Страница 174 от 180 ПърваПърва ... 124164172173174175176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2596

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    при Мидеята под -15 дефроста е на 2 часа и половина .. и е доста кратък и тих .. при Хитака дефрост по време няма ,само ако засрежи .. тестван при -18 ,бичи на 1000 вата не дефроства с дни

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2597

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    На Хитачи някои модели пускат много дефрости под 0 градуса, моите единия е моднат и дефроства само като заскрежил дори и -15 да е, другото не съм го пипал той размразява според на коя степен е сложен вентилатора на вътрешното тяло. На 3 скорост дефроства често на 2 Ра размразява само по нужда, може с дни дори и -15 да е. Дефрост алгоритъма на мхи не е лош, но защо ви размразяват толкова често като не са заскрежени, изтичали вода при честите дефрости. Под-15 е ясно там си е дадено в сервизното че размразява много, което за мен е глупост.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2598

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Според мен нещо са объркани софтуерно. Три МХИ-та съм имал и си работят точно според алгоритъма. Случвало ми се е по няколко денонощия сух студ на -12 -15, без изобщо да не размразяват. Майка ми има 25ZS-S и там дефроста е или при нужда, или на 10 он/офф цикъла, както е описано. Както вече писах, от 7г близо имам Хевита, никога не са размразявали на 30-40мин, давали са прогноза и до -18гр., колко е отчитал датчика не знам.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-24 в 11:22.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    92
    #2599

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    според мен или са добавили в софтуера нещо на W-2 версиите или датчиците при мен не отичитат коректно , ама е твърде сутдено да разкачам ламарини , за да меря , та между пролетта и лятото ще сваля ламарините , ще замеря и ще добавя и 2 заводски копчета с 2 резистора да ми е по-лесно с модовете за другата зима , ако междувременно не измисля нещо друго.

    и един по-важен въпрос ; 63zr-w - гледам го водят даймънд ,ама е с вътрешно тяло на премиум. Тоя климатик,ако го използвам за термпомпа, дали ще се справи с 4 кръга подово - тоест един етаж 3 стаи и коридор с баня - има няма 60кв отопляема площ (изолиран и топъл) , и колко литра буфер биха му били ок при положение ,че в подовото я влезнат 60-70л вода я не.Само с топлообменник не ми харесва, та за тва предпочитам буферен съд.

    Не можах да намеря подсекция за термопомпи ,та да питам тук

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2600

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    63ZR-W не е с вътрешно Premium. Огромно е, дълго е 1.20м. Външното си е на високия клас, така че си е "Даимънд" отвсякъде.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-24 в 15:45.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2601

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Майка ми има 25ZS-S и там дефроста е или при нужда, или на 10 он/офф цикъла......
    Росене сложи при майка си един лаптоп с HA да записва сега в студовете и пак ще приказваме.

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    според мен или са добавили в софтуера нещо на W-2 версиите .........
    Моите не са W2 модели, а кръгли W. Виждал си ми графиките.


    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    63zr-w - гледам го водят даймънд ,ама е с вътрешно тяло на премиум. Тоя климатик,ако го използвам за термпомпа,..........
    Май обичаш неприятностите. Ше има пак ровене под ламарини, слагане на резистори и дефрости на 45мин.
    Има вече прилични Китайски термопомпи 6-7кW Моно блок със всичко необходимо по 4, 5, 6 хилки.
    GREE Versati 6kW ти е около 6500лв. а е чудесна термопомпа. Има и по евтини както споменах по горе които пък масово използват компресори Митсубиши или Панасоник.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2602

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Пак приказки от хиляда и една нощ. Голям хейт по модела, не можа да се примириш, че не всички работят като при теб.
    Аз вече се примирих, че на моя Дайкин софтуера за дефрост не е като на твоя и има тъпи дефрости на +2гр през 2 часа.
    Слава богу, нямам другата разновидност на софтуера, да дефроства на 30мин при +3гр, като при колегата Делииванов.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-24 в 20:45.
    Aleksandars и KalTi харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2603

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Да взема и аз да дам своите 5 ст. по темата...

    25MHI "Premium", София, 13 кв.м., няма изолация, външен апартамент, ЕПК, зададени 24 градуса. На 23.01.24 стигна малко над 800 W, НО не спира да работи на on-off цикли, вентилатора не играе роля, пробвах всичко, все тая. Размразяваше на около 30-40 мин при чист топлообменник. За целият ден (23.01.2024 г.) хапна 8,46 кWh. Влудяваме това спиране и тръгване, а шума от прибирането на клапите просто ме довършва. В добавка си имам и екстрите наречени разбит вентилатор, пукащи пластмаси и шумно външно. Това е втора зима, не знам още колко време ще го търпя този боклук, просто не е истина как се прецаках.

    В другата стая 12LMC - 20 кв.м., пак без изолация, външен апартамент, ЕПК, отново 24 градуса. За цял ден (23.01.24 г.) глътна 9,858 kWh. Обаче, няма on-off, работи без да спира, така както се очаква, дефроства когато се сети, гледайки графиката има не повече от 7-8 дефроста за денонощието. Вярно тих фуджак няма, обаче и хевито вече хич не е тихо.

    Ако в момента трябваше да избирам климатик щях да си взема една мидея с датчик в дистанционното и да си свиркам, а не да дам 500 лв отгоре за недоносчето наречено премиум. Идва ми да хвана едно дърво и да го забия в клапите, за да спре да ги прибира тоя труп, че направо ме влудява.

    Може ли на стойките на този боклук да се сложи друга машина? Намислил съм да събера пари и лятото това недоразумение да го разкарам. Монтажа обаче е драматичен и ще е безкрайно трудно пак някой да виси да слага нови стойки. Та затова питам, може ли на същите стойки да се закачи друга машина. Не го издържам, първата година беше супер, но сега не се трае.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #2604

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Явно така си работят повечето, доколкото разбрах, но интересното е, че има и такива, които не дефростват така често и ненужно, като по часовник и на суха пита. Местоположението на външното тяло ли има значение, защото при мен 35zs-w2 е на северна стена, а 20zs-w на югозападна, софтуерен бъг ли, дефект ли, изтърван фреон ли... незнам. Иначе при монтаж вакуумираха и оттогава съм ги изключвал само при почистване на филтрите, работят денонощно на 23 градуса (понякога 24), като с дни дистанционното не се бара, освен в началото заради мерака и сега заради неравномерното заскрежаване (и аз четох че е възможно да е заради двойния ТО както и rosswen писа) и дефростите.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,874
    #2605

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    ..Може ли на стойките на този боклук да се сложи друга машина?….
    Може естествено, и да не пасва разстоянието се слагат шини.

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2606

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Да взема и аз да дам своите 5 ст. по темата...

    25MHI "Premium", София, 13 кв.м., няма изолация, външен апартамент, ЕПК, зададени 24 градуса. На 23.01.24 стигна малко над 800 W, НО не спира да работи на on-off цикли, вентилатора не играе роля, пробвах всичко, все тая.
    13 квадрата с настроени 24 градуса....е как няма да работи on/off, особено ако го държиш по "правилният" начин, с насочена надолу струя ! Изключи му вентилатора при off и готово, ясно че не държиш да ти е много топло /щом го държиш на 24/ , така ще почива доста преди да тръгне пак и ще има да догонва повече, та няма да спре след малко пак ! Аз топля изолирани към 40 + квадрата с 35-ца и ако го държа на 24, хем ще мръзна, хем ще е on/off ! На 26 с втора степен на вентилатора, до +10 градуса не мисли да спира изобщо, а дефрости за цялата тази "зима" досега съм засякъл общо 3 ! В краен случай, викай някой да си го хареса докато работи и му го дай за къси пари, слагай Мидея или Грее, та да влезеш и ти в групата на доволните

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    4
    #2607

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Преди и при мен влизаше в on/off режим когато беше на Auto, обаче от както го оставих вентилатора на 2-ра степен си върви доста добре без никакви on/off Дефрости прави тук таме, но при -5 и надолу дори и да не е заскрежена питата през 1 час си ги прави като го прехване, а има дни когато почти не прави, странна работа. Иначе ето графиката от днес как си мърка и си подържа 25 градуса при зададени 24. Работи много тихо, кеф да ти прави, без излишни шумове, вибрации и т.н, само като размразява някои път припуква малко и това е, но не винаги.

    Ето линк към графиката, че нещо през телефона не успях по друг начин: https://ibb.co/YQGs3y4

    Heavy Premium 12-ка, 23 кв. В къща на 1-ви етаж, хол без ,изолация, региона Велико Търново, като съм около 50..70 метра от река, ако е от значение.
    Този пост е редактиран от grenlould; 25-01-24 в 16:42.
    rosswen и Palev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2608

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    13 квадрата с настроени 24 градуса....е как няма да работи on/off, особено ако го държиш по "правилният" начин, с насочена надолу струя ! Изключи му вентилатора при off и готово, ясно че не държиш да ти е много топло /щом го държиш на 24/ , така ще почива доста преди да тръгне пак и ще има да догонва повече, та няма да спре след малко пак ! Аз топля изолирани към 40 + квадрата с 35-ца и ако го държа на 24, хем ще мръзна, хем ще е on/off ! На 26 с втора степен на вентилатора, до +10 градуса не мисли да спира изобщо, а дефрости за цялата тази "зима" досега съм засякъл общо 3 ! В краен случай, викай някой да си го хареса докато работи и му го дай за къси пари, слагай Мидея или Грее, та да влезеш и ти в групата на доволните
    Били бил така добър да споделиш, на къде трябва да бъде насочена въздушната струя, в режим на отопление. Казваш да се гаси вентилатора, как става това, не виждам подобна опция.
    Ето и дистанционното:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2609

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Струята се насочва 30 до 45 градуса напред ако не искаш климатика да топли него си и да офф-и, вентилатора се спира през менюто на дистанционното /а не с отделен бутон/ , прочети си инструкциите от книжката !

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2610

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Моят е под 45 градуса, днес пробвах това, което ти каза за температурата. Бях го оставил да е на 20 и като се прибрах му дадох газ за 27. Ами не спря да работи с часове, чак сега заспа. Какво излиза, че идва преоразмерен и ако искам да не е он-офф, трябва да ходя по къс ръкав и да спя с памучно одеяло насред зима
    Нима е трябвало да купя 7-ца? Всички сметки бяха за - 9 (25), а то какво излиза на практика...
    За вентилатора - не съм му чел упътването, ще го сторя в удобно време.

    Сега проверих, има 7, но са само "маркови"...


    27.01.2024 г.
    Искам да благодаря на stivi за помощта! Снощи направих това, което той ме посъветва и като цяло проблема с безумните он-офи се реши. Говоря конкретно за изключване на вентилатора, когато е в покой. Ще допълня казаното от него, че за целта наистина трябва да се чете оригиналното упътване към климатика, а не преведеното на български от сайта на кондекс. Във въпросното, частта с настройката на вентилатора липсва. След корекцията, он-офите са значително по-редки, с което се редуцира и шума.

    За себе си правя извода, че общоприетите критерии за избор на климатик не важат на 100%, за съжаление. В моя случай, въпреки неизолираното помещение, явно загубите не са колосални и тази 9 идва в повече. Разбира се няма какво да променя, остава да мъча лятото да ми сменят турбината. Имах надеждата да заменя хевито с мидея/гри (особено новата мидея със свеж въздух), но за съжаление те нямат 7-ци, а да купувам "марков" не си струва, така че ще се слушаме с хевито докато смъртта ни раздели.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 27-01-24 в 10:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе