Страница 3 от 44 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 658
Like Tree4Одобрявам

MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #31

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Мисля dgenov има предвид discharge sensor (както и да се превежда това).

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Момчета, става дума за евентуален сериен проблем, не единичен случай. Ако се окаже, че всички със ZGX го имат, ще се наложи вносителят да даде кардинално решение, а не всеки да мъчи монтажниците си поединично. Засега ще събера информация преди да действам. Все пак цяла година съм го ползвал така, не пречи явно.
    Сериен проблем? Не мога да намеря 2ро мнение на собственик с ZGX което да потвърждава това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg333740
    Говорил съм с chachoto - същото е и при него.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #33

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Температурата на струята, ако идва от температурата на агента, които идва от оня датчик около компресора който мери грешно и вкарва по-загрят агент щото мисли че е с по-малка температура и накрая реши че е прегрят т.н. не съм специалист, просто расъждавам логично. сори ако не са ми верни расъжденията, просто ми стана интересна задачата. компресора бачка с 80* сензора мисли че е 100 и го спира, агента който влиза във вътрешното тяло е с 30* той си мисли че е 50* и го дига още = вентилатора ти духа все топло и накрая спира? примерно . Нали пишеш че духа доста топло и накрая спира? а не да намали и да си духа слабичко без да спира?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #34

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Писах "Проблема в ZG го има " имах предвид , че не си стига минимума.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    discharge sensor е на изх.тръба на компресора и следи високото налягане.Друг сензор е лепнат на корпуса( има и модели с вътрешен сензор) и мери директно температурата му.Това е защитата от прегряване.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #36

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ами значи ако бърка налягънето и го кара да шпори към вътрешното тяли загрят фреон до откат - вътре ти духа яко топло - вънка накрая на другия сензор показва че компресора прегрява - и така ми се струва логично. Получава всъщност конвенционалната Осака на приятеле ми - и тя така бачка! Нещо е омотано по системата генерално - цялата идея за инвертор е шунтирана. Така казате се държат още от магазина ли машините?
    Аз имам в къщи само една машина, и в момента я погледнах: едвам мърка и вън и вътре но не изключва - на това всъщност казвам инвертор. 250Вата и дават минимална консумация - сигурно е там някъде.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    И щеше вади грешка вътре, а той не вади... Всъщност щеше ли да вади грешка?
    А за онези спирания, чиито причини могат да се прочетат в сервизен режим - те не са ли наистина изключвания на климатика по някаква причина? Т.е. сам да се изключи напълно. При мен това не става. Той си работи. Просто си изключва временно компресора, все едно той казва "имам нужда от почивка".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #38

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Имам 3 броя ZGX и работят на on off.
    Неможе да е прегряване защото климатика работи в номинална мощност за кратко време също неможе да е и високо налягана пак поради същата причина.
    Просто климатика има такава логика което е ужасно тъпо и недомислено според мен.

    При мен работи постоянно докато достигне температурата многократно съм го тествал и после започва on off хавата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #39

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Някой би ли споделил колко градуса е изходящата температура и ако е по-ниска от 37*С не се ли усеща като хладно.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #40

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    90Вата е писал че е по документация, какво да и е на логиката? Ако входните данни са правилни би трябвало да достигне до минимала и ако няма нужда от "топло" тогава да спре за малко а не преди това?

    chachoto не се знае дали прегрява, това гадаем сега. Просто данните които му отиват към логиката може да са такива. Трябва да се проверят всички причини водещи до спиране на компресора - затова казах да вади мултимера.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #41

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    При мен достига зададените градуси и тогава спира и почва да работо 10+6+10+6 и така.
    Слагам го на 30 градуса изходящата температура е 54 градуса и така си работи 2 часа без да спре.
    Не е от прегряване.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Не знам, аз теста съм го правил преди доста време и тогава бях с друг термометър. Тогава започна да спира още преди да беше достигнал температурата. Възможно е горе при климатика да я е бил достигнал. Ще проверя наново.
    Но защо изобщо трябва да спира. И то не веднъж, не два пъти... говорим за постоянен on/off процес.
    Виждал съм и други инвертори да спират - при високи външни температури, при рязко намаляне на градусите, а в стаята е топло и т.н. Но за тези спирането на компресора е нормален режим на работа... А за мен това не е нормално. За поддържането той трябва да си намали мощността дотолкова, че да компенсира топлозагубите. Саньото ми как никога не спира, само си поддържа температурата. А този през 10-15 минути.
    Факт е, че при по-висока поддържана температура интервалите на работа се увеличават, но спирането винаги е налице.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #43

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Зададени 25 градуса в стаята 25.2 работи пак on off разликата е че сега работи 15-17 мин и почива 4-5 мин.
    продължава да си знае неговото.
    Вместо да намали оборотите той спира говорим за 500вата което е над номинала да не говорим че минимала му е далеч далеч от това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Да, общо-взето проблема е в он-офф при поддържането. Заданието аз почти не го меня с дни, понякога седмици, т.е. рядко имам достигане на температура. Но самото му поддържане е като на ковенционален - чака да падне малко, включва се, вдига я или я подминава, спира. И така до безкрай.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #45

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Имам 20ZG-S,но не работи изобщо така,от 30 мин е на 23*AUTO, след 20 еконо и сега е на 497 W от около 10-15 min,на low ветилатор,така го чувам и продължава да работи...и при 50ката е така
    Максимално е падал на около 260-270 W(20ZG-S),което при COP поне 4,5 при тези обороти е равно на мин отдаване 1-1.2кW,аз поне не съм го засичал да пада по-надолу.
    Мога да коментирам и ZE-S1 серията.
    63 ZE-S1 в режим ECONO качва до макс 2600W,набира Т,след това пада на около 1700 W,държи доста време,след това на 1500W,после на 1100W,след това в диапазона 500-700W,най-накрая пада макс на 265W и продължава да духа топло(е, хладко да речем)и после ако изключи,но в студено време(под 0*) не се е случвало,а изолацията там е НЕЧОВЕШКА.
    Нещо има нередно с ZGX,т.е с поведението му.Дано се открие по-бързо.Че много кинти струват...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 44 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 15:50
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  3. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52
  5. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе