Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 287
Like Tree126Одобрявам

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #16

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tench
    кое да избера Mitsubichi Electric MSZ-GE35VA или Mitsubichi Heavy Industries SRK-35ZG-S
    Взимаш картата на България. Намираш къде е Гюешево, намираш къде е Капитан Андреево. Свързваш двете точки и разделяш страната. Получиха се две Българии. Едната по-голямата, северната е на Хеви. По-малката, южната е на Електрик. Имай предвид, че всичко това на важи за високите райони с планински климат в южната част. Те също са територия на Хеви. Сега според избраното местоположение, локализирай и избирай!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mihai
    Взимаш картата на България. Намираш къде е Гюешево, намираш къде е Капитан Андреево. Свързваш двете точки и разделяш страната. Получиха се две Българии. Едната по-голямата, северната е на Хеви. По-малката, южната е на Електрик. Имай предвид, че всичко това на важи за високите райони с планински климат в южната част. Те също са територия на Хеви. Сега според избраното местоположение, локализирай и избирай!
    е тук ме напуши смях

    същото важи ли и за ръмъния?
    защото ме гложди следният въпрос - ако и в тяхната южна половина се ползва Electric, а в северната Heavy, то техният "южен Electric" по-хубав ли е от нашия "северен Heavy".
    ако пък по-северното им разположение обезсмисля ползването на "лошия" Electric, то в северна румъния по две Heavy-та ли слагат в стая, че да компенсират дълбоката си северност?

    колкото и някои от вас да са професионалисти, а аз лаик, недейте лекува по казарменому - от кръста нагоре аналгин, от кръста надолу - аспирин. има хора и с по-голямо от 60 IQ в този форум и те искат по-конкретна информация...

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #18

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Румъния изобщо не влиза в тези предели, тъй като е изцяло на Хеви. Румъния е изцяло в умерения климат, далеч от субтропичния и средизменоморски климат. Пак вземете картата, обаче на Европа. На запад свържете Гюешево с Милано, а Милано с Ла Коруня в северна Испания. На изток Капитан Андреево с Диарбикир в Турция. Говорим за линии, най-прекия път между две точки. Пояснявам за тези с високия АйКю. Получената начупена линия определя Северната Европа на Хеви и Южната Европа на Електрик. Всички високи планински райони в Южна Европа да се считат за територия на Хеви. Ключ към разликата е влиянието на средиземноморския климат и не мисля, че Електрик са лоши машини. Просто детайлизирам с подробности с цел изясняване на разликата.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    добре де, на мен пак нещо не ми стана ясно

    heavy са по-hardcore, по-добри за студено и т.н.
    цяла северна европа е територия на могъщите heavy, защото слабите electric не могат да се справят, ok.
    но защо съществуват по-нисък клас климатици, които хората купуват дори и в по-северните страни, след като дори electric (бидейки несъмнено висок клас) не са достатъчни, а трябва heavy?

    не се заяждам, но просто категоричността на изявлението предполага пълно отричане на всичко по-слабо от electric, защото всичко по-долно от electric излиза, че не става за нищо. все пак има хора с жилища различни от 40 годишни, течащи, със северно изложение панелки, на които и нещо по-долно от electric/heavy им върши работа

    а може би всъщност искаш да кажеш, че е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, при РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ, ако трябва да се избира САМО измежду тези две марки, САМО в този ценови клас се процедира по гореописания начин?
    защото аз tench не го виждам да дал кубатура, изложение, изолации, по-скоро охлаждане или по-скоро отопление, температурни предпочитания...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #20

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Да разбира се, всичко е относително. Искам силно да препоръчам на живеещите в Благоевград, Кърджали, Петрич, Сандански, Гоце Делчев да предпочетат Електрик ако се колебаят между двете марки. Хеви обаче печели в Смолян, знаете защо. Лично за мен е лудост ако живееш в например в Плевен, Русе, Шумен, Варна да предпочетеш Електрик тъй като шанса да дефектира през зимата нараства неимоверно особено през ледена нощ от -15 градуса.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #21

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Aleksandars -На дистанционното нямам снимка,а той е на път,но е универсално,със синя подсветка на дисплея,навигацията е в кръгче в средата,знаеш за кои става въпрос.Не мога нито линк,нито снимка да кача-папката е пълна и това е,


    Аха,получи се... Благодаря за реакцията Саше!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #22

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Аз, до колкото знам за 2009 електрик вадят модел -25 това търговски трик ли е или истина?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #23

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    ipsilan, като видя толкова нескопосано боядисани вътрешин тела, направо ми призлява...Тези дни ще ходя до склада, там има такива които не са боядисани и ще ти кажа всеки светодиод за какво е. Колкото до дистанционното - с тази универсалка май ще се лиши от някоя друга "глезотийка" на климатика...

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #24

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Хеви имат дългогодишен опит в технологични изпитания в работата на термопомопени системи при ниски минусови температури. Електрик искат да наваксат преднината на съименика си с помощта не само на търговски и рекламни инструменти. Убеден съм, че работят здраво но едва ли скоро ще постигнат сериозен прогрес с който да се доближат дори. Специалните серии на Електрик със слогани от рода "за мощно отопление", "за студените райони" не са нищо повече от отчаян напън за спечелване на всъщност загубени за години напред пазари. Такава диверсификация на продуктите не съществува нито при Хеви, нито при малкото други класни не-мицубишита. Така напрактика Електрик признават "Ако не е от тази серия не гарантираме при -15". При Хеви няма серии специално за отопление и специално за ледникови периоди , защото всичките модели се справят.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #25

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Aleksandars- Прав си,брат ми,не съм го виждал на живо,дано пък бачка добре,а ако изровиш оригинално дистанционно-само назови цената,и ще съм ти безкрайно благодарен за информацията за глезотиите и диодите!!!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    добре де, на мен пак нещо не ми стана ясно

    heavy са по-hardcore, по-добри за студено и т.н.
    цяла северна европа е територия на могъщите heavy, защото слабите electric не могат да се справят, ok.
    но защо съществуват по-нисък клас климатици, които хората купуват дори и в по-северните страни, след като дори electric (бидейки несъмнено висок клас) не са достатъчни, а трябва heavy?

    не се заяждам, но просто категоричността на изявлението предполага пълно отричане на всичко по-слабо от electric, защото всичко по-долно от electric излиза, че не става за нищо. все пак има хора с жилища различни от 40 годишни, течащи, със северно изложение панелки, на които и нещо по-долно от electric/heavy им върши работа

    а може би всъщност искаш да кажеш, че е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, при РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ, ако трябва да се избира САМО измежду тези две марки, САМО в този ценови клас се процедира по гореописания начин?
    защото аз tench не го виждам да дал кубатура, изложение, изолации, по-скоро охлаждане или по-скоро отопление, температурни предпочитания...
    На хевито по-бавно му опада отдаваната мощност с падане на температурата в сравнение с електрика. На същото ниво са и Даикин. Всички други са по-надолу. Това означава, че два климатка от различни марки но с еднакви характеристики ще топлят различно, съответно КОП-а на едната ще е по-лош независимо, че при 7 градуса е еднакъв. Производителите си дават едни таблици или новмограми къде се вижда колко топли един климатик или колко нетопли при всякакви температури.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #27

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy


    Aleksandars- какво стана,момко,провери ли нещо за това Митсубиши??? Колкото и да е лоша новината-кажи,все пак!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #28

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Mihai, ясно е , че продаваш Хеви!(толкова върло, обясняваш как работят на -15). Аз съм, с Електрик. От Варна съм и гарантирам, че при -15 тук, е по-гадно от където и да било(вятър,влага). Но също гарантирам,че -15 за Варна не е "обикновена" зимна температура(чувал съм, че през 53-та, морето е замръзнало..., може и да не е 53-та). (Имам впредвид да си коригираш джизгиите, дето ги дърпаш от Гюешево и Капитан Андреево..) Оценката за един климатик,няма да я направиш нито ти, нито аз! И тя, няма да е за работа на климатика при -15 , а ще бъде много по обща! Не виждам, да си подкрепил твоите "изявления" с каквото и да било.. Ако просто си приказваме, мога да ти кажа, че при +5 и при -5, консумацията на климатиците ми е еднаква(приблизително).. Даже съм готов да твърдя, че колкото повече пада температурата, толкова по икономични са ми климатиците.. Е, вярно миналата зима не е ставало -15..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Очо- Извинявай но няма климатик на света който да рабти по икономично на -5 от колкото на +5 освен ако си го пуснал на охлаждане майтап.
    А в това че един климатик се оценява не само как работо при –15 си прав защото аз се разделих с климатици които работят перфектно на –15 но им куца друго.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #30

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Ами, явно зависи от условията при които работи... Стаите са ми малки.. При +5 работи on,off, при -5 не се изключва и работи при мин. консумация... Не,че климатика "работи по икономично....", но резултата от консумацията на климатика е "почти" една и съща... На теб ли да говоря, за миналогодишните "изследвания"..? Наистина ли си смени климатиците? (Не съм влизал във форума от доста време..)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе