Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 287

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #31

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Mihai, Chachoto не иска да ти каже, че има(или имаше, три климатика хеви,ако не ме лъже паметта) и доста дълго време "мислихме" защо климатиците му се държат "странно"? Аз пък, казвам следното...:
    Тази дето "умело духа", не става за жена ,а жената не става за "други" работи...(не исках да пиша глупости..).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #32

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #33

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Очо- Да при работа тръгни спри особенно при мен и с безумните дефрости климатика неработи икономично това е факт вече съм с други клими и работата е коренно различна

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #34

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Михай, не се обиждай, но не си наясно. Джулиан / или Юлиан/, и ти не си наясно! Не говорете небивалици.
    Баща ми ползва FD35 и казвам най-отговорно, че по-хубав климатик за ЕВРОПА няма. Топли 27-28 квадрата без проблеми, работи тихо и икономично, не замръзва, не си губи мощността. Хеви не разполагат с по-добър модел. Ако вие смятате, че имат - посочете го.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #35

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Михай, не се обиждай, но не си наясно. Джулиан / или Юлиан/, и ти не си наясно! Не говорете небивалици.
    Баща ми ползва FD35 и казвам най-отговорно, че по-хубав климатик за ЕВРОПА няма. Топли 27-28 квадрата без проблеми, работи тихо и икономично, не замръзва, не си губи мощността. Хеви не разполагат с по-добър модел. Ако вие смятате, че имат - посочете го.
    NAko-bako колко климатика досега си ползвал и каква марка та правиш такива крайни изявления?

    понеже твърдиш, че FD(на мицубиши хеви) e най-доброто на европейския пазар имам една гатанка за теб:

    Кой е производителя, каква е марката и серията(посочи я поименно) климатик за европейския пазар(и дори за цял свят), който няма промяна на отоплителната мощност в рамките на + 7 до -25 градуса външна температура и има еднакво топлоотдаване(гарантирано в техническите и потребителските указания) в тези рамки на външната температура?

    Отговори ми: дали серията FD може да се сравни с горепосочената серия(ако знаеш кой е производителя и серията) и ако смяташ че може, по кои конкретни параметри на отопление FD серията на мицубиши хеви превъзхожда или е наравно с тази серия?-запазва ли си мощността до -25 градуса, гарантират ли производителя и работа до -25градуса.




  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #36

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Честно казано не можах да те разбера, но карай. FD35 е съкратено от MSZ-FD35VA и е модел на ME.
    Един прекрасен климатик на МХИ и конкурент на FD е моделът SRK ZIX-S на Митсубиши Хеви Инд. Бих казал обаче, че ZIX не е по-добър, особено като се има предвид, че излезе година и половина по-късно от FD. Времето ще покаже, но дано не се окаже, че и той има "странен" характер, както предшественика си ZGX-S.
    Не ме разбирай погрешно, обаче! Аз съм фен на Митсубиши и харесвам и двете разновидности с лек превес към МЕ.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #37

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy


    И аз харесвам повече МИ пред МХИ.В апартаманета на родителите ми има един Г инвертор 50 ка ма МИ.Хубав е и топли.Не съм разбрал, че харесваш МИ останах с впечатление че харесваш МХИ, но дори и така FD серията не моше да се сравнява с друга серия н а МИ.

    Отговора на въпроса ми:
    Именно не си ме разбрал защото не знаеш кой е най-доброто в момента(може би в цял свят-не съм сигурен докато модела не се докаже на практика, но има всички данни за това).

    На въпроса гатанката в предния ми пост :ако знаеше отоговора щеше да ми отговориш само с една дума .."ZUBADAN" . Ето линк http://www.mitsubishi-electric-airco...ng/zubadan.php и http://www.zubadan.fr/ с технически характеристики.

    Ето линк http://airs.ru/articles/conditioning/zubadanкъм полевите изпитания на серията ZUBADAN направени при близо -25 градуса под нулата с обяснения на руски език

    Когато го прочетеш, пак си помисли дали FD серията е най-доброто.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #38

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Зубадан ми е познат, но е съвсем друг тип машина. Съгласен съм, че е супер, но не е класически стенен климатик, нали?

    ----

    Михай, не си прав и че само МЕ имат нордик серии. Климатици специално за по-студени райони имат и Тошиба и МХИ, а и Дайкин ако не се лъжа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    И не струват толкова яко пари,колкото Зубадана.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #40

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    И не струват толкова яко пари,колкото Зубадана.
    Определено в България можем да минем и без Зубадан серията, според мен си струва Зувадан ако имаш планинска вила над 1000 метра надморско равнище, където зимата камък и дърво се пукат, но тогава все пак иматъ конкуренция в лицето на Chofu power инвертор серията която също е до -25 градуса, но им пада отоплителната мощност и копа с падането на температурите.Ама и цената не като на зубадана

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #41

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Здравейте.

    малко въпроси и от мен.

    няма климатик,но предполагам ще купа.Предимно за отопление.

    Спрял съм се на Мизубиши,като преполагах, че с това слагам край на чуденето, ама уви.. хеви ли електрик ли....

    Избрах мицубиши защото е хвален и е Японски, ОБАЧЕ останових, че избраните от мен модели се произвеждат в Тайланд а именно : MSZ-FD25VA и SRK25ZGX .

    Дали това че са правени в Таиланд, намалява качеството ?

    И каква е една подръжка на климатик? колко често се сменява Фреонът например и какви пари струва това нещо ?

    за филтрите ясно, мият се. А плазменият ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    1-няма японска марка климатик за Европа,на 220 В, да е сглобяван в Япония ( с някои много редки изключения,примерно Уруру Сарара на Дайкин). Дайкин се сглобяват в Европа,Фуджицу в Китай,Шарпа в Тайланд и Китай.Качеството не зависи от мястото на сглобяване,а от качествения контрол.Т.нар.глобализация обхваща всички стоки,не само климатиците. Това,че Адидас имат завод за маратонки във Виетнам,Рено правят коли в Турция,а VW Туран се сглобява в Испания,не означава автоматично,че качеството им ще е по-малко.
    2-поддръжката се състои в това,да си чистиш филтрите веднъж в месеца. И ако желаеш по-чист климатик ,по-добра работа с годините-да викаш фирмата -монтажник за пълно техническо обслужване веднъж годишно.
    3-фреона изобщо не се сменя,това е някаква градска легенда,особено при автоклиматиците.
    4-плазмения филтър се чисти според конкретната инструкция-някои не се чистят,или само се изчеткват от праха,други се мият.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Актуалният модел на MHI е SRK25ZIX. Нямам наблюдения над него.
    FD25VA е хубав климатик, но не е за малка стая. Същото важи и за MHI-то, освен ако не са подобрили новата серия.
    Като ще даваш тези пари, вземи си Тошиба Супер Дайсейкай! Дават я Made in Japan, заедно с един модел на Daikin са според мен по-добрият избор.
    Доста по-евтин и не по-лош вариант е Fujitsu ASYB09LDC, но там има леки компромиси в сравнение с Тошибата и въпросният Дайкин.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #44

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Каква ти е стаята, Игрушко? Много е важно това.

  18. giv
    giv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #45

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    и аз си взех fd25.стаята ми е 18 кв североизток,дали 6те върши работа.благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 11:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе