Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 78
Like Tree39Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #31

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    нормално е за модела опцията директ-индирект е малоумно измислена и не действа ,командва само вътрешните вертикални клапички които доста слабо влияят на посоката на струята

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #32

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от gbrosa Виж публикацията
    Здравейте имам следния проблем,климатика/MSZ-FH25VE/ми е настроен на 23 градуса,когато си направи градусите и когато спре да духа топло.....се започва една ужасна студена струя право към мен/бих казал навсякъде в стаята/,как ли не въртях настройките на wide wane &indirect/direct,ефект няма!!Нормално ли е това?A след като спре да духа топло се започва едно пуканеeeeeeeeeee все едно ледник се топи .
    Не,не е нормално - при същото задание при мен (23гр.),когато достига зададената температура,климатика намалява плавно вентилатора и почети не се усеща въздушната струя.Климатикът съм го оставил на 23гр.,отопление,вентилатора е на AUTO,indirect. Сложих си 3 клими от същата серия и трите работят (вече една година) по един и същи начин,различно от описаното от Вас.По-добре се обърнете към сервиза.
    Този пост е редактиран от sas64; 17-11-14 в 19:46.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #33

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    тая машина на ауто ползва само 1 степен на вентилатора ,втора .. освен ако не си му задал 30° тогаз се сеща да вдигне на 3та ..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #34

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нормално е за модела опцията директ-индирект е малоумно измислена и не действа ,командва само вътрешните вертикални клапички които доста слабо влияят на посоката на струята
    И какъв начин предлагате за настройване на въздушната струя в хоризонталната равнина ,след като с вертикалните калапички не става(според Вас)? :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #35

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    kлиматика е от една седмица....според фирмата от която съм го закупил всичко било наред......Явно докато не вдигна скандал няма си мръднат пръста....

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #36

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от sas64 Виж публикацията
    И какъв начин предлагате за настройване на въздушната струя в хоризонталната равнина ,след като с вертикалните калапички не става(според Вас)? :-)
    тая функция аз я разбирам така за да е читава - машината командва всички клапи така че да не духа на човека .. а тя командва само вертикалните айде кажи ми ако седиш под нея как няма да ти духа ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #37

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    И аз ползвам Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE. Че пука,ДА пука-- ама грее.И не оплювайте излишно климатика.При мен всичко е на 6


  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #38

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Този модел не си ли вдигаше клапите, когато изключи компресора?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #39

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Да , като си направи зададената температура

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #40

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Еми пукат си митсубишитата, и то доста....това е положението:-(

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #41

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    [QUOTE=gbrosa;702335]Здравейте имам следния проблем,климатикаMSZ-FH25VE/ми е настроен на 23 градуса,когато си направи градусите и когато спре да духа топло.....се започва една ужасна студена струя право към мен/бих казал навсякъде в стаята/,как ли не въртях настройките wide wane &indirect/direct но ефект няма!!Нормално ли е това?A след като спре да духа топло се започва едно пуканеeeeeeeeeee все едно ледник се топи.


    E това за студената струя за първи път го чувам.Явно твоята машина е прецедент.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #42

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Не става ясно в какъв режим е поставен. Условията от поста по-горе, са изпълнени в автоматичен режим - там духа и студено. Ако се зададе на "отопление" (HEAT), надали ще посмее да духне студено....
    tony34al одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #43

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Нека застуди и всичко ще се оправи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #44

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Този модел не си ли вдигаше клапите, когато изключи компресора?
    Да,вдига ги.

    - - - - - - - - - -

    Напълно съм съгласен с поста на preparatos-в какъв режим е поставен климатика?Моите в момента са в режим "Heat"(отопление) и когато си достигне зададената темп. намалява вентилатора на някаква минимална степен (нямам представа 1-ва ли е, каква е)-за да проверя работи ли трябва да си поставя ръката пред клапите за да усетя подухването.В момента съм на почивка-като се прибера,ще включа някой на режим "Auto",за да видя как ще се държи,но мисля че не е нормално да работи на отопление и веднага след това да започне да охлажда!!!Успех!
    P.S. Преки наблюдения от работата на климатик Fuji Electric Inverter (не съм се дупил около него,за да търся табелка с надпис за модела ) - външно тяло,монтирано на балкона.Сутринта,около 6,30 в съседната стая решиха да го включат - събуди ме- такова "яко" развъртане направи .Поседях на балкона една цигара време,наблюдавайки го с яд (че ме е събудил) и интерес,така както се развърта,ще разпери ли криле излети ли като самолет - не излетя ,разочарова ме.Добре че нямам съседи там,където живея, с монтирано такова чудо
    Този пост е редактиран от sas64; 18-11-14 в 08:41.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #45

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond

    Е в началото е малко шумен /Fuji Electric Inverter/, защото току що е стартиран ,но ако си работи постоянно си е тих.Така и не се научиха хората ,че климатика /на отопление/ се пуска и само се цъка с градосите, а не се спира.
    НЕДЯЛКО012 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе