Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 129
Like Tree82Одобрявам

Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #46

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Не съм сравнявал конкретни данни, но не пречи като се стопли и започна да го ползвам да го направя.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #47

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Dreamer, може ли да повдигнем темата и да изкажеш мнение след една изкарана зима?
    Ще ми бъде интересно какви са ти впечатленията. И аз съм се ориентирал точно към тази 35-ца.
    Благодаря!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #48

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Някой може ли да даде данни наистина, защото и аз се чудя за тези климатици и ще ми помогнете доста!

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #49

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Що не се пише много в темата значи е чудесен.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #50

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от dimovdid Виж публикацията
    Dreamer, може ли да повдигнем темата и да изкажеш мнение след една изкарана зима?
    Ще ми бъде интересно какви са ти впечатленията. И аз съм се ориентирал точно към тази 35-ца.
    Благодаря!
    Доволен съм от климатика, с уговорката, че нямам опит с много и различни марки модели за да направя точно сравнение. Нямам забележки от охлаждането и отоплението. От време на време има пукания от вътрешното тяло, но не съм имал досега климатик, който да не пука и в случая не бих казал, че са особено чести или дразнещи. Относно defrost-a не не ми е правило особено впечатление да е някакво особено често, явно не е било толкова, че да ме дразни. Но пък климатика не е основото отопление, а парно. Единствената ми забележка е, че има едно виене, което се чува само понякога (зависи къде точно съм, дали съм легнал, дали съм прав, седнал и т.н.), но допускам, че може и да е от монтажа. Харесва ми wifi контрола въпреки, че при него няма всички функции, които дава дистанционното.

    Общо взето работи, отоплява и охлажда бързо, много ми харесва възможността за голям контрол на клапите и това, че има лява и дясна. Не мога да кажа, че мога да го накарам да духа в мен като съм под някакъв екстремен ъгъл под и в страни от климатика, но и не съм и очаквал това

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #51

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Здравейте, от около месец съм си купил два Зубадана 25 и 35-ца. Големите студове, все още не са почнали, но въпреки това имам измервания
    При градуси до 10градуса навън дневния харч на климатиците общо излиза около 8kWh,

    https://pasteboard.co/d5RiXVW9zKJo.png

    https://pasteboard.co/BQxUdu1zrrKp.png
    (Синьо - Zubadan 35 12000 BTU, Оранжево - Zubadan 25 9000 BTU)

    Графиката е от вчера 06.12.2021,отвън бе дъждовно и около 4-5 градуса

    Когато паднаха температурите за няколко дни при първия сняг, разходът им се качи 12kWh общо. И по-чести размръзявания на моменти. За съжаление, затрих всички статискити от тогава, но ги следя всеки ден и затова знам

    Отополявам около 35-40кв с двата климатика, нямат зор да вдигнат 22-3 градуса навсякъде.

    Нямам търпение да им видя способностите тази зима но за сега всичко е прекрасно! Ако всичко е наред на пролет взимам още един!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #52

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Следи за дефростите на какви интервали са за да знаем дали не са ги пипнали нещо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #53

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Днес е студен ден, температури под 0-та (-3 сутринта и сега е -1), пиковете са размръзяването. Кое по-точно ви интересува, за да дам по-подробна информация

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, bobivg и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #54

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Дефрост на 2 часа около 0лата ли е това?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #55

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Под 0та със сигурност, но не мога дя кажа с колко. Нямам по часове какво е било времето назад. Никой арр не показва в миналото какво е било времето а само в бъдеще


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #56

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    дефроста на МЕ е на 2 часа и половина под нулата по часовник ! а има условия в алгоритъма каращи го да дефроства на 45 минути по часовник и почва да ги цикли съвсем начесто
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #57

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    дефроста на МЕ е на 2 часа и половина под нулата по часовник ! а има условия в алгоритъма каращи го да дефроства на 45 минути по часовник и почва да ги цикли съвсем начесто
    Това е интересно, не знаех, че е по часовник. Много съм доволен като цяло, на 45-50 кв вата климатика се справят повече от прекрасно. При температура под нулата, разхода им е около 15 киловат часа общо на ден, когато е над нулата е 9-10 киловат часа общо.

    Нямам търпение да видя пълния потенциал на зубаданите!

    За момента са супер безшумни, работят прекрасно! Някой ако има някакви препоръки за тях с удоволствие ще чуя!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #58

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Още един довоелен потребител на LN. За 3г. нямам никакви забележки - добре топли и е много безшумен (вътрешно и външно тяло). Вграденото приложение за измерване на консумираната енергия леко се разминава от реално измереното, но не бих казал че е нещо фрапантно. Цялостно е икономична машина. По спомен дефростите при под 0гр бяха на около 40-50 мин.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #59

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Здравейте, от вчера и аз съм с монтиран МЕ LN35VG2 и за момента имам само добри впечатления. Беше монтиран на мястото на Panasonic Etherea 2018 (отново 12ка), който беше преместен в друга стая. Засега мога да кажа, че Мицубишито е доста по-тихо като работа както на вътрешното, така и на външното тяло.

    Относно дефростите - става въпрос за София, в момента температурата е около и под 0 и се случват на около 2 часа и половина по мои наблюдения. Нещо друго, което ми прави впечатление - Панасоника на тази температура не съм забелязал да му се заскрежава питата на външното тяло, докато на Мицубишито си побелява леко и при дефрост се стопява за под минута. Не съм сигурен дали това е нормално, затова ще помоля колегите с тези машини да споделят впечатления относно лекото заскрежаване и дали се случва и при тях

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #60

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Освен температурата и влажността оказва влияние. В момента в южна Бг. Явно е много влажно. Доста доклади се появиха за дефрости дори на температури 3-4 градуса.
    Дори при машини славещи се с перфектен дефрост алгоритъм.
    Явно си има нужда и всичко е наред
    morfei1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Кога излиза новата LM серия? Мнения...цени...
    От pironkov1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 114
    Последно: 21-09-13, 08:17
  3. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 19:07
  4. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 21:59
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе