Страница 41 от 44 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #601

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Пробвай с активиране на функцията, която ограничава развъртането на компресора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #602

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    10м2, че и изолирано ! И 20-ка да беше сложил същата работа. Дебитите са големи. Варианта е да го спираш и спалнята да си я хладиш с другите.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Пробвай с активиране на функцията, която ограничава развъртането на компресора.
    Няма да стане и с това. Гаранция климатика му работи с консумация под 120W. Имам две такива машин. Едната е 20ZS-S (върху нея нямам преки наблдения, жилището е отдадено под наем) тази която наблюдавам е 20ZS-W. И двете са в 13м2 добре изолирани. Ако имах възможност да прекарам 24 часа със ЗС-С-ката която я купувах есента, сега в същата стая нямаше да сложа такава машина. Моите впечатления са, че 20-ката трябва да се слага в мин. 15-16м2 изолирани помещения.
    Сложи си вентилатора на 1-ва степен и му отваряй врата. Или си хлади спалнята с другите климатици.
    dimjek одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #603

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    За съжаление, за такива малки стаи, трябва да се "преглътнат" някои факти. Аз лично имам 2 такива, като спя и в 2-те. Едната е 13,5м2, другата - 14,5м2. Не винете машината или дебитите. В по-голямата стая, машината е с доста по-ниски дебити, но въпреки това, влиза он/офф не по-рядко (зимата доста по-често го прави), защото духа на себе си и по този начин се образува един вид "джоб" около машината. Свиквайте, че в такива стайчета, машините ще бачкат он/офф. Както виждате, дори с нисък минимум, от 110-130W, се случва същото. Слагайте Silent, като не искате да се развърта компресора, при мен е постоянно включен. Върши отлична работа, точно за такива помещения. Моята 20-тица е с дори по-големи дебити, като с включен Silent не съм го виждал над 250-280W, при това е било за много кратко. Спим си под него, на охлаждане, вече 2-ра седмица, настроен на 25гр. и вент. Ауто, като в стаята става реално около 24гр. Честно да ви кажа, нито студен полъх усещам, нито нищо. В интерес на истината, повечето пъти дори не мога да го хвана кога е в офф, добре че е ватметъра да покаже. По-ниските дебити няма да ви спасят. Важна е и скоростта на потока. Ако тя е по-висока, дори и с нисък дебит, се усеща по-ясно, и по-остро. Като течение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-06-19 в 07:42.
    kantonaa1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #604

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте,
    На колко градуса е настроен и какво му е разположението спрямо леглото?

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #605

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Лошото е, че няма двойно щастие.
    За охлаждане на малка стая, един Мирай или Шорай с ниските си дебити на степените под LO които са и доста тихи, според мен биха работили по-комфортно от това МХИ. На отопление обаче би било проблем, именно заради джоба за който говори Росс. Тогава вече трябва да се примиряваме с по-високия шум на степените с по-голям дебит.
    Винаги трябва да се прави компромис с нещо.
    Този пост е редактиран от mimojef; 20-06-19 в 18:40.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #606

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Ако се позоционира правилно и се поразръчкат градуси, степен на турбината, може да работи без да се усеща, поне в 13м2, за по-малка стая нямам опит. Поиграйте си и с вертикалните клапи. Дебитите на охлаждане са по-ниски от тези на същите степени, на отопление. Не усещам никаква разлика в комфорта между машината с по-висок дебит, спрямо тази с по-ниския. Освен, че е една идея по-тих, защото винаги работи и смогва на най-ниската си степен, докато този, с ниските дебити, работи често на 2-рата си степен. Без да преувеличавам, много пъти не различавам кога работи и кога е в режим следене.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #607

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    25цата работи постоянно на отворена врата към коридора и е настроен на 27 градуса (висока е, ама жената..).

    Зорът ми е с силното развъртане при он офф, защото е точно над леглото климатика и се усещастуден прилив. Уж пробвах с режима за ограничаване на развъртането, ама пак ще го тествам, щом има реална разлика във ватовете. Реално вечер ми само проблема, през деня не влиза толкова и защото навън е по-топло. Засега можем да караме и без да работи вечерта климатика, просто не е най-оптималното решение, основно аради шум от отворен прозорец и... котката ни, която обича да гледа и маука по гълъби и други потнциални гозби.

    Иначе машината освен, че е над леглото, пред нея има стена и настина лесно прави джобове. Ама така ни бяха предвидели местата за климатици от строителя. Зимата пусках на макс вентилатор, за да не цикли яко в он/офф. Действаше.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #608

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Ако можеш, пусни снимка, да видим как е разположено вътрешното. Сигурно там се крие ключа от палатката.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #609

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Е ти държиш ли да ти е затворена вратата нощем? 27С лесно ще ги постигнеш с някоя от 35-ците в другите стаи. Камоли през ноща.
    Вече ако искаш да ти е затворена вратата, забрави за комфорт в 10м2. И дръж вентилатора на 1-ва степен а не на авто. Така щте си стои само на 1-ва дори при развъртане слад офф.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #610

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    20 Зс-с е убийствено тиха машина в 18кв.м. но още не съм замерил минимума на охлаждане заради жената. И тя използва прозорците ... за сега
    Mega и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #611

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    20 Зс-с е убийствено тиха машина в 18кв.м. но още не съм замерил минимума на охлаждане заради жената. И тя използва прозорците ... за сега
    А аз като ви убеждавах, ме обвинявахте в пристрастие и ми излизахте с тезата, че шумът и децибелите били субективно нещо. [emoji16]
    [emoji481][emoji481]
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #612

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Споко, има си пресбиакузис, рано или късно всички климатици утихват...
    Kasap и Mega харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #613

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Споко, има си пресбиакузис, рано или късно всички климатици утихват...
    По примцип такава диагноза е следствие ... и говори за грешна покупка от пациента на стар или нов "кошник" или калпав монтаж ... случая е друг -
    машина на 6м. отговаряща на описаните от производителя шумови характеристики и нищо повече ... освен че е леко подоразмерена.
    Този пост е редактиран от Mig82; 22-06-19 в 01:39.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #614

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    25ZS-S е "болезнено" тих, както го описа един колега, в режим охлаждане. Щом на няколко пъти, майка ми попита защо не работи климатика...а той си работеше. Тествах го и на по-високи обороти, нищо нередно чух. За справка, по-тих е от SF серията на МЕ, под която не бяхй спал скоро. Е, снощи спах. "Оправих" и на ZS-a тавата, набързо. Малката боркорона, се оказа ментак и се изяде, та обработвах с борче. Мисля, че ще върши работа.




    Днес, мисля да го пробвам с ватметъра, да видя какво ще покаже. "Жуженето", доколкото можах изобщо да доловя нещо подобно, според мен може да е от електрониката. Компресорът не издава подобни звуци, та той дори не се чува. Въпреки това, е значително по-тих от SF-а, който работи основно на 2-рата си степен, за да поддържа задание.
    SPSt, Phoenix_1, mystikalrs и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #615

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Рос, ако някой път имаш път насам, обади се и на мен да ми спретнеш набързо един допълнителен отвор, а пък аз ще почерпя. Виждам, че ставаш все по-добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 44 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе