Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 157
Like Tree79Одобрявам

Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    9
    #121

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    Здравей.
    Климатикът има "тих режим", активирай го и това ще редуцира циклите на включване и изключване.
    Здравейте, знам, че има тих режим. Рядко го ползвам ,но с него се повишава консумацията. Ползвам го на ауто режим и ми допада как работи. На ауто режима най-икономично работи. Когато темперира стаята доста тихо работи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    При моя модел Мидеа, времетраенето на дефроста е 6 - 10 минути и изписва Df само когато наистина се размразява, но индикацията за дефрост не се показва през цялото време на процеса, а само в началото за няколко минути(при мен са 3-4, а топло започва да духа след 6-10 минути).
    Най-големият минус на този климатик е пукащата и скърцаща пластмаса при дефрост и он/оф,което го прави неподходящ за спални помещения.При вас има ли го този проблем?
    Здравейте, аз ползвам същия климатик и до момента не съм чул пукане и скърцане на пластмаса, но имах с друга марка климатик същия проблем и се оказа,че планката на вътрешното тяло един от дюбелите беше изпуснал и климатикът когато работеше пукаше и скърцаше ужасно. След намесата на монтажниците поставиха допълнително дюбели и проблема се реши. Също може да има проблем и в крива стена,при което се получават напрежения на пластмасата и при работа на климатика, неприятни звуци.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #122

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от aleksandurcho Виж публикацията
    Здравейте, знам, че има тих режим. Рядко го ползвам ,но с него се повишава консумацията. Ползвам го на ауто режим и ми допада как работи. На ауто режима най-икономично работи. Когато темперира стаята доста тихо работи.

    - - - - - - - - - -


    Здравейте, аз ползвам същия климатик и до момента не съм чул пукане и скърцане на пластмаса, но имах с друга марка климатик същия проблем и се оказа,че планката на вътрешното тяло един от дюбелите беше изпуснал и климатикът когато работеше пукаше и скърцаше ужасно. След намесата на монтажниците поставиха допълнително дюбели и проблема се реши. Също може да има проблем и в крива стена,при което се получават напрежения на пластмасата и при работа на климатика, неприятни звуци.
    Здравей.
    За мен, ултимат комфорта щеше да е неизползваем без тихия режим през повечето време, особено когато трябва да се отопляваш при над 10 градуса.
    В сравнение с другите ми климатици, пластмасата на този изглежда по-твърда
    и гланцирана,като си сложа ръката върху нея и съвсем леко понатисна почват да се чуват скърцания и пукания, т.е. няма никаква еластичност, която да обира шумовете при температурните свивания и разширения, а вероятно и по отношение на сглобката има какво да се желае.Като се разчетох из нета намерих и други оплаквания(в руски сайтове, в българските си хвалим стоката, когато няма очеваден проблем) от такова естество, както и от двама познати, които ползват климатици на тази марка, но от най-евтиния и модел.За съжаление единият не се сети да ми каже за тази особеност преди да си купя климатика, а после като го питах каза- да така е.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    9
    #123

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    Здравей.
    За мен, ултимат комфорта щеше да е неизползваем без тихия режим през повечето време, особено когато трябва да се отопляваш при над 10 градуса.
    В сравнение с другите ми климатици, пластмасата на този изглежда по-твърда
    и гланцирана,като си сложа ръката върху нея и съвсем леко понатисна почват да се чуват скърцания и пукания, т.е. няма никаква еластичност, която да обира шумовете при температурните свивания и разширения, а вероятно и по отношение на сглобката има какво да се желае.Като се разчетох из нета намерих и други оплаквания(в руски сайтове, в българските си хвалим стоката, когато няма очеваден проблем) от такова естество, както и от двама познати, които ползват климатици на тази марка, но от най-евтиния и модел.За съжаление единият не се сети да ми каже за тази особеност преди да си купя климатика, а после като го питах каза- да така е.
    Здравейте, форумът е със цел да се опише работата на даден климатик от ползвателите. Едва ли някой пише с цел да си хвали климатика.Аз лично съм изчел доста теми за климатици и съм много доволен от получената информация. Ако климатикът ви е шумен като начин на отопление,явно не е вашия начин на отопление.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #124

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    ...за сметка на повишената консумация. Защото по- рядко ще изключва, но моментната консумация няма да падне под 350W, даже напротив, ще се увеличи, което пък означава, че средната консумация на час ще се увеличи.
    Консумация на режим авто:
    Screenshot_2023-12-05-18-00-15-829_com.midea.aircondition.obm.jpg
    Screenshot_2023-12-05-18-00-31-216_com.midea.aircondition.obm.jpg

    Консумация на тих режим:
    Screenshot_2023-12-05-18-21-31-598_com.midea.aircondition.obm.jpg
    Screenshot_2023-12-05-18-21-47-045_com.midea.aircondition.obm.jpg

    Моментната консумация на тих режим пада под 350 вата, но когато заданието при отопление е над 20° потреблението не пада под 250 вата(независимо колко градуса е навън), а при 18° слиза до около 210.
    Този пост е редактиран от Guroto; 05-12-23 в 18:59.

  6. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #125

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Не знам за кой модел пишеш, но при моя Midea MSEPBU-09HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic при всякакви режими не пада под 350 W, като разликата е, че при тих режим топли на себе си и не спира да работи(защото взима показания от дистанционното в другия край на стаята), а при 80 % на вентилатора включва и изключва и реално консумираната мощност пада с поне 20-30%. Същото е и при другия ми климатик Midea MSEPBU-18HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic с разликата, че там минимума, който съм засичал е 530-550 W. Плюс това, имайки предвид, че с 18-ката отоплявам 45 кв.м. на 2.75м. и ако го пусна на тих режим, смятай каква ще е температурата в другия край на стаята..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #126

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Не знам за кой модел пишеш, но при моя Midea MSEPBU-09HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic при всякакви режими не пада под 350 W, като разликата е, че при тих режим топли на себе си и не спира да работи(защото взима показания от дистанционното в другия край на стаята), а при 80 % на вентилатора включва и изключва и реално консумираната мощност пада с поне 20-30%. Същото е и при другия ми климатик Midea MSEPBU-18HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic с разликата, че там минимума, който съм засичал е 530-550 W. Плюс това, имайки предвид, че с 18-ката отоплявам 45 кв.м. на 2.75м. и ако го пусна на тих режим, смятай каква ще е температурата в другия край на стаята..
    Ако си направиш труда да прочетеш няколко поста нагоре ще разбереш за кой климатик пиша.Разбира се, че ако на тих режим климатикът не може да си постигне заданието, то няма смисъл да се ползва на него.При мен 9-ката до -7 градуса се справя с тази задача в 15 кв.м и е по-комфортна отколкото на авто.Ако климатикът(независимо какъв е) смогва да отоплява на тих режим, то той няма смисъл да се ползва на авто, средният разход едва ли ще се покачи с 20-30%(това е мое субективно мнение, може и да греша).
    Този пост е редактиран от Guroto; 06-12-23 в 07:21.

  8.  
     
  9. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #127

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    Ако си направиш труда да прочетеш няколко поста нагоре ще разбереш за кой климатик пиша.Разбира се, че ако на тих режим климатикът не може да си постигне заданието, то няма смисъл да се ползва на него.При мен 9-ката до -7 градуса се справя с тази задача в 15 кв.м и е по-комфортна отколкото на авто.Ако климатикът(независимо какъв е) смогва да отоплява на тих режим, то той няма смисъл да се ползва на авто, средният разход едва ли ще се покачи с 20-30%(това е мое субективно мнение, може и да греша).
    Добре де, твоят модел е коренно различен от Easy Pro Nordic, а темата е за Easy Pro Nordic. И като ти кажа, че средния разход се вдига, това значи, че съм експериментирал и съм сигурен в това, което пиша, но за Easy Pro Nordic. Дори когато от 80 % на вентилатора превключа на авто, консумацията се вдига с 50-60 W, а камо ли да превключа на тих...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #128

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Добре де, твоят модел е коренно различен от Easy Pro Nordic, а темата е за Easy Pro Nordic. И като ти кажа, че средния разход се вдига, това значи, че съм експериментирал и съм сигурен в това, което пиша, но за Easy Pro Nordic. Дори когато от 80 % на вентилатора превключа на авто, консумацията се вдига с 50-60 W, а камо ли да превключа на тих...
    Ок съгласен съм с теб, моят модел на тих режим е по-икономичен, като му отпусна повече дебит(ръчен на 10-15% вентилатор или авто) компресорът се развърта повече и консумацията се вдига, иначе при тих режим има ограничение до 600 вата и то ги достига за кратко само при включване.Явно логиката при тези два модела е съвсем различна, но твоят е по-комфортен, защото пластмасата не пука и не скърца(доколкото разбрах).
    Този пост е редактиран от Guroto; 06-12-23 в 17:52.

  11. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #129

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Мислех да зключа нагревателите от платката на едната машина! Да неби и това да се окаже лъжа че се включват на определено време! И отам да излиза високият минимум? Имам и машина която няма положени нагреватели Save Lite 9000Btu.в София монтирана непрекъснато я наблюдавам, на 22гр и тих режим варира м/у 180/220w.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #130

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Пробвай, да разберем къде е истината. Аз на производителите не им вярвам особено.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #131

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    през почивните дни имах възможност да наблюдавам честотата на размразяване. при температури малко под нулата и задание 26 градуса размразява регулярно на всеки час, като продължителността е 5-6 минути. в това време вентилатора не работи, а питата на външното тяло е с побелели ламели, но без натрупан скреж.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #132
    Цитат Първоначално публикувано от its large Виж публикацията
    Мислех да зключа нагревателите от платката на едната машина! Да неби и това да се окаже лъжа че се включват на определено време! И отам да излиза високият минимум? Имам и машина която няма положени нагреватели Save Lite 9000Btu.в София монтирана непрекъснато я наблюдавам, на 22гр и тих режим варира м/у 180/220w.
    Имам Midea 09 Breezeless и Midea Xtreme Save Pro 12 и двата климатика имат нагреватели на компресора и на външното тяло. Направил съм много измервания на консумацията и на двата климатика и съм качил клипчетата в темите за тези два модела.Нагревателите им се включват само за малко по време на дефрост при отрицателни температури.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #133

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    тяло е с побелели ламели, но без натрупан скреж.
    А от какво са побелели ламелите?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #134

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Да спрем дотук, предлагам

  18. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #135

    Отговор: Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic

    Така бях обещал да пиша, дали нагревателите с активни постояно! Два часа преди стартиране на машината!Активирах смарт контакта,Имаше активен разход само от 0.29w което ме навежда на мисълта че се е активирал нагревателят на компресорът.От вчера нагревателите с изключени от платката и тази сутрин при 2гр,външна пак си имах минимум от 340w. Имам едно питане!Основата на мотора,външния вентилатор е корозирала да ли подлежи на гаранция, Или да я изчистя и третирам с ръждо преобзувател и да несе занимавам с глупости!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++
    От kaptagona във форум Климатици Midea
    Отговори: 1086
    Последно: 01-04-24, 11:19
  2. FUJITSU ASYG-09KHCA NORDIC -25
    От tolostoi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-04-21, 06:45
  3. General-Fujitsu LTCB/LTCN Nordic
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-17, 22:21
  4. Избор между E09 NKE -3 и 9NKE Nordic
    От SwappeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 21-11-12, 03:46
  5. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе