Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Mitsubishi SRK28SSC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #1

    Mitsubishi SRK28SSC

    Здравейте. Поръчах си тази машина и очаквам до няколко дена да ми я монтират. Има ли някой от форума с нещо подобно, преки впечатления биха ми били от полза? Знам, че е стар модел, но параметрите ми се сториха доста добри. ще се слага в помещение 20м2, без особена изолация, последен етаж, фибран на тавана, единия прозорец е PVC 5 камери и к-стъкло, другия - ами не останаха пари и си е старата дървена дограма. Ще успява ли да смогне, понеже старата машина не успя (SRK28ZG, може би проблемна и затова я сменям, не успя да вдигне повече от 18 гр. за цялата зима) и какво да очаквам от този климатик?
    "Прочетох" цялото ръководство на японски и се оказва, че дистанционното, което ми дават е от модел следваща година - има ли някакво значение?
    Най ме впечатли максималната мощност на отопление - 6,8Кв, както и консумацията при тази мощност - 1535в. На номинал е 4Кв и 695в. Как се променят при падане на температурите? От Русе съм и тук зимата е доста "корава", често под -20!
    Моля за отговори от хора с реални впечатления от такива машини.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Модела, въпреки че е на години, като модификация е със страхотни параметри. С DD Scrool Compressor, тежко външно тяло и аспирация на вътрешното тяло. Важно е дали, твоето дистанционно може да управлява всички функции които предлага модела. Имай предвид, че този модел има възможност за свързване към интернет и възможност за управлние на машината.
    %u002525D0%259E%25C2%25A6%25D0%25A3%25D1%2580%25D0%259B%2540%25D0%2591iN%25D0%2591j.jpg
    %u002525D0%2593%25D0%259A%25D0%2593%25D0%2592%25D0%2593R%25D0%2593%25D0%25A3.jpg
    Модела може да се похвали със завидния COP на охлаждане 5,83 и на отопление 5,76. Средна стойност - 5,80...
    Със здраве да си го използваш.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-11-12 в 07:35.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Това представлява моето:
    Като разлики виждам, че има само 3 степени на вентилатора, има и добавена JET функция, другото си изглежда същото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Ще можеш пълноценно да използваш машината с това дистанционно управление. От бутона JET имаш активиране и деактвиране на икономичен
    режим и режим пълна мощност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    А има ли някакви особености по монтажа и свързването на аспирацията? Казаха ми, че се свързва още една тръба, която се извежда директно навън. Та какви са възможностите на тази аспирация - вкарва или изкарва въздух? Ако вкарва, през зимата ще го затопля ли? И някъде четох, че можело да се свърже допълнителен овлажнител - за какво иде реч?
    Съжаллявам за многото въпроси, но още чакам да го монтират и нямам търпение да науча още работи за машината. Като стане работата с монтажа ще докладвам как се държи реално, при какви температури как работи и каква е консумацията.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Аспирацията само изкарва въздух от помещението. При този модел...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #7

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    А имаш ли идея от къде мога да намеря service manual-a на този модел? Излизат ми само японски сайтове и тази страница.
    Иначе в петък го монтират.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Подобна инструкция няма да намериш.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Цитат Първоначално публикувано от Minkoff Виж публикацията
    Здравейте. Поръчах си тази машина и очаквам до няколко дена да ми я монтират. Има ли някой от форума с нещо подобно, преки впечатления биха ми били от полза? Знам, че е стар модел, но параметрите ми се сториха доста добри. ще се слага в помещение 20м2, без особена изолация, последен етаж, фибран на тавана, единия прозорец е PVC 5 камери и к-стъкло, другия - ами не останаха пари и си е старата дървена дограма. Ще успява ли да смогне, понеже старата машина не успя (SRK28ZG, може би проблемна и затова я сменям, не успя да вдигне повече от 18 гр. за цялата зима) и какво да очаквам от този климатик?
    "Прочетох" цялото ръководство на японски и се оказва, че дистанционното, което ми дават е от модел следваща година - има ли някакво значение?
    Най ме впечатли максималната мощност на отопление - 6,8Кв, както и консумацията при тази мощност - 1535в. На номинал е 4Кв и 695в. Как се променят при падане на температурите? От Русе съм и тук зимата е доста "корава", често под -20!
    Моля за отговори от хора с реални впечатления от такива машини.
    Здравей,пред закупуване съм на климатик.Спрях се на този модел от една варнеска фирма.Прочетох че монтираш същата машина.Дай някакво инфо за нея.Доволен ли си,от къде го купи и кой ще ти го монтира.И аз съм от Русе.
    Благодаря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #10

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Здравей. Все още не са ми монтирали машината, понеже им "излязло нещо важно" и така. Очаквам в сряда или четвъртък да стане най-накрая работата. Иначе най-добре се обади във варна и питай дали имат все още от този модел, понеже моя човек ми каза, че били 2 машини и ги е взел и 2-те.
    Като го монтират ще споделям впечатления...

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Цитат Първоначално публикувано от Minkoff Виж публикацията
    Здравей. Все още не са ми монтирали машината, понеже им "излязло нещо важно" и така. Очаквам в сряда или четвъртък да стане най-накрая работата. Иначе най-добре се обади във варна и питай дали имат все още от този модел, понеже моя човек ми каза, че били 2 машини и ги е взел и 2-те.
    Като го монтират ще споделям впечатления...
    В момента съм извън Бг и ще купувам декември месец.Дано имат ако не ще взема нещо друго.Питането ми е кой ще ти го монтира,и за тази ли фирма става въпрос.
    http://japanclima.com/pages/%D0%9A%D...%A2%D0%98.html
    Ще помоля специалистите по климатици четящи форума да ми препоръчат една 14-ка (японка,втора употреба) с COP над 5.5
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от kandreev58; 12-11-12 в 23:20.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #12

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Мда, това е фирмата. Само че си го вземам през друга фирма, те работят с варненеца. Намират се до парка, в сградата на фитнес клуб "Сила", да не става реклама. Иначе съм доста доволен от момчетата, вършат си работата добре, слагат от дебелите тръби и вакуумират към 30 мин.
    Ако има кой да вземе машината тук може да стане да я поръчаш директно от Варна и като се прибереш да ти я монтират.

    п.п. едно уточнение: Тези климатици масово се представят за някакви по-мощни, отколкото са - 7-ците ги дават за 10-ки, 12-ките за 14-ки и тн. Товa в почти всички фирми, които предлагат клими 2-ра употреба. Само по някаква случайност тази машина е 14-ка на оптопление, но на охлаждане не може да мине за повече от 10-ка на номинал. Мисля, че е важно и тези неща да се имат в предвид.
    Най-лесно се смята така: 1W=3,4121BTU (константа), от там 2800W= 9553.6BTU по номинал охлаждане, а на макс (3700W) отива на 12624.4BTU!
    Този пост е редактиран от Minkoff; 13-11-12 в 19:34.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Цитат Първоначално публикувано от Minkoff Виж публикацията
    Мда, това е фирмата. Само че си го вземам през друга фирма, те работят с варненеца. Намират се до парка, в сградата на фитнес клуб "Сила", да не става реклама. Иначе съм доста доволен от момчетата, вършат си работата добре, слагат от дебелите тръби и вакуумират към 30 мин.
    Ако има кой да вземе машината тук може да стане да я поръчаш директно от Варна и като се прибереш да ти я монтират.

    п.п. едно уточнение: Тези климатици масово се представят за някакви по-мощни, отколкото са - 7-ците ги дават за 10-ки, 12-ките за 14-ки и тн. Товя в почти всички фирми, които предлагат клими 2-ра употреба. Само по някаква случайност тази машина е 14-ка наоптопление, но на охлаждане не може да мине за повече от 10-ка на номинал. Мисля, че е важно и тези неща да се имат в предвид.
    Най-лесно се смята така: 1W=3,4121BTU, от там 2800W= 9553.6BTU по номинал охлаждане, а на макс (3700W) отива на 12624.4BTU!
    Благодаря много за инфото.Ако го нямат ще се допитам до форума,не разбирам много от климатици.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #14

    Re: Mitsubishi SRK28SSC

    Явно не съм цъкнал "публикувай" предния път като писах. Както и да е. Сложихме климката, телата са просто внушителни. Имам електромерче закачено , с което меря консумация. Модела е PeakTech 9024. За 65 часа е изгорил към 31кВ, като помещението не е било топлено преди това и температурите стигаха до към 14 гр. Една външна източна стена, една към неотопляем апартамент, другата към баба, която предпочита да се облича по-добре

    Зададените градуси са 22, в стаята са 22,5-23, външна средно около 5, в момента 8гр. Консумацията в режим на поддържане е около 260-270W. Проблем ми е трафа - без натоварване си дърпа към 30W. Но може би като се повиши натоварването и собствените м загуби намаляват, понеже веднъж засякох машината да си слиза на минимума от 65W, като сложим и трафа 30, стават 95, обаче за засякох 89. Както и да е, това са бели кахъри, на минимал климатика не топли, за 65 вата няма как да развърти компресора, а външната перка почти винаги е на макс.

    В момента даже работи on/off. Като се включи набира до 900 и в рамките на минута сваля до 260 и така до следващия off. Ще чакам да застудее, да видим как ще се спрява. Машината работи много тихо, доволен съм. Аспирацията шуми, но има и автоматичен режим - турбинката се развърта според замърсеността на въздуха. Като духна с електронната цигара на датчика и пощурява Прави впечатление външното тяло - цялата задна страна е топлообменник, има едно скосяване и стига почти до крановете за тръбите. Всъщност топлообменника е двуредов. Друго впечатление е, че 10 минути след монтажа външното започна да капе яко, като в този момент нямаше мъгла. Нормално ли е толкова да капе? На моменти откровено си тече!

    Ако някой има въпроси да пита! Скоро може да се включа в темата "Колко ми харчи климатика?", признавам си, прочетох я цялата!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #15

    Отговор: Mitsubishi SRK28SSC

    Със здраве да си ползваш климатика колега. Много внушително външно тяло има това животно предпоставка да топли без проблем и в най студените дни и нощи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Mitsubishi Beaver srk28ssc - работи известно време дига клапите и се изключва!
    От toshkovich във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 19-01-19, 18:45
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе