Страница 18 от 44 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #256

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Не може , без възглавничката има постоянно "трррррр" на ниски обороти от компресора. Вибрациите се предават и става ... За сега няма проблеми с нея до -7 падна за малко , то зимата свърши

    Да се оточним , че става дума за фуджи ЛМЦ , не за MHI. Че се получи отплесване.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #257

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Да, уточнението е нужно. Нека темата остане за марката от заглавието.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #258

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Преди малко занулих контакта, към който е включен ZS-S. Ходих да взимам мерки и теглилки, тъй като смятам да правя едни модификации на тавата на моя ZMX, която е същата. Та ме тресна тока на няколко пъти и се досетих каква е причината. Вече не бие ток. Да отбележа, ако някой го интересува. Най-малкото отстояние между топлообменника и тавата е около 8мм. От изпъкналата част, предназначена за дрениране, до топлообменника, разтоянието варира от 14 до 20мм. Знаете, че има наклон към средата, там разстоянието е най-голямо.
    Ще го правя напролет Nordic. [emoji16] За последния месец, ZMX е лапал средно по 200W. Как да му забода нагревател, който е ще лапа около 120W, което си още над 50% отгоре? Язък си за COP 5,6. [emoji16] След като другите ми клими не трупат лед и си бачкат супер, без нагревател, значи и този може. Плюс това, дефрост алгоритъмът му е същият като на ZSX и като цяло дефроства по-рядко, тъй като е доста по-разтоварен. Въпреки това, при ZSX проблеми няма, там тавата е измислена доста по-грамотно. Направи ми впечатление, че отворът/отворите, трябва да са разположени точно под топлообменника, а не по-далеч от него, както е при ZS-S и по-малките ZMX. Тогава замръзването става много по-бавно.
    Mig82 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #259

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    20 Zs-s още не е влизал в он/офф (от 72часа) , но и не е стигал до минимума си от 170w. на хартия.
    Харчи по 5,5-6кв.ч. на денонощие.
    Много бързо реагира на отваряне или затваряне на вратата.
    Ето разликата със затворена врата в 13:30 малкия легна за следобедна дрямка , задание 24°. С отворена врата към коридор 9кв.м. харчи 100w. повече. Коридора се отоплява и от климатика в хола.
    Може да са пипнали нещо по софтуера (едва ли) , произведен е 2018 ... а може и да е от това че далеч не съм го преоразмерявал при избора :

    ПП: на Zs средния отвор е по ниско от този под изпарителя (поне визуално). Може би задния е като "авариен" след запушване на другия. Нагревателче с отделно ключе и захранване за пуск. при нужда не би било проблем за разхода

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #260

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ще го правя напролет Nordic. [emoji16] За последния месец, ZMX е лапал средно по 200W. Как да му забода нагревател, който е ще лапа около 120W, което си още над 50% отгоре? Язък си за COP 5,6. [emoji16] След като другите ми клими не трупат лед и си бачкат супер, без нагревател, значи и този може. Плюс това, дефрост алгоритъмът му е същият като на ZSX и като цяло дефроства по-рядко, тъй като е доста по-разтоварен. Въпреки това, при ZSX проблеми няма, там тавата е измислена доста по-грамотно. Направи ми впечатление, че отворът/отворите, трябва да са разположени точно под топлообменника, а не по-далеч от него, както е при ZS-S и по-малките ZMX. Тогава замръзването става много по-бавно.
    Стискаш се да му сложиш един нагревателен кабел за да не навърти сметка за ток и да не спадне копа... така ли да разбирам?!
    Може да го направиш да работи интелигентно - само при необходимост, даже може и дистанционно сам да си го пускаш и спираш.
    https://vikiwat.com/product/17622/ko...e-3-broya.html
    Ако пускаш нагревателя за 2-3 часа на денонощие колко ток ще ти изгори... и то едва ли ще има нужда от него повече от 2-3 седмици в годината.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #261

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Mig, топличко ти е помещението и разходът ти е направо страхотен!
    При мен 25ZS-S работи на 360 вата постоянно, като отоплявам 11 кв.метра спалня + напълно отворена врата към коридор и баня, които грубо са 6кв.м.
    Трябва да се отбележи, че климатика ми често прави on/off. Чак след -7 започва да работи като истински инвертор и не изключва с дни.
    При мен обаче условията са лоши. Нямам комшии, апартамента е много студен и съм над необитаеми магазини.
    Имам изолация навсякъде без пода, но като цяло съм доволен от разхода на двете машини, които се борят в апартамента, който е 56 кв.метра и смятам, че с 900 вата няма с какво друго да го отоплявам толкова добре.
    Mig82 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #262

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Помещението е крайна стая в къща на един етаж (с три външни стени) , но изолацията наистина я донесоха с тир преди 8г. ... както се изрази snaiper-а в друга тема Ще видим дали "експеримента" 7-ца в 48куб.м е успешен на края на зимата ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Gyokov одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #263

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Mig82, смятам, че машината ще покрие твоите изисквания и няма да ти липсва комфорт.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #264

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Mig82, каква ти е идеята с поставянето на 20ка и не 25ца?
    Аз до колкото се ориентирам хардуерно двете машини са еднакви. Или греша?
    Дори дебитите и шума на вътрешното тяло на ниските степени са еднакви. Това не означава ли, че двете машини ще работят еднакво при твоите условия? Само 25цата ще има повечко запас за сгудените и влажни дни.

    Дали има осезаема разлика в минимумите на 20ка и 25ца?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #265

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Mig, топличко ти е помещението и разходът ти е направо страхотен!
    При мен 25ZS-S работи на 360 вата постоянно, като отоплявам 11 кв.метра спалня + напълно отворена врата към коридор и баня, които грубо са 6кв.м.
    Трябва да се отбележи, че климатика ми често прави on/off. Чак след -7 започва да работи като истински инвертор и не изключва с дни.
    При мен обаче условията са лоши. Нямам комшии, апартамента е много студен и съм над необитаеми магазини.
    Имам изолация навсякъде без пода, но като цяло съм доволен от разхода на двете машини, които се борят в апартамента, който е 56 кв.метра и смятам, че с 900 вата няма с какво друго да го отоплявам толкова добре.
    не знам на какво задание го държиш твоето мхи, но при моите съм забелязал че са със същата консумация и он-оф до 25 гр задание , от 26 и нагоре няма он-оф и сваля и консумацията под тази на която изключва под 25 градуса задание

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #266

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Еднакви минимуми на хартия. По-висок COP за 20-ката и 100 лв надолу.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #267

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Еднакви минимуми на хартия. По-висок COP за 20-ката и 100 лв надолу.
    Прочел си ми мислите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #268

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Просто пред машината на Mig82 има простор и работи както трябва. В по-малки помещениица, по 10-13м2, в каквито обикновено хората ги монтират, машината "обръща" въздуха за много кратко време и му се налага да влиза он/офф, тъй като горе, при себе си, отчита нужда от това. Аз смятам, че машината ще "пее" в това помещение. Единствено, може да започне да влиза в офф, под -2гр, ако загубите му са по-малки. Ако това не му хареса и иска да работи като инвертор, вдига заданието с 1-2гр. Не казвам, че ще се случи, но е възможно. При майка ми помещението е с доста загуби и въпреки покачване на минумума, не влиза он/офф. Обикновено го държи на 24гр.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #269

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Обявените минимуми са за температура над 6*С.
    При мен под 6*С 25ZS-S си покачва минимума и той става 350W, като стигне ли до 350 бие off веднага.
    Под -1 отново покачва минимума на около 440W.
    До колкото виждам при 20-ката нещата са малко по-добре и минимума е по-нисък.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #270

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Първото покачване на минимума е под -2 , второто под -10. Мисля че Росен го е писал. При мен на -4 слиза на 350w. но ще видим :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 44 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе