Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree21Одобрявам

Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #16

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Вероятно ги прави, но едва ли са при такива условия, като фх.....визирам външната температура. А да не забравяме, че си имаш и траф....така, че за мене везните са горе-долу равни, като консумация, а минимумите доста се различават....
    тая консумация е с трафа .. като последен офтопик - но едната коментирана машина е точно FH за която е и темата ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #17

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Здравейте,Kokovox
    директно по темата-консумация,измерена за денонощие (24ч) при външна темп.-1гр. и вътрешна 23гр.
    1. FH25VENZ - спалня - 3,5кВт - 146Вт/ч - работи в режим ON/OFF
    2. FH25VENZ - детска - 5кВт - 208Вт/ч - работи в режим ON/OFF
    3. FH35VENZ - хол - 5,7кВт - 238 Вт/ч - също работи в режим ON/OFF
    Нормално,когато не са се изключили,климатиците потребяват между от 350 до 200 Вт,като при около 200вт изключват.Когато температурите бяха -10,-15 , увеличиха малко потреблението-около 400-500Вт.
    При включане в режим ON,климатиците плавно увеличават мощността си (сега наблюдавам този в спалнята-над главата ми е и има ватметър) - в момента увеличи до 300Вт и плавно намалява след това-няма форсиране на машината до пълна мощност.Не го усещам кога включва и изключва.При изключен (режим OFF),клапите се вдигат в горно положение,остава да работи само вентилатора на вътрешното тяло-консумация-20Вт.
    Изолация имам само от външните страни на стените-8см.стиропор (или фибран ли беше - на кой му пука :-) .От вътре и на тавана не съм поставял изолации.Подът в целия апартамен е 12мм ламинат и гранитогрес.
    По отношение на работата на климатиците- сравнително (не зная как е при другите модели) тихи климатици.От форума прочетох за шум от мотора на сензора i see - до тогава не ми беше правил впечатление.Да,вечер,когато е тихо (а и не ме хващаше сън) го чух и определено ме подразни.Можело е да се постарае повече производителя и да постави шумоизолация,но....Това (за хора,които ги дразни)се избягва лесно-просто изключих този сензор (още повече детската и спалнята са с малки размери - около 12кв.м) и няма какво толкова да търси климатика къде има човек,че да не духа в нея посока.В детската стая сензорът не е изключен-бозйника не се е оплакал че чува някакъв шум и не може да спи.
    Дефростите продължават няколко минути - сравнително кратки са.Тогава климите се форсират на максимум.Клапите на вътрешните тела се вдигат в горно положение и не се усеща студена струя въздух.
    По отношение на шума при дефрост-понякога е шумен,придружен с пукане на пластмасите на вътр.тяло,понякога е сравнително незабележим - нямам си представа защо е така.А и не ме дразни.
    Време между дефростите - трудно ми е да кажа точно - на тези климатици времето между дефростите е свързано с времето,което работи компресора и тъй като при мен са постоянно в ON/OFF режим не са много чести.В това отношение мисля,че може да се оптимизира софтуера (за условията на работа в България),но специално моите са проектирани за севрните страни (ZUBADAN).Забелязал съм,че прави дефрост и при чисто (незаледено) външно тяло.
    До този момент не съм имал нужда от сервиз - климатиците ги монтираха октомври 2013.
    Надявам се да съм Ви бил полезен с информацията.Успех.
    Alexi, kokovox и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Ко прaйте бе, хорa, 25VENZ в 12 квaдрaтa стaи.То товa е зa 25 квaдрaтa мaшинa.
    Aleksandars, Mega и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #19

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Мерси за отговорите. Обаче аз трябва да ги купя заедно по лични причини. Митсубиши лоша марка ли е? Също така, какво имате предвид с "нисък минимум"? И кои климатици имат по-нисък минимум от този?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #20

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    всъщност всички .. минимума е минималната консумация на която слиза преди да изключи .. не е лоша марката и не са лоши машините особено на цената на която паднаха ,но има и по добри
    estqwerty, Aleksandars, Mega и 1 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #21

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ко прaйте бе, хорa, 25VENZ в 12 квaдрaтa стaи.То товa е зa 25 квaдрaтa мaшинa.
    Няма друг избор-по-малки от 25-ца няма,а исках да запазва капацитета си и при много ниски температури (макар че са за кратък период от време).Освен това искам всяко по-важно помещение да е с отделно отоплително тяло-няма да си легна в спалнята,а да се отоплявам само с жената и климатика от хола,например .Така че,нямах богат избор

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    и аз мисля ,че машините не са подходящи за помещение по малко от 20 кв .. мощна машина с висок минимум е това .. направо се мъчеше при мене щото имам и малко топлозагуби

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #23

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Забравих да Ви посъветвам-при покупката използвах кредит "енергийна ефективност" по съвет на фирмата,която ми ги монтира.Сумата,която платих за трите климатика ми излезе приблизително 20% по-ниска от цените,които бяха обявени на сайта на вносителя - Климаком мисля беше.Номера беше-откривам депозит в банката,от където теглих кредита.След това банката отпусна кредит на фирмата,която ги монтира.След това-след една-две вноски по кредита го покриха (жената и фирмата се занимаваха с това-аз бях извън страната) с част от депозита в банката.Някаква такава врътка беше-това на практика го организираха от фирмата-монтажник на климите.В резултат си спестих по-вече от 1000лв (не помня точните цифри).Цените,които виждам сега на сайта на вносителите май са същите както и когато купувах машините-ако някъде ги има по-евтино ....Така че,поинтересувайте се за тази програма.
    И добре е някой,който разбира от климатична техника да огледа помещенията -топлозагуби и т.н. за правилна преценка какви машини (като мощност) са походящи.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #24

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Номера е ясен, но това е минало. Вече няма кредит ЕЕ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 28-01-23, 12:15
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От maikl във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 08-11-07, 14:51
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 23-06-07, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе