Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #1

    Question Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Здрв
    Живея в панелка. Климатика ще се ползва в хола. хола е около 20кв/51куб, вътрешен блок, хола е с оворена тераса, прозорците са ПВЦ с двоен стъклопакет.

    Момента ползвам MSZ-GE35VA. Попринцип съм доволен но при минусови температури нещо нестава.
    Над 0 държи 23 градуса
    Под 0 незнам вънка колко става можеби под -5 нещо но понякога вътрешната темп. пада до 19гр

    Понеже купих офис и там ще ми трябва климатик. Мисля да преместя 12ката в офиса, а на хола да купя нова 18ка.

    При ровене и гледане на спецификации реших Mitsubishi SRK-50ZMX-S да си купя..
    MSZ версията и SRK при номинал почти са еднакви но на SRK версията има по подрбна информация

    SRK (18) при топлоодаване : 0,6 - 6 - 7,7 kW , а консумация на ток : 0,2 - 1,36 - 2,43 kW

    MSZ (18) при топлоодаване : 1,7 - 6 - 8,7 kW , а консумация на ток : ?? - 1,48 - ?? kW

    Сегашния ми климатик
    MSZ (12) при топлоодаване : 1,6 - 4 - 5,3 kW , а консумация на ток : ?? - 0,95 - ?? kW

    Според вас кой модел да избера? За MSZ (18) версията някой да знае по подробна информация за консумация на ток?
    Благодаря..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Първо на първо не си за 18ка и второ една хубава 12ка ще пее в това помещение, например Фуджицу 12LTC, Gree U Crown, M.Heavy 35 ZMX, 12ка M. Electric FH

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    разликата каква е със сегашния ми климатик?

    MSZ 35 (12) при топлоодаване : 1,6 - 4,0 - 5,3 kW , а консумация на ток : ??? - 0,95 - ??? kW

    35ZMX-S (12) при топлоодаване : 0,9 - 4,3 - 5,1 kW , а консумация на ток : 0,23 - 0,96 - 1,35 kW

    Освен да харчи по малко и може би 1гр повече да топли? Или има други параметри?

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Да, посочените от мен реално се справят перфектно в режим отопление - без да има нужда да разчитат на каквито и да е било сурови данни - на които пък вие обръщате внимание. Предполагам вече сте установили по трудния начин, че числата не топлят.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от byck Виж публикацията
    разликата каква е със сегашния ми климатик?

    MSZ 35 (12) при топлоодаване : 1,6 - 4,0 - 5,3 kW , а консумация на ток : ??? - 0,95 - ??? kW

    35ZMX-S (12) при топлоодаване : 0,9 - 4,3 - 5,1 kW , а консумация на ток : 0,23 - 0,96 - 1,35 kW

    Освен да харчи по малко и може би 1гр повече да топли? Или има други параметри?
    Сравняваш несравними величини:
    1. Както ти гледаш - MSZ e Mitsubishi Electric, a SRK e Mitsubishi Heavy. Tова са си две съвсем различни марки.
    2. Това, което ползваш в момента си е среден, да не кажа нисък, клас на Mitsubishi Electric
    3. Mitsubishi SRK-35ZMX-S е съвсем друга бира - това е висок клас на Mitsubishi Heavy
    4. Като гледаш данните, имай предвид, че тези данни за отопление са при 7*С външна темп. и 20*С вътрешна. При все, че те са почти еднакви, а ти казващ, че машината ти не топли под -5*С, то тогава трябва да се поинтересуваш каква мощност запазват различните машини при, например, -10*С външна темп. Там ще видиш доста различия, при наглед почти еднакви машини.Там е основно и разликата м/у една машина нисък клас/като твоята/ и една машина висок клас, като Mitsubishi SRK-35ZMX-S. Не се подвеждай по BTU единиците - една 12ка нисък клас, може да бъде много по зле от една 9ка висок клас. Пример: Fujitsu 9LTC e много по добра машина от тази, която ползваш в момента!

    При теб, явно загубите на помещението са сериозни, което означава, че при отрицателни темп. те стават непосилни за тази слаба машинка. Търси си машина, която да запазва по висока мощност при -10*С. За това, обаче не е необходимо да гледаш 18ки, и една добра 12ка висок клас, ще ти свърши работа. Примерно: Fujitsu 12LTC.
    Този пост е редактиран от tony34al; 12-10-16 в 08:42.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Помещението е панелка няма изолация под мен и над мен никой не живее..

    Може би сте прави, но истината е, че малко ме е страх.. Ще дам около 2300лв и накрая пак да не ми държи топлина... и за това реших с аванс за 18 ка и да дам 3200. Имам малко бебе и искам да държи 25 градуса на минусови температури.

    Навсякъде има доста теми уж за по-нисък клас по-малка мощност, колко топлило, колко малко харчило и като им питаш вътре колко градуса? Ами 18-19 става ясно, че не става поне за мен..

    Според вас ще има ли проблем при работата на 18 та..? Може би компресора ще се изключва по-рано или нещо друго и да тормози климатика?
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-16 в 13:18.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ще ти отвеят чаршафите тия 50ки в 20 квадрата ..

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от byck Виж публикацията
    Помещението е панелка няма изолация под мен и над мен никой не живее..

    Може би сте прави но истината е че малко ме е страх.. ще дам около 2300лв и накрая пак да не ми държи топлина... и за това реших с аванс за 18 ка и да дам 3200. Имам малко бебе и искам да държи 25 градуса на минусови температури.
    Щом искаш 25 градуса и няма изолация може би не е лоша идеята да си вземеш по-мощен климатик. Потърси дали някъде има останали Fujitsu Nocria 14 или 18.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Направо една 30-ка да сложи. Така ще е гарантирано, че и на отворени прозорци ще топли.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #10

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Колко му задаваш на климатика , че да държи 19 градуса? Ако му зададеш 30 градуса колко става?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #11

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Щом искаш 25 градуса и няма изолация може би не е лоша идеята да си вземеш по-мощен климатик. Потърси дали някъде има останали Fujitsu Nocria 14 или 18.
    Май няма.


    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Колко му задаваш на климатика , че да държи 19 градуса? Ако му зададеш 30 градуса колко става?
    Лятото му давам 23. Зимата 25. Над 0 държи добре зависи от времето качва до 25 сигурно може и повече. за повече не съм пробвал.
    Падне ли 0 или минус не може да мине 23. Не много често, но виждал съм да пада до 18,5-19 зависи колко е студено..
    Зимата средно държи между 21-23 градуса

    Климатика не се изключва до лятото и не се бара дистанционното. Винаги стои на 25-26 през деня и през нощта..
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-16 в 19:00.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Какви 50-ици, какви НОКРИИ, дори 9 LTC ще се справи с тези 20 квадрата, да не говорим за 12-ицата.Освен това GE 35 още на +4 градуса губи 25% мощност.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #13

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ако е на авто вентилатор е така. Вдигаш градусите, вдигаш и обдухването. Стана ясно че МЕ са боклуци. Аз имам два ама съм доволен.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от byck Виж публикацията
    Помещението е панелка няма изолация под мен и над мен никой не живее..

    Може би сте прави, но истината е, че малко ме е страх.. Ще дам около 2300лв и накрая пак да не ми държи топлина... и за това реших с аванс за 18 ка и да дам 3200. Имам малко бебе и искам да държи 25 градуса на минусови температури.

    Навсякъде има доста теми уж за по-нисък клас по-малка мощност, колко топлило, колко малко харчило и като им питаш вътре колко градуса? Ами 18-19 става ясно, че не става поне за мен..

    Според вас ще има ли проблем при работата на 18 та..? Може би компресора ще се изключва по-рано или нещо друго и да тормози климатика?
    Виж сега, ако си приготвил тези пари, вземи една RAS-13G2AVP-E. Тя може да работи като седмица и да топли като 18-ка. Сложи я на 15-тина / 20 сантиметра от тавана и си свиркай. Даже ще можеш да спиш в стаята, без ветрове и шумове. Като му дойде времето, ще ти обясним как точно става. Мразя да рекламирам стоки и спирам до тук.
    Успех в начинанието!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    byck защо не си го пробвал на по високи градуси напр. 28-29, та стоиш на студено. Аз моя ноември го ползвам на 24гр.,но януари под -5 на 28гр и тогава се променят нещата с отоплението иначе дайсейкай недайсейкай не може да ме стопли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE
    От ivchik във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 62
    Последно: 27-06-20, 20:30
  3. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 21:25
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе