Страница 2 от 44 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 658

MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #16

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    На страница 33 гледам може да се прави някаква диагностика с дистанционното. Доста сложна процедура ми се струва де - броене на мигания на светлинките.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #17

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    За да се направи диагностика,първо трябва да даде грешка,а той не дава.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #18

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Мдаа, и на мен ми прилича като на 20стр. (защита на компресора от прегряване). Само че описват спиране за 3 минути, а не както казваш за 4 - за едно и също ли време става въпрос? Това е сензор на разтоварващата тръба - може ли да се бърка от прекалена изолация или да и влияе нещо друго та да я отчита загряла в повече?(тука гадая вече). Това файлче е трепач! пише си доста инфо - ако знае човек английски или един превода да му се направи ще е безценно. Взимай мултимера - има доста информация кое/къде/колко трябва да е - ако ти се занимава разбира се.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #19

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Вдигнах на 30*С и вече 30 минути не е спирал .Tемпература при него е 29*С ,на 70 см височина 25*С . Много е топло и смъквам на 22*С .

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #20

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от M_Dimov
    Вдигнах на 30*С и вече 30 минути не е спирал .Tемпература при него е 29*С ,на 70 см височина 25*С . Много е топло и смъквам на 22*С .
    Няма проблем значи. Чакаме отзиви от ZGX собственици.


    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Мдаа, и на мен ми прилича като на 20стр. (защита на компресора от прегряване). Само че описват спиране за 3 минути, а не както казваш за 4 - за едно и също ли време става въпрос? Това е сензор на разтоварващата тръба - може ли да се бърка от прекалена изолация или да и влияе нещо друго та да я отчита загряла в повече?(тука гадая вече). Това файлче е трепач! пише си доста инфо - ако знае човек английски или един превода да му се направи ще е безценно. Взимай мултимера - има доста информация кое/къде/колко трябва да е - ако ти се занимава разбира се.
    Може да се бърка, ако датчика си е променил параметрите и дава грешна информация. В такъв случай диагностиката не "хваща" грешките.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #21

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Чак пък зависимост, "буден" е човека и се интересува - всеки си има интереси/хобита които храни - какво лошо има? Тия модели като чета начина им на работа - точно като конвенционалната Осака на един приятел. Тя е 7годишна 12ка и не е отказала и за миг(от сполучливите се е улучила), но работи на този принцип: работи/спира през десетина минути. Учудвало ме е защо така прави като не си е достигнала градуса?!? Мислях си че защото е конвенционална, ама пък други конвенц. не правят така.
    Много любопитен въпрос наистина ... защо ще изключват преди да достигнат зададените градуси?!?
    Конвенционалния ми също не спира докато не си стигне темп......инвертора ми за разлика конвенционалния духа с различна темп на въздуха....изключването при достигната темп...е много относително....ако има запас от мощност е добре при ниски темп...но пък при положителни темп. ще се изключва...аз предпочитам първия вариянт...пък нека си изключва...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #22

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Взимай мултимера - има доста информация кое/къде/колко трябва да е - ако ти се занимава разбира се.
    dgenov, не пускай фитили на човека. Честно кажи ако беше твоят климатик, щеше ли да го разглобиш и да почнеш да бараш по електрониката?


    Ако климатика си е в гаранция не бутай нищо, а се обади във фирмата, която ти го е монтирала.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-10-15 в 21:30.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    dgenov- ако защитата от прегряване е свързана със спиране само за три мин,отсега ти казвам,че за това време не само няма да изстине,ами дори ще си увеличи температурата на корпуса,където е датчика.Все пак целия компресор е изолиран.Наскоро бърниках една Електра 24ка с прегрял компресор и се включи защитата.6 пъти го покривах целия със сняг,докато защитата се изключи.
    За МХИто -Не е от това или е друго според мен.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Според мен е нещо свързано с минималната мощност. Защо не може да си намали температурата на струята и защо консумацията му не може да падне до указания в документацията минимум. Виж, ако падаше до минимума и чак тогава да изключи компресора - съгласен съм. Но то изобщо не се доближава до минимума преди да изключи.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #25

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ако е гаранционен - не бих го разглобявал заради гаранцията която искам да имам ако гръмне нещо за 900лв примерно. Но тъй като човека даде задачката ... как да се отгатне без да се измери?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #26

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov
    Ако климатика си е в гаранция не бутаи нищо а се обади във фирмата която ти го е монтирала.
    И аз така мисля. Обаждай им се. Ако не се отзоват - спомени Кондекс (вносителя).

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Според мен е нещо свързано с минималната мощност. Защо не може да си намали температурата на струята и защо консумацията му не може да падне до указания в документацията минимум. Виж, ако падаше до минимума и чак тогава да изключи компресора - съгласен съм. Но то изобщо не се доближава до минимума преди да изключи.
    Е чакай сега. Нали го пускаш на 30 и той прави цикъла 10-4-10-4-10... описан в първия ти пост. Ако да - това не е нормално за никой климатик.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Момчета, става дума за евентуален сериен проблем, не единичен случай. Ако се окаже, че всички със ZGX го имат, ще се наложи вносителят да даде кардинално решение, а не всеки да мъчи монтажниците си поединично. Засега ще събера информация преди да действам. Все пак цяла година съм го ползвал така, не пречи явно.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Сервизният режим за проверка започващ от страница 33 ще даде обяснение защо климатика изключва. По точно информацията ще дойде от Stop data, има 10 записа назад поради каква причина климатика е спирал без да се самоизключва. Спирането пише, че е възможно да е било поради защита, след всяко спиране на работата след това автоматично се рестартира, но за сега не виждам все още след колко време.

    Дори е записано с гриф Важно!!! - В случай на краткотрайни изключвания, климатичната система може да продължи да работи нормално. Въпреки това, ако същите защитни изключвания се случват често (3 или повече пъти), може да доведът до оплаквания от ползвателя.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #29

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Тази защита обаче е на някаква тръба - в тръбата ли мери нещо или на компресора? Примерно тоя температурен сензор ако е прецакан и мери 20* по високо?
    deian ами защото мери че е по висока ми се струва

    Два примера ще дам за темп. сензори: Осака12 вътрешния мери 5 градуса отгоре щото се намира на кофти място. Осака52 външния не влиза в дефрост въпреки че е замръзнал целия - е разглобихме го и се оправи сам.

    Чакай вносителя да ти даде решение на нещо което си работи  внасят дефектни стоки без да им мигне окото. Лично съм свидетел на монитори Самсунг за който пише в ръководството че има еди какви си входове - единия да го няма! има ламаринка! - какво ще кажеш? Това за мен е дефект но са изкупени от вносителя на половин цена примерно и т.н. Какво да ти кажа, магарии всякакви може да се очакват.

    Просто подчертай потребителите да избягват тази серия! Ако и се намери решение в което се съмнявам - хубаво, ако не който си е купил вече така ще си кара - сори.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    dgenov, как ще мери грешно, като като му задам 20 държи 20, като му задам 22 държи 22. Няма проблем с температурния сензор на вътрешното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 44 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 16:50
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 19:13
  3. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 18:19
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 14:52
  5. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе