Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 87
Like Tree50Одобрявам

ME MSZ-SF Впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #46

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Качи го някъде на файл. Аз моя клип с тракането като го кача в "тубето" тракането не се чува на клипа. Явно при самата обработка на клипивете преди публикуването им тези фонови шумове се поорязват.
    ще пробвам да го изгледам през телефона.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #47

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Качи го някъде на файл. Аз моя клип с тракането като го кача в "тубето" тракането не се чува на клипа. Явно при самата обработка на клипивете преди публикуването им тези фонови шумове се поорязват.
    ще пробвам да го изгледам през телефона.
    През моя телефон се чува перфектно, дори да не съм увелилич на макс, гледайки го от линка.
    П.п. Вижте, пичове, машинката е приятна и става за спалня, тиха е като цяло. Този шум си го има откакто съм го купул, вече близо 4г. и си спим спокойно под него. Въпросът е, че не го афиширам наляво-надясно, за щяло и нещяло. Всеки, който изказва крайни мнения, за що-годе добри машини, носи своята отговорност. Нека бъдем малко по-толерантни и отговорни в коментарите си, всеки климатик си има някакви дертове. Не казвам, че не трябва да се споделят, но нека не изпадаме в крайности. Не при всяко нещо, което не ни допада, да изкарваме климатика най-черния и най-лошия. Надявам се да ме разберете...
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-10-19 в 21:03.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #48

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    "dimjek, спомням си, че твоите бяха с доста дълъг тръбен път или се лъжа?"

    Предното лято удължавах тръбните пътища на всички, понеже изкарах външните тела от терасите. Единият SF25, беше с 1,5м.тръбен път ( гръб в гръб) и не се разбираше работили или е off. Само при SF35 с по-късия тръбен път имаше лек шум при дефрост, но щом не ми правеше впечатление и не дразнеше, при положение, че спя много-леко. Явно не е до дължината на тръбния път!

    П. П. За мен ME SF-серията работят много тихо и безпроблемно, бих ги препоръчал за добре изолирани помещения. Но... ако трябва сега да избирам климатик, не бих си купил този модел.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #49
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Днес ходих да пускам на баба ми SF25 на отопление. Припомних си "страховития" шум от фреона, при он/офф, който винаги присъства, в режим отопление. Бях го забравил, тъй като втора зима вече спя под друга машина, при която няма никакви звуци при он/офф, били те и от фреон. Споделял съм и преди за тези симфонии, но някак си не бяха взети под внимание, а те определено заслужават такова.
    Та реших да снимам видео, за да няма после "подведени". Машината по принцип се слави за тиха и подходяща за спални. Имайте в предвид този звук, присъства и при моята 35-ца, с тръбен път от 4.5м. Гледам, че няма много отзиви за климатика, следователно, според логиката на някои потребители - машината е без забележки. Следователно, се почувствах длъжен да пусна клипа.
    Филмът на ужасите започва някъде от 25-тата секунда.
    https://youtu.be/3CZ94Hl9okg
    Аз имам MSZ SF25VE3 и SF35VE3. При 25 звука се чува много рядко, а шри 35 се чуваше много често, особено зимата. Звъннах на Климаком и дойде едно момче, сложи ми някакво разширение на 10 см от тръбава и в момента се чува много рядно пукване. Особенното при мен е, че и двата почнаха леко да притракват. Не е брутално тракана, но е достатъчно да ме дразни. Също така нормално ли е 35-та да не може да отопли 17 квадрата стая? Мисля, че проблема е, че на метър отдолу има шкаф, който заема около 20 сантиметра от площа на климаъика. Идваха да го замерват и работел нормално - сложиха някакъв термометър пред него.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #50

    ME MSZ-SF Впечатления

    Сложили са ти някакъв заглушител на фреона. Явно е, че е честосрещано явление при тези модели, а за това никой не говори. Още едно потвърждение на мнението ми, че щом не се пише нищо, значи всичко е наред. На моя SF35 му се разтрака перката на външното на 2-3 пъти, последните 2-3 зими, при абсолютно чиста тава. На GE серията също съм виждал две съседски, разтракали се. Sir Jon писа, че било често срещано явление при тях.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-10-19 в 15:45.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #51

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    При мен притраква вътрешното тяло.
    А относно отоплянето на стаята мнение?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #52

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от clipz Виж публикацията
    При мен притраква вътрешното тяло.
    А относно отоплянето на стаята мнение?
    Според мен е именно заради "ленивата" турбина. На мен голямата ми стая изстиваше с до 4-5 градуса под 0-та, на Ауто Фан. Дори в малката стая - 14.5м2, където е 35-цата, трябваше да вдигам ръчно турбината, преди да сложа изолация, защото падаше температурата с 2-3гр. под заданието. Настрой му ръчно по-висока степен на тирбината. Това си е кофти проблем при МЕ, в някои случаи. И от FH някои потребители имат такива оплаквания. Управлението на турбината, в режим Ауто е неадекватно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-10-19 в 15:55.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #53

    ME MSZ-SF Впечатления

    Предварително се извинявам за последователните постове.
    Ето как е положението и при моя SF35, в спалнята, с 4,5м тръбен път.
    Обърнете внимание първо от 25-та до 45-та секунда, а след това от 1:25 мин. нататък. Прави го по два пъти, за 3 минутния си он цикъл. Случва се при всеки он, независимо от външните температури.
    https://youtu.be/ekAtm1fhTBY
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-10-19 в 09:25.
    Mig82 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #54

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Ама той и трака. Както ти казах трябва да ти сложат 10 см разширение на тръбата и си готов. Моя също беше така. Като стане много студено и доста по-често го правеше, но вече само пука леко. Аз ги виках за подобно такане на 9та и ми викат, че нищо му нямало. Вдигнах скандал и смениха това ковто се върти (не знам как се казва и се оправи).

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #55

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Ще има ли толкова място под ламарините?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #56

    ME MSZ-SF Впечатления

    Турбината ли са сменили? Поне с нея се радвам, че не съм имал проблеми. Баба ми също няма, но нейната работи епизодично. Тя разчита на парно и от време на време, се пуска и климатика. По-скоро бих сменил машината, вместо да и слагат заглушител. Да го бяха измислили, преди да я пуснат за продан. То да беше само това, да съм измислил нещо. Ама ще потърпя още 1-2 години. Поне така си мисля. Както dimjek каза, в малка, изолирана стая се ядва. Докато не задържи под -5 и не започне да дефроства на два часа и половина. Казвам на -5, защото моята е 35-ца, с 350W минимум, в 14.5м2 и офф-ва до -5, та поразрежда дефростите. 25-цата изключва на 250W, така че при нея това приключение може да започне направо под 0-та.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-10-19 в 22:31.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #57

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    ross, докато се каниш, ще му свикнеш и ще ти хареса
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-10-19 в 01:30.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #58

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ross, докато се каниш, ще му свикнеш и ще ти хареса
    От година и нещо вече не спя под него, та свикнах на по-хубаво. [emoji16] Като се "завърна" в спалнята, тъкмо може и да му е време за замяна. Щом го търпя все още, не ми пречи толкова. По-скоро вече като правя сравнение с други машини и ме дразни, но като се абстрахирам си върши прилично работата в това помещение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-10-19 в 06:29.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #59
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Турбината ли са сменили? Поне с нея се радвам, че не съм имал проблеми. Баба ми също няма, но нейната работи епизодично. Тя разчита на парно и от време на време, се пуска и климатика. По-скоро бих сменил машината, вместо да и слагат заглушител. Да го бяха измислили, преди да я пуснат за продан. То да беше само това, да съм измислил нещо. Ама ще потърпя още 1-2 години. Поне така си мисля. Както dimjek каза, в малка, изолирана стая се ядва. Докато не задържи под -5 и не започне да дефроства на два часа и половина. Казвам на -5, защото моята е 35-ца, с 350W минимум, в 14.5м2 и офф-ва до -5, та поразрежда дефростите. 25-цата изключва на 250W, така че при нея това приключение може да започне направо под 0-та.
    Смениха я и дори си мисля, че два пъти,но с много зор. Дори ми казаха, че това свистене влиза в децибелите по спецификация.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #60

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от clipz Виж публикацията
    Дори ми казаха, че това свистене влиза в децибелите по спецификация.
    Тия ще да са някакви много тесни "специалисти." Майната му, важното е, че са закрепили положението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  2. KNOPPIX 4.0 DVD - Впечатления?
    От IvO™ във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-06, 21:48
  3. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  4. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07
  5. Впечатления от Елена!
    От Deadmaker във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 74
    Последно: 27-07-03, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе