Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 157
Like Tree79Одобрявам

Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #136

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Няма,чисти и Весела Коледа.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #137

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Благодаря! Весела коледа на всички!

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #138

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от its large Виж публикацията
    Така бях обещал да пиша, дали нагревателите с активни постояно! Два часа преди стартиране на машината!Активирах смарт контакта,Имаше активен разход само от 0.29w което ме навежда на мисълта че се е активирал нагревателят на компресорът.От вчера нагревателите с изключени от платката и тази сутрин при 2гр,външна пак си имах минимум от 340w. Имам едно питане!Основата на мотора,външния вентилатор е корозирала да ли подлежи на гаранция, Или да я изчистя и третирам с ръждо преобзувател и да несе занимавам с глупости!
    Аз не разбирам какво се случва. Може ли да разясниш?
    Какви са тези 0,29W. това е горе долу разхода на електрониката, ако е в режим на готовност. Няма как да работи подгевателя в тавата при този режим. Този на компресора също не работи постоянно, зависи от температурата на компресора.
    За да се разбере дали работи нагревателя в тавата трябва при температура около нулата да се прекъсне захранването на нагревателя и тези 340W да паднат примерно на около 220W.

  5. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #139

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Машината я управлявам чрез смарт контакт и WiFi приложението! И преди да дойдем на Кнежъ я активирах 1 ден по рано зада отвърне въздуха.тогава околната е била -1гр.При включване на смарт контакта! Машината влиза в режим готовност движениене на клапи и проверка,колсумацията е нищожна от 5 до 10w,а в случая се появиха 20w допълнителни за не определен период от време,което ме доведе до мисълта че се е активирал само нагревателят на компресорът преди да пусна машината, който го дават 20w, за нагревателя в тавата го датат 120w, от няколко дни съм извадил буксите на нагревателите и машината работи активно с същия минимум от 340w.тук сутрин си е студено
    bobivg одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    5
    #140

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Здравейте, някой знае ли дали е възможно свързването на този климатик с приложението Tuya(Smartlife)?
    Поздрави

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    25
    #141

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Да,аз ползвам точно този метод-естествено в комплект със смарт контакт.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    9
    #142

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Здравейте, имам мидеа нордик 12ка,случайно погледнах табелката на вътрешното тяло. Направи ми впечетление,че климатикът е 12 BTU на охлаждане и 13,5 на отопление. Искам да попитам тези, които имат климатик 9ка обърнали ли са внимание, какво пише на табелката? Като цяло тази информация на друго място не съм я виждал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #143

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    С 6 седмици закъснение отговарям на предния коментар. 9ката е с 10700 единици отоплителен капацитет и 9300 охладителен. Indoor rated input е 21W, какво е това? Аз съм с две девятки у нас от вече над 1 година. В две спални са монтирани и първоначално съжалявах, че не сложих 12 000 понеже въпреки че спалните са по 11-12кв.м. вратите им стоят постоянно отворени и от тях се топли целия апартамент но сега като мина зимата виждам, че дори двете девятки и в най-студените зимни дни успяваха да поддържат поне 19 градуса в най-далечните стаи на апартамента. Той е 100.5кв.м. но на практика топлим 65 от тях, другото са тераси, баня и кухнята също не топлим.
    GLARYS одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    9
    #144

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от CompleteOrder Виж публикацията
    С 6 седмици закъснение отговарям на предния коментар. 9ката е с 10700 единици отоплителен капацитет и 9300 охладителен. Indoor rated input е 21W, какво е това? Аз съм с две девятки у нас от вече над 1 година. В две спални са монтирани и първоначално съжалявах, че не сложих 12 000 понеже въпреки че спалните са по 11-12кв.м. вратите им стоят постоянно отворени и от тях се топли целия апартамент но сега като мина зимата виждам, че дори двете девятки и в най-студените зимни дни успяваха да поддържат поне 19 градуса в най-далечните стаи на апартамента. Той е 100.5кв.м. но на практика топлим 65 от тях, другото са тераси, баня и кухнята също не топлим.
    Здравей, Indoor rated input е 21W, мисля, че е или вентилатора или електрониката на вътрешното тяло. По компетентите да кажат.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #145

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Привет! Първи проблем с 12-ка про нордик. Монтиран в края на октомври в селска къща, включен в режим отопление и неизключван оттогава. Тази сутрин го заварвам с мигащ надпис EL 01 и неработещ. Рестартирах го от дистанционното, през приложението, изключих му и захранването. Резултат нулев. Отваря жалюзите, показва си зададената температура и символа за wifi, но не заработва. Външното тяло също не се включва. В гаранция е, ще търся сервиза, но планувахме да сме на село през ваканцията. Ако някой има идеи, нека ги сподели. Благодаря предварително!
    При тест през приложението дава следното:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #146

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Какви идеи ще ви помогнат да се оправи климатика без техник. Единствената "идея" вие сте я приложил - изключване за известно време на захранването. Тази грешка не е ли за някакъв четирипътен вентил, който се е споменавал и при други хора с проблеми. Най-вероятно трябва да се подмени.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #147

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Благодаря за мението! Тази грешка я изписва и на един от другите климатици в къщата (общо са три еднакви, монтирани в един и същи ден), но той си работи нормално. Отворих предния панел на вътрешното тяло в търсене на бутон за ресет, но открих само един черен с надпис AUTO / COOL. Натиснах го и го задържах за 4-5 сек., зумера изпищя, но машината не тръгва. Интересното е, че при повторен чек от приложението, няма никакви записани грешки.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #148

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Включи го на режим охлаждане. После пак смени режима на отопление. Пробвай го няколко пъти като рестартираш.
    Почукай с отвертка четрипътния вентил, ако е запекъл понякога това може да помогне да се раздвижи.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #149

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    благодаря за мнението! включих го на охлаждане на 16 градуса - вентилатора тръгна, но външното тяло не. на отопление старата песен - нищо не се случва. къде се намира този вентил?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #150

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    благодаря за мнението! включих го на охлаждане на 16 градуса - вентилатора тръгна, но външното тяло не. на отопление старата песен - нищо не се случва. къде се намира този вентил?
    Според мен този вентил е във външното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++
    От kaptagona във форум Климатици Midea
    Отговори: 1086
    Последно: 01-04-24, 11:19
  2. FUJITSU ASYG-09KHCA NORDIC -25
    От tolostoi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-04-21, 06:45
  3. General-Fujitsu LTCB/LTCN Nordic
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-17, 22:21
  4. Избор между E09 NKE -3 и 9NKE Nordic
    От SwappeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 21-11-12, 03:46
  5. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе