Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 87 от общо 87
Like Tree50Одобрявам

ME MSZ-SF Впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #76

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Както предполагате, че замръзва вода в тавата, в случая ползвам още един климатик от същия модел , който е в съседната стая и външното тяло не издава подобни звуци. Не ми се мисли ако температурите паднат под -10 градуса какво ще бъде. Тези дни явно заради мекото време и порожителни температури не се чува това бръмчене.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #77

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Да ти проверят перката на външното.
    На едното ми МЕ се беше разхлабила незнайно защо.
    Стегнаха я и се оправи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #78

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    На моят SF35 също му се беше разтракала перката на външното, на няколко пъти. Не беше заради лед. Оправи се от самосебе си. Срещал съм и при други МЕ-та такова тракане. Сър Джон мисля, че беше писал. Нещо лагер на перката ли е, не зная.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #79

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Не знам вече, нещо МЕ здават багажа. На другия ми климатик, на който въшното тяло не бръмчи, се развали моторчето на вътрешното тяло и бръмчи много неприятно. Първо идваха от фирмата, от която съм го закупил преди 6 години и казаха че не може да се оправи, трябва да се смени /едно ново моторче в МЕ струва 342 лв./. След това извиках друга фирма, от която си закупих новия климатик Mitsubishi Heavy industries SRK35ZSX-W и те предложиха да ми сменят моторчето с друго рециклирано, съгласих се и вече 1 месец ги чакам да дойдат след наколко напомнителни обаждания. В град като Габрово нямаш избор и при 10-тина фирми за климатици поддръжката след покупка ми е на нулево ниво.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #80

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Сменят се само лагерите ,не са скъпи .. що за главорези са фирмите при вас ..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #81

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Просто не им се занимава, след като имат доста поръчки за нови климатици съответно и печалбите им са не малки, докато сервизната поддръжка явно не им е приоритет, а може би нямат добър квалифициран персонал. Същия проблем го има и с поставянето на дограми.
    В моя случай тогава какво мога да направя, да си сменям ли моторчето с друго рециклирано както ми предложиха /даже ми споменаха рециклирано от Panasonic/ или да продължа да търся поредния да смени лагера?
    Изключително съм невеж в климатичната техника и приемам това което ми се каже.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #82

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Просто не им се занимава, след като имат доста поръчки за нови климатици съответно и печалбите им са не малки, докато сервизната поддръжка явно не им е приоритет, а може би нямат добър квалифициран персонал. Същия проблем го има и с поставянето на дограми.
    В моя случай тогава какво мога да направя, да си сменям ли моторчето с друго рециклирано както ми предложиха /даже ми споменаха рециклирано от Panasonic/ или да продължа да търся поредния да смени лагера?
    Изключително съм невеж в климатичната техника и приемам това което ми се каже.
    Търси следващия техник, на ME лагерите се сменят доста по-лесно от на Panasonic.

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #83

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Утре ще връщаме подово MHI (демонтирано за пълна профилактика) в Габрово...Явно, казаното
    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    нямат добър квалифициран персонал
    е вярно....
    ivan74 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #84

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Вътрешното тяло на моя климатик дори с евтините лагерчета, които сложих на мотора, все още си работи тихо. То реално няма и година от смяната, но във форума малко ме наплашиха, че едва ли не, щом са евтини лагерите, нямало да изкарат дълго. Да видим колко време след смяната ще се разбучи моторът отново.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #85

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Ако не го ползваш, няма да се разбучи! Тоест, ако не си караш колата, може да не и сменяш маслото. [emoji848]

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    mimojef и Mega харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #86

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Тоест, ако не си караш колата, може да не и сменяш маслото
    Не може!
    Има, няма километри....... на една година задължително !
    И с лагерите е така. Като стоят неподвижни особено ако е влажничко, правят язвички в контактната точка.
    Така, че Джак........ яко мъгел.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #87

    ME MSZ-SF Впечатления

    Вчера ходих да сложа нивелира, на баба ми на машината - sf25. Оказа се, че има наклон напред, макар че видимо не изглеждаше така. Подложих му отпред, та в момента има минимален наклон назад, към отвора. Махнах и тръбата, в която се изтичаше кондензата, за всеки случай. Би трябвало всичко да е точно, като паднат отново студовете, ще си покаже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  2. KNOPPIX 4.0 DVD - Впечатления?
    От IvO™ във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-06, 21:48
  3. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  4. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07
  5. Впечатления от Елена!
    От Deadmaker във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 74
    Последно: 27-07-03, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе