Страница 206 от 231 ПърваПърва ... 156196204205206207208216 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,076 до 3,090 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3076

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Абе я кажете, понеже нямам ватметър на 18-ката MHI-SRK50 в 100м3 хол с три вътрешни стени и 14м2 панорамна окачена фасада на изток с 2*6мм сол+ка + изолация на пода и тавана, но съм го настроил на Auto-29 градуса, а в помещението ми поддържа 20-24 дали много го мъча, че не съм го виждал никога в Офф и много рядко дефроства..?

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3077

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    alextk69 , Не става ясно какво се е променило. Докато си го държал на 4та ясно добре , но сега като си го свалил на 3та скоро сам ще свали до първа и постепенно пак ще се "зашие в джоба". Фиксирана май е само 4та.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3078

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    alextk69 , Не става ясно какво се е променило. Докато си го държал на 4та ясно добре , но сега като си го свалил на 3та скоро сам ще свали до първа и постепенно пак ще се "зашие в джоба". Фиксирана май е само 4та.
    Преди след off вдигаше консумацията до номинал - 800 вата и я държеше така около 5 минути, съответно се покачваше значително температурата около вътрешното тяло и създаваше топъл джоб.
    Сега не влиза в офф и не прави такива глупости. Съответно си редува скоростите и при малко покачване на температурата горе смъква консумацията и си вдига вентилатора или нещо от сорта не мога да преценя точно какво прави, но виждам, че непрекъснато си вдига и смъква консумацията а докато заспивам вечер чувам, че си мени и оборотите на турбината, но не съм следил консумацията в точно тези определени моменти, за жалост.
    С две думи разликата е феноменална а не е пипано нищо по климатика.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3079

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И твоят климатик плаче за изнесен сензор.
    Високите обороти на турбината няма ли да амортизират по бързо втулката и лагерите на мотора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3080

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Въпросът е, че е трябвало веднъж да излезе от омагьосания кръг на он/офф и да задаботи на по-ниски обороти, следователно да вади по-хладна струя. Алгоритъмът им явно е такъв, че като понадхвърли малко заданието, не сваля достатъчно минимума (при Алекс не е слизал под 360W) и при всяко включване, през 10 мин., развърта до над 600W, с ниска скорост на турбината, което води до тези аномалии.
    П.п. Адмирации за реакцията на @Mega! Истински професионалист и най-вече, ПИЧ! Винаги се отзовава, а не е длъжен!
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-01-19 в 08:46.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3081

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Абе я кажете, понеже нямам ватметър на 18-ката MHI-SRK50 в 100м3 хол с три вътрешни стени и 14м2 панорамна окачена фасада на изток с 2*6мм сол+ка + изолация на пода и тавана, но съм го настроил на Auto-29 градуса, а в помещението ми поддържа 20-24 дали много го мъча, че не съм го виждал никога в Офф и много рядко дефроства..?

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    29 градуса е неефективна температура. На 25градуса ако го държиш какви температури вади?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3082

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Абе я кажете, понеже нямам ватметър на 18-ката MHI-SRK50 в 100м3 хол с три вътрешни стени и 14м2 панорамна окачена фасада на изток с 2*6мм сол+ка + изолация на пода и тавана, но съм го настроил на Auto-29 градуса, а в помещението ми поддържа 20-24 дали много го мъча, че не съм го виждал никога в Офф и много рядко дефроства..?

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Извинете, прочел съм грешно. Мислех, че става въпрос за подово МХИ. За кой модел точно става въпрос?
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-01-19 в 12:02.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3083

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какво е това MHI? То всички модели са SRK важни са буквичките след 50!
    ZS-S, ZM-S, ZMX-S, ZSX-S/W, ZJX-S1, HE-S1 и т.н. ... ?!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3084

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Стар модел е но беше висока серия навремето ZD-S1 е.. имам го отдавна, но работи от две години .

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3085

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Стар модел е но беше висока серия навремето ZD-S1 е.. имам го отдавна, но работи от две години .

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Доста стара, но яка машина изглежда. Дръжте я на 24-25гр. Изключва ли се или работи постоянно?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3086

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Преди след off вдигаше консумацията до номинал - 800 вата и я държеше така около 5 минути, съответно се покачваше значително температурата около вътрешното тяло и създаваше топъл джоб.
    Сега не влиза в офф и не прави такива глупости. Съответно си редува скоростите и при малко покачване на температурата горе смъква консумацията и си вдига вентилатора или нещо от сорта не мога да преценя точно какво прави, но виждам, че непрекъснато си вдига и смъква консумацията а докато заспивам вечер чувам, че си мени и оборотите на турбината, но не съм следил консумацията в точно тези определени моменти, за жалост.
    С две думи разликата е феноменална а не е пипано нищо по климатика.
    Jokvn има доста ценни постове по въпроса :

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Виждам,че има доста различни мнения за начина на работа на ZS-S модела,някой се оплакват от постоянен он-оф и преразход.Ще споделя аз до какъв извод съм стигнал за да избегна он-офа.Първото което е да е включен silent режима,понеже компресора се развърта необичайно много и създава около себе си топъл джоб и бързо оффа,Второто което съм забелязъл е,че хевито обича по-високи температури,например изпилква два пъти на 24.Другото важно е клапата да е настроена доволно надолу,тоест може и малко повече от 45градуса.Стигнахме и да вентилатора,при автоматичен режим той тръгва доста плавно и в комбинация с мощното завъртане на компресора се стопля бързо до него и изпада в оф,Аз поне на 20ката съм настроил 3та степен на вентилатора,така успява да разреди повече въздуха и слиза вече до минимума и ако помещението има нужда може така да работи с часове,също така при ръчен вентилатор той сам си сваля степените при нужда,така че не е постоянно на 3та.При мен снощи си работи така 16часа без дефрост и без да изключи,чак като тръгнах на работа го намалих.Забравих да напиша,че като го правите това упражнение е хубаво на има малко по голяма температурна разлика,например ако е бил на 20гр,да го вдигнем на 24гр.Само да отбележа,че при еднаква външна темература,например 1гр,разхода на енергия е еднакъв при натстроени 24гр и постоянна работа на климатика и такъв настроен на 21 и работещ он-оф.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3087

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Доста стара, но яка машина изглежда. Дръжте я на 24-25гр. Изключва ли се или работи постоянно?
    На 24-25 Auto не смогва да стопли, а иначе постоянно работи и почти не дефроства или не хващам кога го прави.. досега съм го виждал само веднъж.. Външното също няма проблеми, освен леко свирене като виене от перката, но все още не ме дразни..

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3088

    Климатици Mitsubishi Heavy

    От онзи ден, много лигаво време. Денонощни мъгли, температури около 0-та, леден дъжд, снеговалежи и т.н. Реших малко да сръчкам 20ZMX, в детската, на Хай Пауър. Лека мъгла, влажност около 100%, външна 0гр., със снеговалеж. Температурата в стаята, преди да включа функцията, беше 24гр. Вдигна си плавно и поддържаше 1300W. Температура на изходящата струя - 54гр., като е хубаво да се има в предвид, че на Medium (степента на която горе-долу работеше), дебитът е 570м3/ч. Прикачвам снимки и клип, за да се види и при такова натоварване, колко шумни са външното и вътрешното тяло.



    https://youtu.be/gVLVhlr_zW8
    П.п. Тия Хевита, направо ми пълнят душата, когато условията станат по-гадни. Започват да работят още по-добре. Докато не побелее на снежен човек, дефрост няма, а това се случва на около 4 часа. Работи на 24гр. и си ги поддържа лекичко, без изобщо да изключва. Хич не го разбираш, че бачка.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-01-19 в 14:48.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #3089

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Перфектен е, но пробвай да му размразиш леда в тавата...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3090

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    rosswen, зомбирал си се в положителна посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе