Страница 196 от 231 ПърваПърва ... 146186194195196197198206 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,926 до 2,940 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2926

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Как е спрямо наследника си? Може да ми отговориш и в темата на МЕ.
    Ами то май няма такава тема. Малко е поразхвърляно тук в раздела и за това оцвъкванията са неизбежни.
    Не може ли да се направи преструктуриране?(това въпрос към модераторите)

    Нещо от този род.

    Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy

    - Mitsubishi Electric
    . FH
    . AP
    . SF
    . GE
    . и т.н.
    . обща тема
    - Mitsubishi Heavy
    . ZSX-S
    . ZS-S
    . ZMX-S
    . и т.н.
    . обща тема

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2927

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Майстора на кръстника ми. ...
    Е вече го смени този “майстор”, но то да кърти ли сега.. .
    Трябвало е да го застреля, преди да го смени

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2928

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    [QUOTE=chany;899427]...Надявам се, сега с инвестицията в изолацията, да се компенсира ( поне малко) дискомфорта от слабия дебит на МЕ SF.

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk[/QUOTE

    Хм, винаги съм си мислел, че да успееш да стоплиш стая, с набоден бръмчалник в нея, при нисък дебит на турбината, си е чек...я от всякъде - т.е. нещата се получават така, както на теб ти харесва.
    chany одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2929

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Трябвало е да го застреля, преди да го смени.
    Не става, ще трябва да го “ремонтира” той после(лекар е).
    Иначе Кръстницата беше на твоето мнения .
    Но най-вече заради сцепените тръби от пренавити S-ки на душа в горната баня,
    довели до скрит теч в стената и падане на боя+мазилка и на двата етажа и “лек”
    мухъл навсякъде.Е, и други работи, но да не спамя тук.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2930

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Още малко наблюдения над 25ZS-S. Вчера, външна температура 0гр., мъгла и мокър дъжд. Монтиран в 17,5м2 (40м3) - по-нисък е тавана. Стаята е с немалки загуби. Нагласен на 23-24, поддържа си заданието, като работи основно на 2-ра степен (low), понякога и на първа (ulo). Турбината е на Auto. Смея да твърдя, че машината е абсолютно незабележима, дори и когато се доближиш до нея, не се разбира, че работи. Изобщо не съжалявам, че я избрах пред машина, която също щеше да работи най-малко на 2-рата си степен, в това помещение, но доста по-шумна същевременно. Външното беше побеляло цялото, чак тогава пусна дефрост. Прави го само при крайна нужда. Изненада ме, че дефростът е по-тих дори от на ZMX, а е с по-къс тръбен път - 3м. Нито изпуфтя, нито нищо. Ако не се загледаш, че мига индикатора, няма и да разбереш, че дефроства. Определено има много подобрения, спрямо предходния модел. Външното - мърка. По време на дефрост е също изключително тихо, отвън съм го слушал.
    П.п. Адмирации към специалистите, които го препоръчват, особено за малки помещения. Дано хората не се подвеждат по няколко негативни мнения, породени от кофти монтажи. Машината си заслужава всеки лев, трудно ще намерите някое европейче, което да работи толкова тихо и ненатрапчиво, особено в този ценови диапазон. На тази машина и он/офф не можеш да и разбереш, ако не и следиш клапите с поглед. Зная, че изглежда като реклама от "WS Teleshop", но аз не съм Хорст Фукс, просто този модел наистина са го пипнали доста добре!
    Gyokov, dodo_pv, stiv13 и 6 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2931

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Малко инфо и от мен.Снощи за час и петдесет и три минути е изхарчил 0.485 kw.Започнах да го дебна от 18.00.Настроен на 23 градуса и трета степен на вентилатор.Включен silent режим.Клапата е едно деление преди последна долна позиция.За тези почти два часа работа нито един път не влезе в он-оф.Кво повече да му търси човек
    pulsedriverbg и JOKVN харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2932

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При такова облачно време с дневни и нощни около и малко над нулата, без слънчев лъч и така десетина дена (за София е така) и най-големите "конвенционалки" стават инвертори.
    shener84 и djerami харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2933

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А инверторите стават ли "хиперинвертори"?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2934

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Честно да ти кажа, когато напече слънце, дори и 5гр. да е навън, двете ми южни стайчета нямат нужда от климатик.
    bibobore одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2935

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    rosswen и при мен става точно така.Трябва да е кучешки студ -15 градуса за да го държи майка ми постоянно включен.При най-малкото слънце и в стаята става топло.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2936

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Еми то реално трябва да ти отдава 200-300W, че да не изключва и да работи като "инвертор". Хайде сега всички задружно да си отговорим, колко такива климатика познавате? Те и от японските се броят на пръстите на едната ръка. А и при тях не е гаранция, може и само 100W дозагряване да са необходими.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2937

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При мен избора се свеждаше до това климатика да е:
    тих
    да не създава мощен въздушен поток докато работи
    да е икономичен
    и най-важното да топли.Мисля,че "Мицко" се справя доста добре.
    papadodo и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2938

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Еми то реално трябва да ти отдава 200-300W, че да не изключва и да работи като "инвертор". Хайде сега всички задружно да си отговорим, колко такива климатика познавате? Те и от японските се броят на пръстите на едната ръка. А и при тях не е гаранция, може и само 100W дозагряване да са необходими.
    И единия и другия не изключват, но си имам по 1200W загуби. 330*4 и 225*6

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2939

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Днес сутринта хванах едното хеви да прави дефрост,но ми направи впечетление,че продължи доста дълго време.Верно навън духаше много силен вятър и температурата беше -4,но размразяването продължи едно 15мин поне.Дали има връзка,че е активиран сайлънт режима и затова да не може да стопли бързо външното тяло?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2940

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Днес сутринта хванах едното хеви да прави дефрост,но ми направи впечетление,че продължи доста дълго време.Верно навън духаше много силен вятър и температурата беше -4,но размразяването продължи едно 15мин поне.Дали има връзка,че е активиран сайлънт режима и затова да не може да стопли бързо външното тяло?
    Според мен всичко си е наред. Максималното време за дефрост е около 17мин., без да броим останалите, свързани с това събития. Като се има в предвид, че дефростват само в крайна нужда, то доста лед има да пада и докато топлообменникът стигне +13гр. си трябва време, особено ако навън е -4 с вятър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе