А забелязал ли си, че клапите не могат да се настроят да духат надолу. Дори в най-ниско положение пак духат на ъгъл около 30 градуса?
А забелязал ли си, че клапите не могат да се настроят да духат надолу. Дори в най-ниско положение пак духат на ъгъл около 30 градуса?
Първо да се извиня за последователните постове.
От лятото и въпросното МЕ SF35 е с ватметър, и реших да споделя кратките си впечатления.
Благодарение на ниския си дебити, на втората си степен, на която винаги работи, машината бачка с по-висока консумация, с цел да компенсира. Турбината е дразнещо ленива. Въпреки, че е 12-ка, в 14,5м2, понякога + 7м2 в коридора и 3-4 градуса да има да гони, на турбина Ауто, винаги бачка на 2-рата си степен, която е със смешния дебит от 4м3/мин. Дори и при външни температури от 7-8гр., в другия край на стаята, при настроени 24гр. е 23гр. А в същото време винаги бачка он/офф и струята е доста топла. Стаята е с външна и вътрешна изолация, с една външна стена - южна. Другото, което не съм отбелязвал до сега, но отдавна ми е направило впечатление, е че турбината няма междинни степени и при смяната им или влизане в офф, ясно отчетливи са резките промени на оборотите. Доколкото съм забелязал и при Фуджаците е така. Не мога да не направя сравнение с МХИ-тата. Там и при средния клас, турбината винаги променя обороти плавно, има много междинни степени, измежду фиксираните. Всичко се случва много плавно.
Отбелязани ли са някъде тези много междинни степени на Авто при МХИ? Като при Тошибите например.
Не са. Но съществуват още от доста по-старите модели. Ставаше въпрос за около 9 степени общо, като фиксираните са 4 на брой. Имаше доста писано, в по-старите теми за Хевитата, още от далечната 2010-12г. някъде.Тези, които съм "чул" многократно са междинните, между low и ulo, както и между low и med. Между Med и High също съм хващал, но машината много рядко работи в този диапазон. При 60-ката по-ясно се различават, понеже там дебитите и оборотите на турбината са по-високи, а и разликата между степените е по-голяма. Степен под Ulo не съм хващал, но тя така или иначе е почти 1:1 с оборотите на режим "следене". Поне по слух.
Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-19 в 11:44.
Този пост е редактиран от clipz; 04-11-19 в 13:11.
Преди да тръгне след офф, вдига до 350W и така седи 3 минути, преди да отвори клапите и да започне да духа. След това си работи на около 350W, сваля за малко до 310-320W, после се качва до 350-360W и изключва. Това е на задание 23гр. При вдигане на заданието, вдига и минималната консумация. Един вид си покачва минимума, според заданието. Поне такова впечатление ми е направил.
Здравейте,
ползвам климатик mitsubishi ge35va от 2012 г., въшното тяло през определено време издава много силен шум като "кръжащ над небето селскостопански самолет". На какво може да се дължи това?
Да не замръзва вода в тавата и перката да опира
Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
На баба ми онзи ден беше готов да излети от стойките. Беше се заледила тавата и стържеше перката. Моделът е sf25.
Не, климатикът е без тава, директно си капе. Като че ли го прави при дефрост.. Тази нощ го чувах да бръмчи около 15-20 мин, после спря и след час отново.
Реално снощи температурата беше около -1, няма как да заледи и да опира перката. Това бучене го има повече от месец при температури над нулата. Почвам да си мисля да не би да е от някакъв мотор, макар че не е постоянно. Възможно ли е да е влажното време и външното тяло да се тормози. Щом съседите под мен го чуват и ги дразни.