Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 129

Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #91

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    2:1000 ! Оня в малката стая и той ги джаска на час, час и половина.
    Един колега наскоро и той се беше оплакал от дефрости на по 50 мин. Както и Петър с неговия ЗСХ.
    Така,че МЕ-то с тихи дефрости на по 2,5 часа си е цвете пред тези другите
    Как все на мене се падат тези 1:1000. Според мен си е 100% брак. От две машини, две куци

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #92

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Завърти му щепсела.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #93

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Речено, Сторено

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #94

    Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    2:1000 ! Оня в малката стая и той ги джаска на час, час и половина.
    Един колега наскоро и той се беше оплакал от дефрости на по 50 мин. Както и Петър с неговия ЗСХ.
    Така,че МЕ-то с тихи дефрости на по 2,5 часа си е цвете пред тези другите
    Как все на мене се падат тези 1:1000. Според мен си е 100% брак. От две машини, две куци
    Абе душкай си ги ти тези цветя. И аз имам две Хевита вкъщи. Само не ми обяснявай кога и колко често дефростват. Да ги нямам вече 5 зими, тогава ме баламосвай колкото си искаш.
    П.п. Собствениците да не го приемат като заяждане. Просто се дразня как прецакват иначе хубави машини. И не се отнася само за МЕ. Как пък нито един производител не пипна дефрост алгоритмите си към добро, за повече от 10 години...
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-01-22 в 20:59.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #95

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична


    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    2:1000 ! Оня в малката стая и той ги джаска на час, час и половина.
    На пук го правят да знаеш.
    Тая година моя не го бях пускал на отопление. В петък сутринта при нас (София) почна да вали сняг и го даваха застудяване. Реших да го пусна да поработи, да направи няколко дефроста да си свали прахоляка от лятото. Мръсника гаден нито дефрост направи нито спря и днес сутринта вече не издържах и го спрях аз. А съм го виждал и на суха пита да прави дефрост.
    п.п Скреж нямаше, толкова ли пък да е било сухо тези дни.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #96

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Mimojef, аз имам 3 броя от твоите хубавци с дефростите, и да ти кажа при мен правят по 2-3 дефроста на денонощие. При положение, че температурите при нас варират от -4гр денем до -14гр нощем. Имал съм случаи и по 4-5 дефроста да правят на ден, но при температури около нулата и висока влажност.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #97

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Високата влажност и темп около или малко под 0C, най ги мори без изключения.

    Сухия студ мори слабия хардуер.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #98

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Абе душкай си ги ти тези цветя. И аз имам две Хевита вкъщи. Само не ми обяснявай кога и колко често дефростват. Да ги нямам вече 5 зими, тогава ме баламосвай колкото си искаш.
    П.п. Собствениците да не го приемат като заяждане. Просто се дразня как прецакват иначе хубави машини. И не се отнася само за МЕ. Как пък нито един производител не пипна дефрост алгоритмите си към добро, за повече от 10 години...
    За три дена ползване на модела от темата не виждам нищо "прецакано". Машината е незабележима (нищо, че е навряна в "кенеф"), а качеството на изработката наистина е на много високо ниво. За сравнение - Дайсейкай 8 ми се вижда като играчка от снакс за 90 стотинки с все луфтовете м-у пластмасите (на които един потребител тези дни пусна снимки в съответната тема), пуканията и ленивата авто турбина (дори и след посещение от Ахи Кериър). Alexi явно е нацелил куца бройка с FH модела, така, както аз с Тошибата. Именно за това препрочитах всички теми по няколко пъти. То не са дефектни платки на Дайкин, турбини на Хеви, шумни моторчета и веене на Панасоники т.н. Не искам меннието ми да се приема като плюене по другите марки, тъй като не съм притежател. Аз говоря от моята си камбанария и с опита си от три различни машини, най-доволен за момента съм от това Митцубиши.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #99

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Всеки има своите критерии и приоритети. Със здраве да си ползвате машините! Най-важно е вие да сте доволни, а не какво е мнението ни.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #100

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тия " екстри" не работят на никой климатик .. ако случайно пести енегрия ще ти поддържа 1-2 градуса надолу които после като наваксва пак ще изгори тока
    Аз не бих се съгласил с това твърдение. Ама хич. Те инженерите дето ги измислят и програмират тези сензори имат доста повече идея от енергийна ефективност, от който и да е писател в този форум. Цялата идея е автоматизиране. Като отиваш на работа, а децата на училище няма никой вкъщи цял ден, машините свалят/качват темперетурата с 2 градуса или напълно изкючват според настройките и не отоплят/охлаждат за нищо, доката няма никой вкъщи. Ако си вкъщи цял ден няма смисъл да ги включваш изобщо тези екстри, но за хората с нормална работа 9-5 (а в япония и с доста по-дълъг работен ден) тези екстри пестят ток и то напълно автоматизирано. Всеки градус нагоре или надолу прави разлика. Повечето хора (с изключение тези във форума) не мислят за температури, разход, дефрости и тн. Търсят комфорт. А такива сензори и софтуера за тях им го предлагат автоматизиран и им пести пари в същото време. Това да оставиш климатизатор да работи цял ден без да има никой вкъщи и да си мислиш, че е по-ефективно е химера.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #101

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    и като се прибереш вечерта зимата и климатика те "види" и реши да вдигне с 2 градуса ,бичи цял час на 1 киловат и фучи на 4та степен на вента - голяма икономия и комфорт пада ( но пък през нощта икономисва ,на нощна тарифа ,стаята изстива .. ) .. имам такъв климатик от 2016 и съм наясно с тия "екстри"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    15
    #102

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и като се прибереш вечерта зимата и климатика те "види" и реши да вдигне с 2 градуса ,бичи цял час на 1 киловат и фучи на 4та степен на вента - голяма икономия и комфорт пада ( но пък през нощта икономисва ,на нощна тарифа ,стаята изстива .. ) .. имам такъв климатик от 2016 и съм наясно с тия "екстри"
    Горе долу от тогава няма вече дневна и нощна тарифа.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #103

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    аз съм връзкар и имам

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #104

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Здравейте, в избора си на климатици се спрях на Mitsubishi LN, въпроса ми е за нашите географски ширини и по-конкретно за София оправдана ли е инвестицията в Zubadan или не?

    P.S. Става въпрос за две 9ки и една 18ка

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #105

    Отговор: Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична

    Не е оправдано.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  2. Кога излиза новата LM серия? Мнения...цени...
    От pironkov1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 114
    Последно: 21-09-13, 09:17
  3. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 20:07
  4. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 22:59
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе