Страница 19 от 180 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 2687
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #271

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Има, задържаш бутона за включване и изключване на вътрешното тяло, не на дистанционното, мисля че беше за 30 секунди и ще избибка 3 пъти.И ще спре да гони + 2 градуса.
    Трябва да го пробвам

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #272

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    От около месец имам SRK20ZS-W и последните седмици, откакто захладня се получава нещо много дразнещо поне за мен.
    При ON в режим отопление, зададена температура - 20 гр., вентилатора на AUTO се чува едно припукване, по време на целия режим на горе долу равни интервали. Също така мисля, че отвреме на време се чува и при OFF режим. Тези ми наблюдения са след няколко събуждания през нощта...
    Емперично установих, че при увеличение на степента на вентилатора, тези припуквания намаляват или изчезват. Но пък поради по-силната струя и също никак не е комфортно за спане.

    Чета темата и се чудя дали става въпрос за коментираната втулка в предишните мнения или може да е нещо друго.

    Всъщност дойде техник от фирмата, която ми монтира климатика и след като прегледа вътрешното тяло и чу припукванията, неговото заключение беше, че пука пластмасата при нагряване и трябва да свикна с това...

    Аз не останах много доволен от отговора, та искам да попитам дали някой друг собственик на тази машина наблюдава нещо подобно?
    Този пост е редактиран от Plam3n; 28-11-19 в 13:59.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #273

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Може да не е защипала някоя от щипките на вътрешното. Може и да има някакво усукване. Пукане и втулка са две несъвместими понятия. За този модел и компресорът да гръмне, пак ще каже някой, че втулката е виновна...
    Mig82 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #274

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз затова питам, защото не съм наясно и не разбирам много

    Момчето, което дойде уж провери дали е добре поставено вътрешното тяло и уж беше ОК.
    А има ли начин, по който мога да установя сам, откъде се получава това пукане?

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #275
    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    А има ли начин, по който мога да установя сам, откъде се получава това пукане?
    Трудна работа.
    Нормални са тези припуквания. При някои са по силни, при други по-слаби, при трети липсват... При по-бързо изстива пластмасата на тялото докато климатика е в OFF пукането е по изразително.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #276

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като се разтрака втулката припукванията няма да дразнят толкова много.
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #277

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз като чета форума понякога имам усещането че става въпрос за други модели в темите.

    Към питащия : този техник поне да му беше свалил панела и да го постави обратно щеше да бъде по-полезен с посещението. Става за 5 мин. ама пустия му мързел ... по лесно е да ти каже че трябва да свикнеш.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #278

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като почне да пъшка през нощта хич няма да ти е до това пукане

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #279

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Като почне да пъшка през нощта хич няма да ти е до това пукане
    ZS не пъшкат, както и ZSX. Това е отстранено при новите модели.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #280

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Разбрах, но днес като се прибрах ново 20
    При пуснат аспиратор, който е в съседна стая, климатикът започва да издава звук като от капане и се чува едно бучене от движение на въздух.
    Изключих климатика от тока и тази комбинация не спря. При изключен аспиратор - спира.

    Явно става някакъв вакуум, но те не са в една стая, аспиратора е вързан към въздуховода на блока, а климатика е на външна стена...
    В помещението с аспиратора има друг климатик (Nocria, купуван през 2013) и никога не съм имал подобен проблем.
    Единственото обяснение, което ми хрумва е, че може дупката, през която минават тръбите на климатика, да не е уплътнена добре
    Лично аз много се учудих.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #281

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Първо, дупката в стената не е уплътнена добре. Второ, конструкцията на дограмите / жилището не е пригодена за ползване на аспиратор или печка с горивна камера.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #282

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    Единственото обяснение, което ми хрумва е, че може дупката, през която минават тръбите на климатика, да не е уплътнена добре
    Да, има един гаден кондензен маркуч, който възпрепятства доброто уплътняване...
    zdravko, mimojef и Mega харесват това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #283

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Да, има един гаден кондензен маркуч, който възпрепятства доброто уплътняване...

    Особено в стая с подналягане.
    dodo_pv и bobovo харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #284

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    От около месец имам SRK20ZS-W и последните седмици, откакто захладня се получава нещо много дразнещо поне за мен.
    При ON в режим отопление, зададена температура - 20 гр., вентилатора на AUTO се чува едно припукване, по време на целия режим на горе долу равни интервали. Също така мисля, че отвреме на време се чува и при OFF режим. Тези ми наблюдения са след няколко събуждания през нощта...
    Емперично установих, че при увеличение на степента на вентилатора, тези припуквания намаляват или изчезват. Но пък поради по-силната струя и също никак не е комфортно за спане.

    Чета темата и се чудя дали става въпрос за коментираната втулка в предишните мнения или може да е нещо друго.

    Всъщност дойде техник от фирмата, която ми монтира климатика и след като прегледа вътрешното тяло и чу припукванията, неговото заключение беше, че пука пластмасата при нагряване и трябва да свикна с това...

    Аз не останах много доволен от отговора, та искам да попитам дали някой друг собственик на тази машина наблюдава нещо подобно?
    Не си сам в неравната борба.Аз вече съм на прага на рекламацията след две сваляния и разглабяния.
    Градусите и позицията на струята са без значение, това вече си го установил, както че го прави в off режим и дори известно време след като го изключиш.
    Под коя степен на вентилатора започва да пука ?
    Колко метра ти е тръбния път?
    Plam3n одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #285

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И с рекламация няма да се оправи.
    При мен не пука грам. Не че си нямам други проблеми.
    Ако тялото е напънато (монтирано на крива стена) се наблючава пукане на пластмасите, но няма тракане на втулката.
    И обратното естествено.
    Колкото по-бързо е изстиването на тялото, толкова по-Силно е пукането. Съответно в нетемперирани стаи или в стаи с големи топлозагуби, пукането е по-изразително.
    Най е кофти комбинацията крива стена и големи топлозагуби (нетемперирани стаи)
    МЕ-то ми във всекидневната се пробва да припуква съвсем слабо, само когато стаята се охлади яко при проветрение. То обаче е монтирано на леко крива стена.
    Ако го изключвам сутрин като тръгваме на работа и го пускам вечер като се приберем(както вероятно правите вие) пукане сигурно ще има.
    Най добре ОН 24/7.
    Plam3n одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 180 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе