат никакви материали и труд ) ами и целия втори климатик трябва да е без пари ,все пак ги отърваш от него ..
    Mega одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #66

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Точно от монтаж не виждам как ще имаш отстъпки. Той си има цена - труд и материали и това не се влияе от бройката. Вече от цената на самите климатици ако купуваш на едро десетки или стотици бройки може и да опиташ да договориш нещо. С оглед на това, че в последната година цените нараснаха сериозно, нямаше наличности, търсенето беше повишено, това с 2бр. е смешно.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #67

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    задължително правят отстъпка не само от монтажа ( втория трябва да е безплатен ,защото за него явно няма да влагат никакви материали и труд ) ами и целия втори климатик трябва да е без пари ,все пак ги отърваш от него ..
    Просто питам дали има такава практика при някой фирми. Не търся облаги и ще си платя монтажа за всеки един, все пак всеки труд трябва да се заплаща.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #68

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    При втория монтаж най-малкото няма допълнителни разходи за гориво. Тук само за оглед/посещение в рамките на града искат 30лв, така че може да си направиш устата за малка отстъпка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #69

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    То се чакаше с над месец в списък за покупка и монтаж. За 2 климатика и то нисък клас е почти невероятно да получиш каквито и да е отстъпки. Аз в къщи все по 2бр. съм купувал и монтирал. И никога в цената за монтаж не е влизал транспорт. Ако е далеч си го начисляват отделно.
    Mega одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #70

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Как да накарам този климатик да спре да духа като вентилатор след като е достигнал зададената температура? Задавам му да взема температурата от дистанционното, той пак един път си духа докато не дойде време да топли, друг път спира и чака да падне температурата преди да включи перката. Не мога да разбера какво иска. Как получава температурата от дистанционното с радио вълни или инфрачервени да не би да губи обхват и затова?

  13. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #71

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Дистанционното трябва да има пряка връзка към тялото, иначе губи връзка и взима данните от датчика в тялото. Когато вън е топло и климатикът дълго време не тръгва( не съм засичал колко), вентилаторът спира напълно и се включва, когато температурата падне до зададената . Иначе няма как да го накараш да спре изобщо. Най- вероятно местоположението на вътрешното ти тяло не е удачно, за да те дразни. При мен този проблем го няма, защото там накъдето духа обикновено няма никой.
    its large и CompleteOrder харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #72

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Монтажа на един климатик не е само да се закачи на стената, а трябва да се съобразят доста неща. За да се избегнат в последствие доста проблеми.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #73

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Ако приемем просто теоретично, че монтажа е оптималния за стаята за да не се отклоняваме от темата и въпреки този перфектен монтаж пак не ми харесва това постоянно духане, има ли какво друго да се направи по климатика?

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #74

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Виж дали се предлага стенно управление за модела. После проучваш (звъниш) как се управлява вентилатора когато има стенно. Обикновено през стенното управление може да се настрои дали вентилатора да работи или не при достигната температура.
    Шанса за успех е много висок, но не ми се рови за конкретния модел.
    CompleteOrder одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #75

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    то почти няма модел който да спира турбината при достигната температура .. даже Мидея са едни от малкото които при определени условия го правят ,но и аз не съм проучвал кога точно - от време на време спира ,при по продължителен офф ( тука да добавя ,че по продължителен офф се получава ако си настроил градус и половина от дистанционното - половинката променя хистерезиса )
    CompleteOrder одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++
    От kaptagona във форум Климатици Midea
    Отговори: 1086
    Последно: 01-04-24, 11:19
  2. FUJITSU ASYG-09KHCA NORDIC -25
    От tolostoi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-04-21, 06:45
  3. General-Fujitsu LTCB/LTCN Nordic
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-17, 22:21
  4. Избор между E09 NKE -3 и 9NKE Nordic
    От SwappeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 21-11-12, 03:46
  5. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе