Страница 39 от 44 ПърваПърва ... 293738394041 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #571

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Може и до партида да е, не зная. 20-тицата, след офф, седи 5 мин. на 440-450W. 60-ката, като вдигне минимума, развърта след офф до 640-650W, за около 2 мин. и тя не пука. Е, някакви епизодични, леки припуквания, не ги броя, то и телевизорът ми ги прави. 25ZS-S съм го хващал да цикли он/офф, като напече слънцето, понеже стаята е южна. Също няма пуканици. Пак повтарям, може да се чуе нещо епизодично и леко, но е много незабележимо. Аз бих разглобил пластмасите и бих намазал със силиконова грес всички сглобки, щипки, закопчалки и т.н. Общо взето, всички места, които са под напрежение.
    JOKVN и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #572

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Сигурно ти е включил на втора (400W) и включва/изключва през 10...20мин. Ако работеше с минимум 130...160W нямаше да изключва и нямаше да чуваш пукане.
    Не вярвах, че първото покачване ще е толкова много - двойно!Тази сутрин се убедих сам, беше -5 слизаше до 400В и после офф настроен на 23.Без покачване на минимума не влиза в он офф бачка си на 190в.Сега ми светна защо толкова много го покачва.Ами защото между 270 и 370 компресора трака :D и по този начин са го избегнали.Ако се покачваше само със 100-150 вата рискуват да не офф-и, но пък ще трака постоянно компресора.Интересно ми е на -10 при второто покачване колко ще е минимума, някой хванал ли го е?
    hristo.petrov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #573

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Нали бяха тихи тея хевита, какво тракане.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #574

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нали бяха тихи тея хевита, какво тракане.
    Тихи са.Он офф аз не го хващам кога го прави.Дефроста също е много тих.Външното също е тихо, но в диапазона 270в-370в компресора на външното трака.В другите му натоварвания се чува само перката и вятъра от нея.Мисля, че има доста хора дето са писали, че им трака външното.Самото тракане не е като стар дизел, но просто сами компресор си трака специфично.Аз спя под вътрешното и буквално на метър от външното, дели ни прозорец, не стена!Но това досега по никакъв начин не ми е попречило на съня.Та за мен е много тих, сравнен с ЛМЦА-то в хола.
    bobivg и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #575

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Та за мен е много тих, сравнен с ЛМЦА-то в хола.
    Може да си направим клуб. Когато остареем, вместо да използваме израза "Га бееме млади.........." ще ползваме "Га чувахме ЛМЦА-то..............."
    п.п на сбиркатакато когато дойде Миг-а, ще ни светне, че той от 20 години не го чува и проблема е бил в нас.
    Този пост е редактиран от bobivg; 13-02-19 в 19:32.
    ccankov73 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #576

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Не е от компресора. Моят 20ZMX е със същия и работи цяла зима, точно в този диапазон. От 280 до 350W. Неговият минимум не се покачва. До -12 съм го засичал, работи на около 320-340W. Когато заскрежи повече, работи от 330 до 400W. То отвън не се чува, камо ли вътре. Вижте някоя ламаринка по външното, Миг беше качил видео с хлабава такава, която явно дрънчи, при определен диапазон от обороти на компресора. Получава се някакъв резонанс и някоя по-хлабава част дрънчи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-02-19 в 12:00.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #577

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не е от компресора. Моят 20ZMX е със същия и работи цяла зима, точно в този диапазон. От 280 до 350W. Неговият минимум не се покачва. До -12 съм го засичал, работи на около 320-340W. Когато заскрежи повече, работи от 330 до 400W. То
    отвън не се чува, камо ли вътре. Вижте някоя ламаринка по външното, Миг беше качил видео с хлабава такава, която явно дрънчи, при определен диапазон от обороти на компресора. Получава се някакъв резонанс и някоя по-хлабава част дрънчи.
    Много ми е интересно, защо когато се коментира ZS-S ти даваш за сравнение X серията?! Тя е най-високият клас и е с 1000 кинта по-съпа, очевидно, че е по-добра?!
    Иначе относно пукането наистина не е лошо да огледа вътрешното тяло и ако може да прецени откъде идва шума. Може да е нещо дребно и лесно лечимо.
    corsairman01 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #578

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Давам я за сравнение, защото е със същия компресор. Отделно, че върху нея имам повече наблюдения и спя под нея. Изказвам мнения, с цел да съм полезен, а не да се фукам. 25ZS-s го виждам епизодично, но винаги когато ходя при майка ми, минавам да чуя външното и до сега никога не ми е дрънчал. Вътре не се чува нищо. Заслушвал съм го и на 280-360W, и на минимум, и над 400W. Вътре никога не се чува външното тяло. В стаята се спи.
    П.П. 20ZMX беше с около 350лв. по-скъп от 20ZS-S, не с 1000. ZSX са по-скъпи, но са с други компресори и външни тела. Само за протокола.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-02-19 в 15:13.
    Rado Smilkov, ilieff и dimjek харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #579

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Не се заяждам, просто сравнение между различни класове е некоректно.
    Иначе и аз имам ежедневни и еженощни наблюдения за 20ZS-S и 35ZS-S.
    Относно пукане на пластмасата, няма такова и при отрицателни външни температури, при дефрост, както и при включване рязко на максимална мощност (HI), от 21 гр. например.
    Единствения шум, който съм чувал от вътрешното тяло, е от ламелите на топлообменника при дефрост. Много рядко и тихо.
    Иначе писах преди седмица за една лека шумна вибрация, която имаше при мен. Много тиха, но доловима вечер, при определени обороти на турбината (OFF на климатика). Когат поразгледах се оказа, че идва от лошо закрепване на екраниращата пластина от вътрешната част на малкия капак. Фабричен проблем, може би за партидата или за бройката при монтажа. Някой с дръпнати очички може да е натиснал повечко пластмасовия зъб, който държи металната пластина и тя си беше хлабава.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #580

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    те и Шкода и Ауди са с еднакви двигатели ама ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #581

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Прилагам снимка и клип.
    Първо да уточня, че тракането не е толкова силно, колкото се чува на клипa!!!
    Както си беше на 23 задание му зададох 24 за да се засили малко компресора.
    Чува се как засилва тракането(~270W), не е дрънчене, и после започва да утихва(~370), и напълно изчезва.
    На снимката ще видите какво е разположението на двете тела спрямо леглото, на което спя.
    Пак казвам машината е тиха, вечер лягам и заспивам.Единствения шум е това тракане около 270в-370в натоварване, което пък не го чувам вътре, и не ми пречи на съня.
    Не съм свалил ламарините на външното, само защото ме е страх за гаранцията.
    В предишните мнения бях чел, че може да е свързано със презатягянето на тръбите.
    Момчетата, които го монтира използваха динамометричен ключ, и са от доста препоръчвана фирма тук.Така, че това мисля отпада.

    https://www.youtube.com/watch?v=pVtn66DYBW8
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #582

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Да не ти трака решетката отзад?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #583

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Да не ти трака решетката отзад?
    Не, докато трака съм ги притискал с ръка и предната и задната решетка.Пробвал съм леко да усуча тялото във всички посоки, но нищо не се променя.
    Само като натисна с пръст отдолу, където съм посочил на снимката, има промяна в звука.Това ме кара да си мисля, че или е компрсора, или нещо около него трака.
    Не искам да си губя гаранцията, иначе да съм отворил да видя какво е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #584

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Нещо трака вътре във външното тяло. Трябва да се отвори и да му се пристегнат карантиите. Може кабел/изолация да са се разместили и да опират в тръба или пък нещо да се е разхлабило.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #585

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Мдаа познато ми е от друга марка. Как се оправя ... този форум не е благоприятна среда за подобни съвети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 44 ПърваПърва ... 293738394041 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе