Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #256

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    За 3 минутният off да кажа, 23° задание, фан на 3-та стайната и тя толкова 23°...23,5°. Яко on/off и за 24часа отиват 7..8kWh.
    При повишаване на заданието на 24, после на 25 та се стигна до 26°, така че да работи на около 200W за 24часа се изпапкват 5,5kWh. Всичко добре, но стайната и тя става 25,5° ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    8kWh за 24h, средно 330W. Може да си кара без да офи.
    П.П.
    Не е проблем разхода, ама мене лично ме дразни да работи инверторен климатик като конвенционалка.
    .....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #257

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ихаа.., значи хем по-топло, хем по-евтино....
    Еврейска му работа...

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #258

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Някой си продаваше 20zs-s...?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #259

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ихаа.., значи хем по-топло, хем по-евтино....
    Еврейска му работа...
    Така е с инверторните климатици - по-топло и по-евтино от конвенционалните.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #260

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За 3 минутният off да кажа, 23° задание, фан на 3-та стайната и тя толкова 23°...23,5°. Яко on/off и за 24часа отиват 7..8kWh.
    При повишаване на заданието на 24, после на 25 та се стигна до 26°, така че да работи на около 200W за 24часа се изпапкват 5,5kWh. Всичко добре, но стайната и тя става 25,5° ....

    - - - - - - - - - -



    .....
    Никак не ми се връзва това което наблюдаваш. Нищо против , всеки има право да се изкаже , но нещо пречи на това климатиче да си работи ... сега дали е обстановката дали са обитателите на "хамбара" но има нещо гнило в тая работа което дори малко дете би "надушило".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #261

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    И аз мисля, че нещо има. За това го споделям.
    Плаче си за датчика в буркан на 3метра от климатика ама....

    - - - - - - - - - -

    Освен да шерна някак си ватметъра, та да се вижда. Обаче как?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #262

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И аз мисля, че нещо има. За това го споделям.
    Плаче си за датчика в буркан на 3метра от климатика ама....

    - - - - - - - - - -

    Освен да шерна някак си ватметъра, та да се вижда. Обаче как?
    Какви буркани бе човек , нали бил в хамбар ? "Хамбара" като такъв има височина ... да не е в някой бункер или в бомбоубежище ? Каква е височината , опиши го това помещение и мястото на монтаж по-подробно ... ако не е секретно.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #263

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Освен да шерна някак си ватметъра, та да се вижда. Обаче как?
    Един колега си гледаше рибките в аквариума през стар телефон и домашната мрежа.
    Ама няма как да го питам как го беше направил, че от много гледане го изгониха...
    Това сериозно!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #264

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Тея климатици обичат да си почиват доста. При нашите в хола 20м2 има една 25ZS-S, а баща ми хич няма навика да затваря вратата, така че "топли" още 15м2 коридор.
    Отивам оня ден, в хола студено - клапите вдигнати, зададена температура 24С, в стаята около 20С... изобщо не им е в час управлението. Вдигнах на 26С - нищо не се случва няколко минути. Изключване и включване от копчето и се сети да се засили. За малки стаички стават горе-долу.
    Alexi одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #265

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Климатика (според приложението и отчасти мои наблюдения) не излиза в он/офф от 6 дена. Максимални температури през деня 8-10градуса с мъгла (6 дена не се е вдигала и слънце не е изгряло) , вечер пада до -1. Дефрост няма. Зададени 23 и трета степен на вента(работи на 2-ра) в спалнята е 23/24 (крайни моментни стойности) в антрето 21/22°. Обща кубатура около 77куб.м. Горе при датчика е 25-25.5° , в срещуположния ъгъл на стаята на пода/паркет 21°. Половината клапи към спалнята , другата половина към вратата срещу него. Среден разход на ден 5.5-6kw/h. Детето ми си реди конструктор под него и не се оплаква от хладна струя.
    Напече ли слънце ще влезе в он/офф , но скрие ли се продължава монотонната работа. Драма няма (нормални физични закони) , на никой не му прави впечатление .

    Пп: Съдейки по графиката с разсъмване и сгъстяване на мъглата леко покачва консумацията - това относно управлението.
    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #266

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Климатика (според приложението и отчасти мои наблюдения) не излиза в он/офф от 6 дена. Максимални температури през деня 8-10градуса с мъгла (6 дена не се е вдигала и слънце не е изгряло) , вечер пада до -1. Дефрост няма. Зададени 23 и трета степен на вента(работи на 2-ра) в спалнята е 23/24 (крайни моментни стойности) в антрето 21/22°. Обща кубатура около 77куб.м. Горе при датчика е 25-25.5° , в срещуположния ъгъл на стаята на пода/паркет 21°. Половината клапи към спалнята , другата половина към вратата срещу него. Среден разход на ден 5.5-6kw/h. Детето ми си реди конструктор под него и не се оплаква от хладна струя.
    Моят 25ZS-S работи по абсолютно същият начин като при Mig82, но преди и аз се оплаквах от чести он/офф цикли. То в същност преди не излизаше от тези цикли. Решението при мен е абсолютно елементарно, докато ме няма вкъщи, държа вентилатора на 4-та степен, понеже при по-ниска степен особено през деня се образува топъл джоб от въздух над климатика и той влиза в он/офф, когато се прибера (обикновено вечер след 20h) го пускам на 3-та степен и така до сутринта докато не тръгна за работа.
    От 10-тина дена не съм виждал да прави on/off. Работи изключително тихо на 3тата си степен, все пак е в спалнята ми и спя до него и въобще не чувам вентилатора, няма шум от клапи, аз лично съм много доволен от машината и от ниската й консумация.
    Phoenix_1, JOKVN, rosswen и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #267

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Да разбирам, че 20zs-w ще пасне на 16 кв.м. стая - гола тухла, без изолация, дървена дограма с естествена вентилация.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #268

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Е чак пък толкова да не се чува... Шумът си има мерни единици и те не са субективни. 19 децибела му е минималният шум по спецификация и това е постижимо само на тих режим, а на по-висока степен от тих режим е значително по-шумен, поне 2-4 пъти. Това са между 22 и 25 децибела. Това важи за всеки модел, а не само за този модел. За този дават 23 децибела на ниска степен на вентилатора и най-вероятно е работил на нея, въпреки ръчното задаване на средна степен. А няма начин човек да не чува 23 децибела, освен ако няма здравословен проблем, свързан с увреждане на слуха. Е, има начин - да има нещо по-шумно наоколо. А може и толкова да е свикнал с шума на климатика, че направо го игнорира.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #269

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ако човек си постави за цел може да чува и дишането на детето докато спи или на жена си. Не знам тези звуци колко "децибела" са , но според мен ако те пречат е налице здравословен проблем Все пак спалнята е за спане , гледане на телевизия и "още нещо" ... Важно е шума от климатика да бъде такъв че да можеш да свикнеш с него и да го игнорираш.
    mimojef и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #270

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    С пукания от корпус, шуртене, пухтене при дефрост и други неравномерни и контрастни звуци ще е много трудно да свикнеш. С равномерни и константни (шум от турбина) има по-голям шанс да се свикне.
    Аз чувам фреона на хладилника как шурти в кухнята от спалнята при отворена врата. И колкото повече остарявам, толкова повече ми пречи нощем. За пукания и тракания от климатици "цепеници" никакъв шанс няма да не ме събудят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе