Страница 1 от 44 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 658
Like Tree4Одобрявам

MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Понеже се събрахме доста с такива машини (аз като го вземах нямаше хора тук с такава), искам да повдигна темата за начина му на работа. Става въпрос за ZGX серията на Mitsubishi Heavy Industries, но предполагам, че и при ZG е същото.
    При мен климатикът работи като On/Off. Някои ще кажат, че е нормално да изключва компресора като си достигне температурата, въпреки, че е инвертор - съгласен съм с тях, случва се. Но...
    Дори да не е достигнал температурата си и да има да догонва още много, работи на следния принцип:
    Компресор включен ~ 10 минути
    Компресор изключен + вдигнати клапи ~ 4 мин
    Компресор включен ~ 10 минути

    И това се повтаря до безкрай. Постоянен On/Off цикъл. Включва се на висока скорост на вентилатора, след малко намаля една степен, после намаля още една и накрая изключва. След това отново тръгва по същия начин.

    Нека хора, които го мерят с уред, показващ при какви стойности на консумация изключва, пишат как е. Според мен тръгва леко над номинал, после пада на номинал, работи известно време и изключва.
    Възможно ли е иначе перфектните топлообменници и части да са осакатени от скапан софтуер? Къде може да се търси вината за такова поведение?
    Само да отбележа, че по данни има минимално отдаване 500 W и минимална консумация 90 W.
    И да добавя - не духа хладно като други инвертори, духа си доста топла струя и изключва. Явно не може да понижи температурата на струята, вместо да изключи. А това за мен значи, че не може да намали оборотите на компресора до колкото е нужно.
    Ето и сервизно:
    http://www.ecocomfort.ee/public/file...%20english.pdf

    КОРЕКЦИЯ: Не изключва преди да достигне температурата си, изключва само при режим поддържане. Това го изяснихме в темата, но го променям и в първото мнение, за да няма объркани.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #2

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    При мен ZG-S ... не работи по този начин или поне аз не съм забелязал...бях го спрял за няколко дни през празниците....и трябваше да наваксва ....ами спираше само за дефрост и пак нагоре...по отношение за струята днес ми направи впечатление че беше хладка преди да изключи благодарение на работата на слънцето...прави ми впечатление че дори като му намаля температурата бавно я сваля...в смисъл продължава известно време да работи на минимум ...изключва за известно време и после пак се включва нищо че е по-топло...за моментна консумацията мога да кажа че под 300Вата не съм го виждал да пада но все пак аз не съм от хората дето много много му дишат във врата и му се бъркат в работата....като цяло нямам забележки...все си мисля че при теб има някакъв проблем...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Аз, този климатик си го купих тотчно защото го даваха 500вата мин отдаване а то какво стана ....
    Климатика работо точно както си го описал тръгва на 660вата пада на 500 след 1 мин. после слиза на 330 само за 20-30 сек. и почва плавно да вдига до 470-500вата и така 10-11 мин и спира почива 5-7 мин и пак същтата песен почва.
    Ужасно досадно нямам думи просто.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #4

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ей, сега набримчвам моя на 28* и ще пиша.. Не е MHI, но все пак..

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Дотук след мнението на ssilent разбираме, че не се отнася за ZG серията, а само за ZGX.
    Очо, при теб 100% го няма това, за което говоря.
    Други хора със ZGX да потвърдят?
    Явно не е от компресора, тъй като в 20, 25, 35 ZG и ZGX той е еднакъв - RM-B5077MD1 роторен.
    И ако някой има идеи за решението на проблема...

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #6

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    леле хора...човек четейки тоя форум човек кат нищо може да стане климатикохондрик.... ...надявам се някой да потвърди или обори написаното от мен за ZG-S ...тъй като както казах не се вглеждам много много в климатика и може и да греша....в момента работи на он оф...но просто му намалих преди час градусите и поддържа ....но наистина не съм забелязал такова прекъсване когато трябва да работи за достигане на температура....ама вече и аз почнах да се съмнявам...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #7

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Да, моят не изключва. Но да вметна, че и on\off климатик, пак не трябва да изключва, при такива условия, а трябва да бачка докато му "се стопят лагерите".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #8

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Проблема в ZG го има !Различното е , че спира след като си достигне зададената температура + 1* ,2* или 3 градуса там горе при вътрешното тяло(имам спиртен термометър на 5 - 6 см.над него).Изходящата температура никога не пада под 37*С (спиртен термометър).Схемата на работа е както е описал deian - около 10 на 4 . Но за това време температурата при вътрешното тяло е достигната със + ,след това пада с 1*С под зададената и климатика се включва .
    ПП под зададена температура имам предвид 21*С или 22*С

    edit: В момента външната температура е -4*С и климатика не изключва, но от -2 нагоре си изключва .

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Пробвай да му зададеш високи градуси, които не може да достигне бързо - моя пак спира преди да ги е направил... Всъщност спира много пъти докато ги достигне.
    Не би ли трябвало докато ги достигне да не спира изобщо? И струята... наистина, на другия ми климатик пак в режим поддържане е значително по-хладна. И той не спира, нито подминава...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #10

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    климатикохондрик
    много точно го каза мисля че се образува зависимост като с интернета ....

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    И аз да се наредя с мнението си към deian, че това поведение на работа не е нормално. Вероятно някой от датчиците отчита по-висока температура или тръбният на вътрешното тяло или този на нагнетателната страна на компресора.

    Но пък по обяснението се разбира, че го прави на точно определено време, което може би изключва възможността за поведение по защита. Остава такава да му е програмата на работа, но пък не е нормално така да работи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ако датчиците прегреят,няма ли да се изключи напълно с индикиране на някаква грешка?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #13

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Аз отскоро имам МХИ SRK35 ZG-S. Не съм го ползвал редовно още (нов апартамент). Наблюденията са ми от около 7-10 часова работа на машината за 5-6 дена (време в което съм ссе занимавал с ремонти по апартамента).
    Нарочно съм пускал на 26-28 градуса и потвърждавам че климатика НЕ изключва без да е достигнал температурата. Върти си часове и и духа топло. След 3-4 часа работа (затоплено помещение) ако намаля на 20-22 градуса намаля оборотите и духа съвсем леко или изключва. Изключен стои докато т. не падне под 20 градуса (а не 3 минути примерно).

    @deian не съм специалист, но имам наблюдения върху доста инверторни климатици. Според мен поведението на твоята машина не е редовно. Би трябвало докато ги достигне да не спира изобщо (разскрежаване не го борим). Поведението на твоя ми изглежда като защита от прегряване или защита от прекомерно налягане - 19-20 страници на сервизното ръководство.
    Може да се провери със замерване на сензорите/датчиците и със закачане на манометър за налягането.
    От колко време го имаш? Има възможност и датчик да е променил параметрите си и да дава грешни данни.

    @M_Dimov - пусни на 30 градуса и пробвай.


  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Втора зима карам с него. Ако беше защита, нямаше ли да извади грешка?
    А и не е само при мен, и други хора със ZGX имат същия проблем, което май води до сериен дефект или недоразумение
    Вече няколко души със ZG се обадиха да кажат, че при тях не е така. Явно там няма проблем.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #15

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Чак пък зависимост, "буден" е човека и се интересува - всеки си има интереси/хобита които храни - какво лошо има? Тия модели като чета начина им на работа - точно като конвенционалната Осака на един приятел. Тя е 7годишна 12ка и не е отказала и за миг(от сполучливите се е улучила), но работи на този принцип: работи/спира през десетина минути. Учудвало ме е защо така прави като не си е достигнала градуса?!? Мислях си че защото е конвенционална, ама пък други конвенц. не правят така.
    Много любопитен въпрос наистина ... защо ще изключват преди да достигнат зададените градуси?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 44 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 15:50
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  3. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52
  5. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе