Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Mitsubishi SRK28SSC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #16

    Re: Mitsubishi SRK28SSC

    Много благодаря! Имам само един проблем: не съм сигурен дали климатика е този, който съм купил. В смисъл, че на външното тяло няма никаква табелка или лепенка, има следи от такава на капака за крановете, но отдавна я няма там, само с маркер е написан модела и количеството фреон 1,25кг. На вътрешното пък лепенката е разлепяна, тялото е боядисвано от вносителя, и лепенката е залепена наново, като не съм сигурен дали тялото е друго с "оригиналната" лепенка.

    Понеже по каталог моделите SC и SSC са с еднакви външни тела, но системите са с различни параметри как да разбера дали имам това, за което съм платил? SSC-то е с данни 4.0(0.4~6.8)и консумация 695(65~1535), а SC-то 4.0(0.4~6.6)и 780(65~1675) .
    Засякох го, макар и само веднъж да дърпа моментна мощност около 1650W, като това е със трафа. А максимума, който трябва да дръпне е 1535+30(траф)=1565. За мое успокоение си казвам, че уредчето не мери вярно и си свиркам, мислейки, че имам SSC

    Като цяло съм доволен, не се чувствам "прецакан", както с предната машина SRK28ZG. Тя успя да стопли чак напролет, но явно си е имала проблем (не развърташе повече от 900W, а power save функцията беше излкючена).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    http://www.beaver.jp/cs_products/tec...RKT012A201.pdf ето SSC, а това е SC - http://www.beaver.jp/cs_products/tec...RKT012A005.pdf .На прима виста трудно ще познаеш, външните са еднакви на вид.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #18

    Re: Mitsubishi SRK28SSC

    Значи остава като си оправя трафа (пиша за него в друга тема) и да измеря консумацията на макс. мощност.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    И това не е гаранция според мен.Освен вътре по капаците да има някаква табела и да пише модела.
    toshkovich одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #20

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Не видях такава, а гледах доста обстойно...в смисъл навсякъде...

    Във връзка с гледането ми имам питанка към по-знаещите - във вътрешното тяло има клапан на една от тръбите, май беше тази за газовата фаза. За какво служи?
    А това на снимката EEV ли е? Във външното е това, отдолу има куплунг с 6 кабела.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Minkoff; 20-11-12 в 21:39.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #21

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Никой не ми отговори на въпросите. Както и да е, явно никой не е погледнал.
    Та малко впечатления от студа навън. Да си призная машинката работи добре. До момента най-ниската температура, която съм видял е към -10гр. При този студ успяваше без проблеми да направи малко над 50гр. при клапите, това при Warp режима. Имам проблем с поддържането на градусите. Понеже машината иска и прави 2 градуса над зададените, а минималното задание е 18гр, иска ми се когато съм на работа да го намалям още повече но без да го изключвам. Но явно така ще си го тикам.
    Външното тяло не е от най-тихите, явно някои тръби се обледяват и замръзват една за друга и предават вибрациите от компресора.
    Не знам от къде да намеря таблица с температурните режими, но според мен КОП-а не пада много при ниски температури. Примерно при 7 градуса външна минимума е към 260-270 вата и има 11-12 градуса разлика между входящия и изходящия въздух. В момента е -5гр. минималната консумация е 330 вата и разликата е пак 12гр. Вентилатора е зададен на макс, но явно нямам думата - при малки мощности и оборотите са малки.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #22

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Това на снимката е ETRV. А този другия клапан на изпарителя е за повишаване на налягането в определени положения.
    toshkovich одобрява това.

  10. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #23

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    един мануал за този модел няма ли пише че има интернет ,ама как се използва и управлява никъде не намирам..

  11. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #24

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Голям проблем имам с този модел ,както си върви ,се изключва нацяло ,все едно съм го спрял от дистанционното и започват таймера и пауера да мигат последователно и техниците дигнаха ръце,все още е дилема,търси се решение.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #25

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    При подобно поведение,когато започнат да премигват и двата индикатор натискаш информационният бутон на дист.у-е и трябва да изпише някаква сервизна грешка.

  13. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #26

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    A кой е този информационен бутон ,дистанционното ми е като на колегата минкофф от 1ва страница,а надали ще действат някой от бутоните на дистанционното той е изключен,благодаря все пак ,за сега за 20 часа веднъж се изключи,да видим следващия му период.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #27

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    1.jpgТова е бутона за информация и при двата вида дист.у-я.
    Пробвай като задържиш бутона за около 3-5 сек.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #28

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    много беден дисплей 3 йероглифа на кръст
    ceco.bojkov одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #29

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Мерси за инфото спре ли ще натискам,тук един майстор ми спомена че тръбния датчик отвън падали му килоомовите,вече 4 ти ден не спира сложил съм го на 25 ,а това копче което си посочил като го натисна ми дава външна темп,вътрешна ,влажност и колко киловата ми е изконсумирал до момента.Мойто дистан. е с jet функцията черно бялото на снимката.

  18. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #30

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Здравейте след 15 дена работа,тази сутрин се изключи 2 пъти ,като натиснах инфото грешката която ми изписва е 59,някой знае ли за какво става дума тази грешка?Според нещо датчици ще е защото беше под нулата,а 15 дена не е ставало под нулата и няма проблем,ето какво намерих за грешката:59 Rear Oxygen (O2) sesnor fault.
    Тук пък на руски съвсем друго е за грешката :
    http://zhegaservice.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-mitsubishi-heavy-industries-ltd/

    Този пост е редактиран от toshkovich; 14-12-14 в 11:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Mitsubishi Beaver srk28ssc - работи известно време дига клапите и се изключва!
    От toshkovich във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 19-01-19, 18:45
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе