Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 129
Like Tree82Одобрявам

Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #31

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Определено изглежда стилно черен и се връзва с обстановката. Предполагам, че ще изглежда странно, но всъщност съм убеден, че бял щеше да изглежда по-зле (поръчах бял, но нямаха налични и ми предложиха черен на същата цена).

    Как правилно мерите минимумите, предполагам ако е 20-30 вата тогава работи само външното тяло (вифи работи нон стоп). Питам за уточнения за да мога да дам полезна информация с оглед на това, че не съм толкова в час. Ват метъра е "немските", вероятно лидълски. Днес при 26.5C вътрешна постигната температура (30-32 външна), отворена врата на хола и всичко в автоматичен режим без контрол на струята по едно време беше между 156 и 159W. W момента при присъствие в стаята (сензора не знам работи ли като лопатките са на ауто), но и 30 като 35 градуса навън харчи 310-325 вата.

    Кабела наистина можеше да се сложи във втора дупка в стената, но не ми се искаше да дупчим допълнително с оглед на това, че нямах достатъчно информацията за монтажистите освен, че са сервиз на сумати марки и препоръчани от продавача и донякъде от вносителя.

    Шум не чувам от вътрешното тяло, от външното ептен. Шумът е съвсем лек, първо, че не е неприятен и второт, че другите шумове в стаята го покриват. Част от проблемът е, че хладилникът ми Самсунг преди 2 години му се спука тръба и след гаранционната поправка бучи почти нон-стоп и чувам него. Отделно десктоп, 2x NAS устройва и т.н. Следват малко снимки от преди малко от ват метъра.
    Този пост е редактиран от Dreamer; 04-07-19 в 15:46.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #32

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Накрая се сменяше между 8-10 и 20-тина вата. Докато направя снимките и ги кача във форума консумацията стана около 220 вата.



    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #33

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Дано да са оправили мързеливата турбина и пукащите пластмаси, но това ще го разбереш зимата. Незнам защо, но при мен, когато задам струята да е в мен, тогава не е усещам, когато е задам дане е в тялото, тогава духа в мен. Относно клауд управлението, от клима ком ми обясниха, че има два вида управление (аз съм с FH и стандартен модул) другият бил по различен и по коректен, но струваше по спомен 2-3 пъти в повече. Успех с покупката, аз лично имам доста забележки и пак си оставам на мнение, че над ТВ щеше да е по подходящо. Най малкото, можеше да прекарат кабела по тръбите и да го вкарат до контакта както някой бе споменал в горните коментари.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #34

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    На ниските ватове 10-20 външното не работи. Така нареченият ОФФ. Вътрешното обдухва помещението с десетина вата.
    Няма философия за замерване. Каквото показва уреда, това е. Всичко около 10-20 вата си е ОФФ. 150-60 вата са си добро постожение. НАЛИ 35-ца беше машината.
    Затвори му вратата, нагласи го на 26С и гледай уредчето за да видиш на колко ще се задържи стабилно, преди рязко да падне до 10-20W.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #35

    Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    При МЕ съм забелязал, че компресорът реагира доста спонтанно, поне при средния клас, на старата серия. Не се чуди много, много. Качиш ли му заданието рязко (ако е на охлаждане) и хоп след 2-3 секунди е влезнал в офф, не се опитва да смъкне максимално, преди да изключи. По-скоро да го наблюдава, на температурата, която му е задал и да чака за офф. Тогава може реално да види минимума. Също така, няма ограничение колко време е работил компресора. Може да е включил преди 1-2 минути и пак да изключи, ако не може да поддържа заданието. Това от една гледна точка не е лошо. Другото, което на мен ми харесва, е че не се форсира компресорът след старт, ами си развърта колкото е необходимо. Не зная при по-новите от високия клас дали е така, но е много вероятно. 150W си е доста приличен минимум за 35-ца.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #36

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Да, 35-ца е. Нямаше firmware update след инсталацията - външното тяло е правено 2018.10, вътрешното - 2019.02, Thailand и за двете. Аз седя главно под климатика вляво от снимката и при режим indirect. На wide vane го усещам сякаш. Клауда е ок, има прогноза за времето в интерфейса, която е неадекватна спрямо мястото - посочена е държава, град, улица и на картата точното местоположението. Разликата е 5-10 градуса от показаното там.

    В момента навън вали дъжд, при зададена 26 градуса на ME-то и Netatmo Thermostat на другата стена показва 26.8C като пада доста бавно. Държа доста време 45 вата на 1ва степен (avoid stream into people) като при 4-та качваше на 65 вата. Малко след това на ауто всичко + wide vane държа 95-105 вата 20тина минути и след това около 120 вата за малко. После 85w - 60w - 85w - 55w като последното седя минути. Към този момент Netatmo показва външна температура 25.7C (26.6 вътрешна), a MELcloud-a 26 вътрешна при зададена 26. След това ватовете станаха 41-43w в повечето време като на моменти вдига малко 48-50w и до 55-60w и пак 45w, въобще върти между 45w до 60w за периоди от време. Външното тяло върти и на 45w, а вътрешното духа слабо - като да е на първа степен.

    Горното се развива в рамките на 45-60 минути и продължава да си кара над час без да пада на 10-20w (off). Netatmo-тo е на вътрешна бетонна стена, LN35-то на външната тухлена. Наистина няма такива рязки пориви на развъртането - всичко е плавно и доста приятно. Имам в работата една 18ка LG Inverter с дисплей за градусите вдясно - там и на охлаждане и на отопление развърта мъжката...
    Този пост е редактиран от Dreamer; 04-07-19 в 17:58.
    mimojef, Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #37

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Браво бе! DR-ките ще си имат вече и Евро конкуренция. Вероятно промените в новите модели на всички марки, не са само визуални.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #38

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Преди бях споделял мнението ,че ФХ има по- нисък минимум спрямо обявения в сервизното.
    Колега това е топ модел машина ( честито за машината и Браво за избора ) гледай си кефа и я остави да си върши работата.
    Имам някакви подозрения ,че след време ще вземеш още една и ще почнеш да се топлиш на клими!
    Жив и здрав.
    mimojef, bobivg и Jack Krauser харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #39

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Честито,но машина като тази не заслужава такъв монтаж,за мен това е гавра.Нито от вън нито от вътре е за гледане,тръбите директно назад,вън захода на пакета е смях,съжалявам не ми харесва изобщо работата на монтажниците.
    vesod, Aleksandars и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #40

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Втори надали ще купя. Откакто ползвам Netatmo thermostat-a повече от 105лв за газ не съм плащал, а при това това бойлера е комбиниран и освен за парното е и за топлата вода. Отделно температурите падат и под -15 и могат да минат за няколко нощи и под -20C. В такива случай парното вижда зор и без това тъй като има какво да се желае от изолацията и/или дограмата. Всъщност същия монтажник твърди, че с 40лв и LN35 ще мога да си отоплявам двете стаи... по-скоро отоплението ще е в сегашния си вид.
    Този пост е редактиран от Dreamer; 04-07-19 в 22:47.
    bobivg одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #41

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    не се вълнувайте чак толкова ,тия минимуми са само на охлаждане .. който е имал МЕ знае .. на отопление ако пада под 350 вата ще е постижение

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #42

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Тест на отопление в лятно време през деня - вътрешна 24.8C, външна външна 18.3C (Netatmo). Навън е мокро тъй като валя до скоро. Настройка - 26C, вентилатор на ауто.

    ~215 вата най-ниска стойност показана като започна на 850-880 вата и като цяло държеше около 300 през повечето време. В началото имаше малко пукания от вътрешното тяло, но това и му беше първото пускане на отопление досега.

    Сега го пуснах пак вечерта - след 5-10 минути работа към момента 25.1 вътрешна, 13.7C външна. Пак започна към 800 и сега държи около 310-330 до 420-430 вата, което явно му е консумацията през повечето време докато наваксва температурата. Ако падне под 215 по някое време ще допълня информацията. Този път пукания нямаше. Навън пак е влажно, че валя до преди 30-60 минути.

    EDIT: 175-180 вата държи доста време вече днес при 25.4 вътрешна и 19.9 въшна и настроен на 25 LN-ката. Вентилатора върти, климатика си духа топло.



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dreamer; 14-07-19 в 14:36.
    Alexi, bobivg и rosswen харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #43

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Един въпрос, индиректно свързан с LN серията: Сравнявал ли е някой консумацията на ел. енергия по показанията на MELCloud (приложението на Mitsubishi за модели с wi fi) с друг "контролен" уред (тип "ватметър" или подобно устройство)?

    п.с. "Честито" на всички за новата ценова листа на Climacom, специално за този модел, така се прави бизнес.
    Този пост е редактиран от Tsekov; 17-06-20 в 17:00.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #44

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от Tsekov Виж публикацията
    Един въпрос, индиректно свързан с LN серията: Сравнявал ли е някой консумацията на ел. енергия по показанията на MELCloud (приложението на Mitsubishi за модели с wi fi) с друг "контролен" уред (тип "ватметър" или подобно устройство)?

    п.с. "Честито" на всички за новата ценова листа на Climacom, специално за този модел, така се прави бизнес.
    Че тя цената си вървеше около тия пари ~ 3000лв за 35-цата (нормална бяла).

    Между другото изглежда има лек ъпдейт на LN модела като новият е LN35VG2 (не само 35, разбира се). В databooks в горната тема може да се видят разликите между VG 2019 и VG2 2020.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dreamer; 17-06-20 в 18:30.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #45

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цената в България за 2019 г. за бяла 35ца, беше 2849 лв., а сега е 3049.91 лв., т.е. 200 лв разлика, които за мен не оправдават техническите промени (нов модел вентилатор, поне др. не забелязах на пръв поглед и може би нещо по софтуера). Според мен Climacom се опитвам да компенсират разликите от свалянето на цените на "цветните" вътрешни тела, ама постът ми не беше свързан с това, а с данните от MELCloud. Ако го ползвате, ще е любопитно да споделите показанията в сравнение с реално отчетената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Кога излиза новата LM серия? Мнения...цени...
    От pironkov1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 114
    Последно: 21-09-13, 08:17
  3. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 19:07
  4. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 21:59
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе