Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87
Like Tree50Одобрявам

ME MSZ-SF Впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #61

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    А забелязал ли си, че клапите не могат да се настроят да духат надолу. Дори в най-ниско положение пак духат на ъгъл около 30 градуса?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #62

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от clipz Виж публикацията
    А забелязал ли си, че клапите не могат да се настроят да духат надолу. Дори в най-ниско положение пак духат на ъгъл около 30 градуса?
    Те клапите са голяма пародия, като цяло. Много слаб контрол над въздушния поток. И във вертикално, и в хоризонтално направление. А за капак, са и ръчни, не се управляват от ДУ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #63

    ME MSZ-SF Впечатления

    Първо да се извиня за последователните постове.
    От лятото и въпросното МЕ SF35 е с ватметър, и реших да споделя кратките си впечатления.
    Благодарение на ниския си дебити, на втората си степен, на която винаги работи, машината бачка с по-висока консумация, с цел да компенсира. Турбината е дразнещо ленива. Въпреки, че е 12-ка, в 14,5м2, понякога + 7м2 в коридора и 3-4 градуса да има да гони, на турбина Ауто, винаги бачка на 2-рата си степен, която е със смешния дебит от 4м3/мин. Дори и при външни температури от 7-8гр., в другия край на стаята, при настроени 24гр. е 23гр. А в същото време винаги бачка он/офф и струята е доста топла. Стаята е с външна и вътрешна изолация, с една външна стена - южна. Другото, което не съм отбелязвал до сега, но отдавна ми е направило впечатление, е че турбината няма междинни степени и при смяната им или влизане в офф, ясно отчетливи са резките промени на оборотите. Доколкото съм забелязал и при Фуджаците е така. Не мога да не направя сравнение с МХИ-тата. Там и при средния клас, турбината винаги променя обороти плавно, има много междинни степени, измежду фиксираните. Всичко се случва много плавно.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,293
    #64

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Отбелязани ли са някъде тези много междинни степени на Авто при МХИ? Като при Тошибите например.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #65

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Отбелязани ли са някъде тези много междинни степени на Авто при МХИ? Като при Тошибите например.
    Не са. Но съществуват още от доста по-старите модели. Ставаше въпрос за около 9 степени общо, като фиксираните са 4 на брой. Имаше доста писано, в по-старите теми за Хевитата, още от далечната 2010-12г. някъде.Тези, които съм "чул" многократно са междинните, между low и ulo, както и между low и med. Между Med и High също съм хващал, но машината много рядко работи в този диапазон. При 60-ката по-ясно се различават, понеже там дебитите и оборотите на турбината са по-високи, а и разликата между степените е по-голяма. Степен под Ulo не съм хващал, но тя така или иначе е почти 1:1 с оборотите на режим "следене". Поне по слух.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-19 в 10:44.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #66
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Първо да се извиня за последователните постове.
    От лятото и въпросното МЕ SF35 е с ватметър, и реших да споделя кратките си впечатления.
    Благодарение на ниския си дебити, на втората си степен, на която винаги работи, машината бачка с по-висока консумация, с цел да компенсира. Турбината е дразнещо ленива. Въпреки, че е 12-ка, в 14,5м2, понякога + 7м2 в коридора и 3-4 градуса да има да гони, на турбина Ауто, винаги бачка на 2-рата си степен, която е със смешния дебит от 4м3/мин. Дори и при външни температури от 7-8гр., в другия край на стаята, при настроени 24гр. е 23гр. А в същото време винаги бачка он/офф и струята е доста топла. Стаята е с външна и вътрешна изолация, с една външна стена - южна. Другото, което не съм отбелязвал до сега, но отдавна ми е направило впечатление, е че турбината няма междинни степени и при смяната им или влизане в офф, ясно отчетливи са резките промени на оборотите. Доколкото съм забелязал и при Фуджаците е така. Не мога да не направя сравнение с МХИ-тата. Там и при средния клас, турбината винаги променя обороти плавно, има много междинни степени, измежду фиксираните. Всичко се случва много плавно.
    Колко го изкара, че харчи?

    П. П. Някой знае ли как да настоя климатика да се включва сутрин. Зададох час и температура през дистанционното, но сутринта на се включи..

    Edit: разбрах си грешката не съм натиснел бутона ON на weekly timer
    Този пост е редактиран от clipz; 04-11-19 в 12:11.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #67

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от clipz Виж публикацията
    Колко го изкара, че харчи?

    П. П. Някой знае ли как да настоя климатика да се включва сутрин. Зададох час и температура през дистанционното, но сутринта на се включи..

    Edit: разбрах си грешката не съм натиснел бутона ON на weekly timer
    Преди да тръгне след офф, вдига до 350W и така седи 3 минути, преди да отвори клапите и да започне да духа. След това си работи на около 350W, сваля за малко до 310-320W, после се качва до 350-360W и изключва. Това е на задание 23гр. При вдигане на заданието, вдига и минималната консумация. Един вид си покачва минимума, според заданието. Поне такова впечатление ми е направил.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #68
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Преди да тръгне след офф, вдига до 350W и така седи 3 минути, преди да отвори клапите и да започне да духа. След това си работи на около 350W, сваля за малко до 310-320W, после се качва до 350-360W и изключва. Това е на задание 23гр. При вдигане на заданието, вдига и минималната консумация. Един вид си покачва минимума, според заданието. Поне такова впечатление ми е направил.
    Това добре ли е? На мен компютъра ми консумира повече. Предполагам, че в студеното ще качва над 400W?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #69

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от clipz Виж публикацията
    Това добре ли е? На мен компютъра ми консумира повече. Предполагам, че в студеното ще качва над 400W?
    Добре е като осреднена консумация. При мен е в малко (14.5м2), изолирано помещение и не се налага да се зори много.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #70

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Здравейте,
    ползвам климатик mitsubishi ge35va от 2012 г., въшното тяло през определено време издава много силен шум като "кръжащ над небето селскостопански самолет". На какво може да се дължи това?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #71

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Да не замръзва вода в тавата и перката да опира

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #72

    ME MSZ-SF Впечатления

    На баба ми онзи ден беше готов да излети от стойките. Беше се заледила тавата и стържеше перката. Моделът е sf25.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #73

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Не, климатикът е без тава, директно си капе. Като че ли го прави при дефрост.. Тази нощ го чувах да бръмчи около 15-20 мин, после спря и след час отново.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #74

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Не, климатикът е без тава, директно си капе. Като че ли го прави при дефрост.. Тази нощ го чувах да бръмчи около 15-20 мин, после спря и след час отново.
    Тавата на самия климатик, а не допълнително монтирана. Където се изтича, през отвора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #75

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Реално снощи температурата беше около -1, няма как да заледи и да опира перката. Това бучене го има повече от месец при температури над нулата. Почвам да си мисля да не би да е от някакъв мотор, макар че не е постоянно. Възможно ли е да е влажното време и външното тяло да се тормози. Щом съседите под мен го чуват и ги дразни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  2. KNOPPIX 4.0 DVD - Впечатления?
    От IvO™ във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-06, 21:48
  3. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  4. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07
  5. Впечатления от Елена!
    От Deadmaker във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 74
    Последно: 27-07-03, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе