Страница 44 от 44 ПърваПърва ... 34424344
Резултати от 646 до 658 от общо 658
Like Tree4Одобрявам

MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #646

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от Venci_kk Виж публикацията
    Ефекта от това е че климатиците вече не се размразяват често както беше. Другото обаче което ме притеснява е че като че ли нямат хубаво топлоотдаване както ги помня преди. Казвам факти. Навън -1°, в стаята 22°. задавам 30° на климатика и ауто вентилатор. Изходящия въздух стигна до 43°, консумацията е около 1050W, абсолютно еднакво и за двата климатика. Дали фреона е някакво менте ... незнам. Какво да правя? Съмнявам се във фреона.
    Това е нормално. След презареждане климатика да не топли както преди. Като сте добавили фреон, налягането в системата се повишава и в резултат на това фреона кипи по-трудно при ниски температури, защото му се повишава температурата на кипене. И изходящата температура става по-ниска. За сметка на това при външни температури от 0-20 градуса сега ще топли повече.
    Това е положението - при климатиците идеално щастие няма. Едното е за сметка на другото. По-важно е, че вече не заскрежава и не прави безсмислени дефрости, а това че топли леко по-слабо не го мисли. Може и да е от външните условия. Най-добре не го пипай повече.
    Да си попаднал на фреон менте е малко вероятно(не че е невъзможно)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #647

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това е нормално. След презареждане климатика да не топли както преди. Като сте добавили фреон, налягането в системата се повишава и в резултат на това фреона кипи по-трудно при ниски температури, защото му се повишава температурата на кипене. И изходящата температура става по-ниска. За сметка на това при външни температури от 0-20 градуса сега ще топли повече.
    Може и да е така. Логично обяснение е.

    Направих нови измервания. Външна -1.8°. В хола 21°. Задавам 30°, турбина на HI и чакам поне 5 мин. и почнах да меря с една сонда на мултицет UNI-T 33C. С този уред температурата след около още 5 минути стигна до 45° на изходящия въздух. Нещо ме накара да пробвам и със спиртния термометър, с който съм мерил преди да имам уреда. След 5 мин със спиртния показа 52°. Не знам на кое да вярвам?! Иначе поставен спиртния термометър до станцията на HAMA показва еднакво. От друга страна климатика духаше жега по ръката ми докато държах и едвам се издържа. Имам още дигитален термометър тук в работата от едно време ги продаваха в LIDL на фирмата SilverCrest дето е предвиден за монтаж в кола. Уж е точен поне външния датчик, щото съм го сравнявал с други. Ще измеря и с него и май това ще е последното мерене. Иначе наистина като паднат температурите под -5° машините работят много плавно без дефрости и си поддържат зададените температури.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #648

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от markoni_bg Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам климатик MHI SRK 20 ZGH-S. Вчера като се прибрах климатика се беше изключил, като RUN свети, а TIMER мига, седем пъти. В книжката видях, че това е грешка - Outdoor fan motor error. Какво означава това и може ли да го оправя сам или трябва да викам техници?
    Благодаря ви.
    За съжаление се оказа, че не е замръзнал, а моторчето на перката е натегнало и от там е заминала и платката. Платката е с 4 бушона, всички са здрави, но не тръгна с новото моторче и я сменихме. Едва ли е случайно, че бушоните са здрави, а платката не работи. Да се чуди човек защо са сложени тея бушони. И това климатик на 4 години, всички знаем колко струва. Имам още един такъв от същата серия, само че е 35-ца, и с ужас следя да не започне да мига таймера. Иначе са икономични и топлят добре, обаче явно има някакъв фабричен дефект с това моторче, или по-точно с лагера, който е вътре в него. Въпроса е дали тоя дефект е случаен, започвам да си мисля, че не е съвсем така, особено имайки предвид, че поврежда и платката. Не знам и дали затяга изведнъж или постепенно, ако е постепенно се чудя дали да не пробвам другия и да сменя моторчето, ако е почнал да затяга, за да не иде и платката, че тя е доста солена като цена.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #649

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Здравейте след едно по-дълго прекъсване от няколко години.
    Все още съм с климатиците от подписа ми долу. От 3-4 г обаче лагерите на вътрешните турбини и на двата климатика се разбръмчаха и сега съм се решил да ги сменям. Някой има ли подобно оплакване от такъв тип проблем? Ще говорим още за това ако има интерес да обсъждаме лагерите.
    Този пост е редактиран от Venci_kk; 07-11-17 в 15:39.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #650

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Конвенционалния инвертор. Давай, и на други потребители ще им дойде до главата след време. Полезно ще е.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #651

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ами първо да започна с това какви лагери трябва да са монтирани в моторите на турбините. Преди 10-на години не се е знаело може би, че лагерите в инверторните мотори трябва да са с керамични съчми. Така че тогава са слагали обикновени прахозащитени или не прахозащитени лагери 608. Поради така извесните обаче токове на "Фуко" тези токове преминавали през лагерите и след години работа се ерозират пътечките и съчмите и се получава едно мнооого неприятно жужене което с времето расте и не намалява. Ремонта е да се подменят лагерите с лагери 608 с керамични съчми или с обикновени качествени с презумцията, че до 4-5 г. ще си смените климатиците с нови поради морално остаряване вече. Иначе машините ми вече на близо 10 г. браво мога да им кажа с малки изключения, които са за друга тема
    SPSt и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #652

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    До къде го докара?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #653

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Здравейте отново.
    Да ви разкажа накратко. Значи първоначално се опитах сам да стигна до мотора на вътрешната турбина, на която да подменя лагерите с лагери с керамични сачми.
    Ето линк откъдето ги купих: https://www.aliexpress.com/item/hot-...526328225.html
    Инструкциите за разглобяване ги получих от Kondex. Много ми помогнаха но в крайна сметка неможах да извадя мотора. Обаче успях да издърпам турбината и да я измия хубаво в банята с препарат. Трябвало да развия винтовете на топлообменника и хубаво да го повдигна нагоре за да се освободи десния капак на мотора и след това да се извади мотора. Така че го сглобих обратно и си казах, че сам трудно ще стане. Всичко ми отне 3 часа!
    Извиках техниците и те за 1 час успяха да го разглобят, сменят лагерите и сглобят обратно. Аз помагах с измиването на турбината, кутии, капаци и другите филтри. Казаха че това им бил най-трудния климатик! Вярвам им! Относно подмяната на лагерчетата. Много лесно и бързо става, стига да имате скоба за вадене на лагери и медна тръбичка с отвор Ф8 и нещо. Като стигнете до там ще разберете кое къде. Понеже лагерите ми бяха с една защитна капачка - сложихме ги с капачките навън. Щях да правя снимки, но да знаете че ако искате снимки си извикайте човек само това да прави

    Сега мисля да разглобя и другия климатик и да му ги сменя и на него, но ще ми трябва още един човек да повдига топлообменника, докато се вади турбината и после мотора. Не е толкова сложно след като човек го е пробвал първо и после е гледал как се прави.

    Климатика сега не се чува и е почти както си е бил като нов. Може би има една идея шум от мотора, но си мисля че то това си е нормално и не е от лагерите вече.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #654

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Мотора на турбината не е ли капсулован, как го разглобихте.

    - - - - - - - - - -

    От Кондекс ли дойдоха техници?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #655

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Два вида са, по-добрите мотори издържат повече, но са пресовани.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #656

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Мотора се разглобява като му се откопчава капака, после си излиза ротора с лагерите. Не се налага да се махат платки, разпоявания и тем подобни. Техниците са от Плевен - Меркурий. Да ги похваля, че са много бързи и с голям опит!
    milanov и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #657

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Втулката как е? Щом не казваш значи не е мръднала.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #658

    Отговор: MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Точно така. Не е мръднала втулката. Само добавихме свежа грес.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 44 ПърваПърва ... 34424344

Подобни теми

  1. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 15:50
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  3. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52
  5. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе