Резултати от 1 до 8 от общо 8

Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    4
    #1

    Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Здравейте сдобих се с въпросният климатик, но възниква проблем при дефрост или поне така си мисля се появява доста силен бълбукъщ шум като кипене това нормално ли е и каде може да е поблема?
    Дгугиат проблем е че въпросният дефрост се случва по 7 , 8 пъти на нощ при -5 на вън това също не ми се струва нормално.
    п.с. Растоянието межд двете тела е около 3,5 м това може ли да е фактор ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2

    Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Кипящия звук и при мен го има. Но такива чести дефрости -не. Даже ако няма високс влажност, ми е работил и по няколко дни без дефрост, при температури -3 до -7гр. Дори и при -4 с мъгла, прави дефрост на 3 и повече часа. Само веднъж при -6 и супер гъста мъгла правеше дефрост на час и половина, но тогава топлообменникът се заскрежаваше силно още на 15-тата минута. При мен тръбния път също е около 3м. В какво помещение е монтиран Вашия и влажно ли е времето навън?

    П.п. Сигурен ли сте, че е дефрост, индикацията мига ли? Да не би да влиза он/офф?

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-02-18 в 20:47.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    - - - - - - - - - -

    Помещението е около 15 кв м с вътрешна изолация на външните стени (ако има значение) и да мисла си че е дефрост индикатора мига на интервали и се чува завирането на фреона. На какво би могло да се дължи завишената честота на дефрост и завишеното ниво на шум при същият ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #4

    Отговор: Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Цитат Първоначално публикувано от ponovo Виж публикацията
    - - - - - - - - - -

    Помещението е около 15 кв м с вътрешна изолация на външните стени (ако има значение) и да мисла си че е дефрост индикатора мига на интервали и се чува завирането на фреона. На какво би могло да се дължи завишената честота на дефрост и завишеното ниво на шум при същият ?
    Дължи се на големи топлозагуби,или на неправилна експлоатация(изключване през деня и включване вечер)!Ако не са това причините,може да е изпуснал фреон,но всичко това е гадаене...има си специалисти,които трябва да го погледнат на место!

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    м не се изкл. през деня. За термо загуби ако имаш напредвид помещението едва ли е там проблема - стените са с по 10см вата + фолио, на тавана същата работа, на пода под замазката е 6 см плътен фибран. Интересно ми е дали ако му е изтекал част от фреона няма да се стартира селф диагностиката ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #6

    Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Следи го тази седмица. Дават го сравнително студено и пиши какво се случва.
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-03-18 в 15:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Както споменах и в другата тема видях ZSX-S с повече от 50% изтекъл фреон и не даваше грешка. Човека с ZS-S беше на същото дередже и отново не му даваше грешка.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Кипящ звук при дефрост на SRC 20ZSX-S ?

    Не съм в Бг вече за съжаление, по нататък ще търся некой по грамотен от местния дилър на ВМАКС, да го погледне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?
    От tito във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 152
    Последно: 10-01-24, 21:48
  2. дефрост на sf50ve
    От pony във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-01-20, 21:43
  3. Въпрос за дефрост
    От Lucky088 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-16, 17:00
  4. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 17:11
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 03-02-11, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе