Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81

Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #46

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Консумацията на отопление:от - до.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #47

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Искам да попитам някой знае ли каква е разликата м/у външно тяло src25zjp-s и src25zjp-s1. Моят е с второто външно а вътрешното си е srk25zjp-s. И нещо друго ми прави впечатление. Питата на външното се обледенява неравномерно на ивици. Така е от 2 дена от както заваля сняг. Днес не вали но пак е така на ивици в скреж. Иначе си топли, не се оплаквам. Работи он/оф. Минимума му обаче скочи от 300w при -1 -2гр. рязко на 400w от -2 надолу. Някой има ли обяснение за това? Имам чувството че се включва някаква мощност 100w от -2 надолу. Няма нагреватели на външното. Другия GE25 в момента работи на 260-280W навън е -10. И двата са настроени на 21гр.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #48

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Аз не съм забелязал да се обледенява на ивици.Прави ми впечатление че често го виждам да се размразява 4-5 пъти дневно при -2 гр.
    Незнам какво се оплакваш на 400 вата , аз на моя напоследък виждам само 700-800 и го държа на 23 гр. , но топли идеално

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #49

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от nikolas Виж публикацията
    Другия GE25 в момента работи на 260-280W навън е -10. И двата са настроени на 21гр.
    Оха, интересно къде в момента е -10? В колко кубика работи климатика и има ли наченки на обледяване?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #50

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    В София, малко по високо в планината в момента е -10. GE работи в 40кубика и няма никакъв лед. MХИ е в 10кубика. Ето и снимка на странно обледененото МХИ от вчера докато валеше сняг.МХИ.jpg

    - - - - - - - - - -

    Оп извинявам се МХИ е в 25 кубика.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #51

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    @danchoman, имам един смядовски маслен радиатор, с 2 нагревателя вътре: езиният е 750 W, а другият е 1250 W. Като стане вън -2 градуса и го включа на 750 W, прави +21 градуса в стая с 52 куб. метра и минава в On-Off режим, сиреч, в повторно-кратковременен. Има ли го и при теб този момент с климата или е на Full HD?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #52

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    А така по-става че иначе се учудих каква е тази стая 2 на 2 . Въпрек и че -10 и на мен ми се струва странно.Незная някъде да е толкова студено сега.
    Аз пък да споделя сега наблюденията ми относно размразяването. Сега го гледах - докато размразява консумацията е 600 вата. Това се случи при зададени 22 гр. Процедурата беше около 5-6 мин. После продължи да работи като смукаше ток от 300 вата до 1350 вата , в последствие почна да намалява до редовните 750 .
    Интересното ми беше че непосредствено след размразяването и започване на работа се чуха много странни припуквания от външното тяло.Незнам нормално ли е това. Пукане сякаш огъваш ламарина или нещо подобно?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    прави +21 градуса в стая с 52 куб. метра и минава в On-Off режим, сиреч, в повторно-кратковременен. Има ли го и при теб този момент с климата или е на Full HD?
    Определено и при мен го има този режим защото често виждам климата да е спрял, т.е. On/off . Само че при мен както съм споменал по-горе се отоплява значително по-голям обем. 60 квадрата сметни го на 2.60 - изпробвам климатика през деня няколко дена да работи сам и при 23 гр. да ти кажа е 21 гр. на 10 метра разстояние в другите две стаи без да пускам нищо друго.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #53

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Само да ти кажа, че ако продължиш да го изпробваш по този начин, скоро може да пробваш само радиатора:rolleyes:

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #54

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    е ,той е гаранционен така че ще може да си го мъчи още поне 2г

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #55

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Като гледам какво е написал по-горе за пуканията на външното, най-вероятно вече има два пръста лед в тавата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #56

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    два пръста лед в тавата !!! ама вие какво искате да ми кажете че е фатално да пробвам климатика при малко по интензивна работа и най-вече при температура -2 градуса ли ? - 2 ? Ми че тогава какво остава като навън стане -20 гр. . То ясно че пускам и другите електроуреди , но натоварването на машината няма да е по-малко.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #57

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    ама вие какво искате да ми кажете че е фатално да пробвам климатика при малко по интензивна работа и най-вече при температура -2 градуса ли ? - 2 ? Ми че тогава какво остава като навън стане -20 гр.
    Не бе, искаме да кажем да го пробваш на -20...по същия начин
    Иначе, нормално климатик се пробва, когато е правилно оразмерен спрямо помещението, като е желателно да не се изключва, най-вече като падне под +5 градуса и се съобразят възможностите му.
    Този пост е редактиран от pilot; 29-11-13 в 14:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #58

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Хе хе , ок ще опитам и на -20

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #59

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Не бе, искаме да кажем да го пробваш на -20...по същия начин
    Иначе, нормално климатика се пробва в правилно оразмерено помещение, като е желателно да не се изключва, най-вече като падне под +5 градуса и се съобразят възможностите му.
    Значи да си оразмеряваме помещенията според климатиците, така ли?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #60

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Само да почертая че по минaлата зима 35 ZJ-S видя зор в 24 кв при височина 2.4 . Изолация 8 см на външните стени , хубава дограма и затворени врати към другите стаи ! За миналата година си имаше нагревател в тавата и беше доста по добре , но и зимата почти нямаше .
    Този пост е редактиран от Madj0; 29-11-13 в 11:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 20:43
  2. Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S или Toshiba RAS13SKV-E3
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 35
    Последно: 13-11-13, 21:10
  3. Toshiba RAS13SKV-E3 или Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S
    От danchoman във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 01-11-13, 08:17
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе