Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 174
Like Tree115Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #61

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Естетиката може да се оправи за 1 минута и без пвц канал. Едно парче сива изолация върху тръбния път ще скрие кривините, които толкова дразнят окото и ще реши проблема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #62

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    не е много зле монтажа, поне захранващия кабел не виси от вътрешното тяло , а за летния конденз нямам думи и сам щях да го пусна по добре
    Genadi80 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #63

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Всички декоративни канали, са допълнителна екстра и ако клиента желае, плаща и се слагат такива. Всичко е въпрос на вкус и желание.
    ДРУГ е въпросът, че големи фирми занимаващи се климатична техника много често занижават качеството на вложените материали и не влагат достатъчно в професионалното развитие на персонала, а разчитат главно на по ниската продажна цена. От там и проблемите с 50% от монтажите.
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 31-05-18 в 02:54.
    dodo_pv, pulsedriverbg и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,896
    #64

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    От там и проблемите с 50% от монтажите.
    Проблемите за някои са “перфектен” монтаж за други(повечето) клиенти.
    Иначе машинката си е хубава, със здраве да си я ползвате.
    SPSt одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #65

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    ейто ви и един монтаж от галерията на powerclima,както се казва открийте седемте разлики и кое е по естетично.п.с--не го правя за да ги хейтвам(имат разбира се и хубави монтажи),тъй като е много вероятно да си сложа климатиците от тях,но още от сега им казвам че така няма да се разберем,с по този начин изглеждащ вътрешен тръбен път и с това грубо мазане(урдолишката) по стените.още един п.с.--разбира се че вкопаването в стените е най естетично,но тъй като вече съм си правил ремонт и не смятам да си го причинявам отново заради един климатик,тъй като е много трудоемко и мангизоемко
    Този пост е редактиран от sniper; 31-05-18 в 10:48.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #66

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Декоративния канал в случая би коствал 5лв. и 5 мин. работа на собстяеника. "Мерак няма мойто момче мерааак" както викаше един дърт мангал ... за себе си

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #67

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    @Mimito75
    Като цяло един наистина хубав монтаж би изглеждал малко по различно, но и би струвал по различно.
    Колегите явно искаха да посочат някои зони в монтажа, които ако са различни биха допринесли за малко по добрата работа на климатика и също от естетична гледна точка та за да не се "шашвате":
    1, Тампони на външното особено на тоя модел не бих сложил дори защото няма нужда от такива (имам лични впечатления).
    2, Дренажа също е можело да го оставят по дълъг, за да си го изведете където решите.
    3, Тръбния път е малко късичък, но не е фатално чак.
    4, Външното е почти долепено до тавана. Ако се наложи ремонт ....ще изскочат допълнителни занимавки/разходи, но може и нарочно така да са го сложили.
    5, Вътрешното ако има поне 10см от тавана би трябвало да е ОК.
    6, Това за наклоните дето го споменаха....мери се с нивел! По снимка не знам как успя колегата. Може стената да е крива, а може и тавана да е крив. Ако наклона е към перката на външното и не се изтича конденза правилно в зимния период може да създаде излишни ремонти, които най вероятно няма да са гаранционни.
    7, Това че всичко трябва да е скрито в стените съм съгласен, но не означава ли това -основен ремонт на помещението- след това? Дали всеки би се навил? А за прокопаване на канала за тръбите предполагам се заплаща допълнително.

    И отново бих се повторил - не сме длъжни да разбираме от всичко! @Mimito75 от къде да знае тези особености на монтажа? Да не е като нас, болните мозъци дето цял ден висим из форума? Това последното и в кръга на шегата нали. Да не вземе някой да се засегне....

    В крайна сметка май се получи някак порицателно .... но духа на форума е такъв за съжаление. Иначе приемам критики за по горното ако съм сбъркал нещо.

    ПП: какво ще кажете да се направи важна тема с инструкция за въпроси преди монтажа или нещо подобно?
    Gyokov одобрява това.

  10. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #68

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    [QUOTE=Mig82;876616]Декоративния канал в случая би коствал 5лв. и 5 мин. работа на собстяеника. "Мерак няма мойто момче мерааак" както викаше един дърт мангал ... за себе си
    --------------------------------------------------------------------------

    във всеки стандартен монтаж на повечето фирми(явно при тия на powerclima е само при пакет лукс) в цената влиза поне до един метър(за вътрешното) от така наречения декоративен канал,ама това че са направили стената на нищо(на гъз) и са си оставили ръцете,май не е по вина на собственика?,не че не може да се прешкури и пребоядиса,а ма не е там работата.типично по български:винаги някаде трябва да си оставим ръцете,пък после псувайте вимакса.както се вижда и хвалените....powerclima правят същите бай Ганьовщини.Е поне не се свенят да си ги показват,даже имат още такива.... за любителите....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #69

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    "ПП: какво ще кажете да се направи важна тема с инструкция за въпроси преди монтажа или нещо подобно?" - от горния пост.
    Подкрепям.
    А по темата, всичко е съгласувано, поне така е написано, клиентът не е недоволен, няма драма
    Иначе, не е лошо предварително да се обсъдят вариантите за изпълнение и съответните цени - за вкопан тръбен път, от кого и на каква цена, вкл възстановяване на първоначалния вид ; с кабелни канали, варианти, видове, цени ; отвеждане на конденза, варианти, освен ако няма изградени за целта верт. спусъци.
    Прдполагам, всеки уважаващ себе си и професията си специалист го прави. Но както се спомена, не навсякъде е практика.

    - - - - - - - - - -

    Sniper, собственикът също има вина. Ще влезе някой в къщата ми и ще го оставя да я направи " стената на нищо(на гъз)" - цитирам те, да, ама не

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #70

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    И какво толкова Ви плаши да се вкопат тръбите?
    Може да купите клима за 2 бона,а се стискате за малко гипс,латекс и боядисване.
    Ама Ви харесва да гледате„черва” по стените.
    Разни канали одобрявам само по фасадите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #71

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Струва пари+време+нерви. Заради 20-40см по стената не ми се занимава. Мен лично нищо друго не ме спира А ако на помещението предстои ремонт или сега се строи, не знам кой би ги оставил така стърчащи, че и с контакти от вън. Имам познат обаче, който държеше в ново изграденото му жилище климатиците му да са на контакт.

    А пък по фасадите е още по голяма красота Хората да ти гледат магариите ....сякаш външните тела не са достатъчно грозни, че и спагети до вътрешното тяло.
    sniper одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #72

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Трябва да ми предстои ремонт,за да си монтирам климатик ли?
    Нали се сещаш,че има и други решения.
    Прави се декоративно пано.Конструкция,ламинат/цветове и шарки бол/,профили за окрайчване.Всички тръболяци и кабели са скрити.Няма къртене,кърпежи и боя.
    Същото важи и за монтаж на телевизори без да се виждат кабеляци и връзки.
    Естествено,че такова понятие като безплатен обяд няма!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #73

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Всеки прави това, което смята за красиво и достатъчно. Приеми го така - хората сме различни.

    Аз лично от "майстори" съм се напатил. Имаше една такава приказка ... ако мразиш някой пожелай му "майстор да ти влезе в къщата!".
    Mig82 одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #74

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    pulsedriverbg, Благодаря за разясненията.
    Не ми е приятно да влизам в обяснителен режим към всички критики по-горе, но за яснота - тялото е монтирано на 12 см. от тавана, както и външното не е под наклон. Все пак ръста ми не е на нивото на климатика и се получава зрителна измама. Дали ще си си вкопаем тръбите или ще са отвън е право на наш избор, а не на ваше предпочитание. Не мисля, че в апартамент под наем трябва да копая стените. Канал не е сложен, защото предпочитаме да си го купим ние, а не да давам пари на фирмата, а все още имаме довършителни други дейности. Ще стигнем и до него. Когато критикуваш отсрешния е много лесно.
    На въпросите на питащите за съвет отговарят 2-3 , а изведнъж сега се появиха доста компетентни мнения.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #75

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от Mimito75 Виж публикацията
    pulsedriverbg, Благодаря за разясненията.
    Не ми е приятно да влизам в обяснителен режим към всички критики по-горе, но за яснота - тялото е монтирано на 12 см. от тавана, както и външното не е под наклон. Все пак ръста ми не е на нивото на климатика и се получава зрителна измама. Дали ще си си вкопаем тръбите или ще са отвън е право на наш избор, а не на ваше предпочитание. Не мисля, че в апартамент под наем трябва да копая стените. Канал не е сложен, защото предпочитаме да си го купим ние, а не да давам пари на фирмата, а все още имаме довършителни други дейности. Ще стигнем и до него. Когато критикуваш отсрешния е много лесно.
    На въпросите на питащите за съвет отговарят 2-3 , а изведнъж сега се появиха доста компетентни мнения.
    Не е нужно да си компетентен за да прецениш един монтаж дали е перфектен, а във вашия случай не е. С постове като, вимакс правят пефектни монтажи, ще се подведе някой човек от това и после ще ви сърби задника! Относно предложенията, си има професионалисти, които да дават необходимите съвети. Жалкото е, че се броят на пръсти. Колкото до другото писане, това е обществен форум и всеки може да пише вътре, та ако не ви харесват дадени коментари, може да ги репортнете, ако се чувствате обидени или да ги подминете. Изборът е изцяло ваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе