Страница 45 от 116 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #661

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Климатика беше оставен на 22 градуса цяла нощ и тази сутрин също, дърпаше си около 230 вата в реално време, постигна си тепературата и взе да духа по незабелижимо. Отвън Топлообменника беше по заскрежен спрямо първата снимка която пратих но не драстично просто беше вече покрил равномерно навсякъде. Реших да му помогна с полуверизатора с хладка вода но докато го взема и напълня вече беше вдигнал клапата и размразяваше. Типичното леко бучене без да върти перката. След което вътре се чуха как изкоклочиха водите и след още 1 мин започна да работи. Целия процес горед олу му отне около 7 мин, като ми направи впечатление че макар и чист кондензатора отвън продължаваше да го размразява, тоест дори и малко да има да размразява той си има програма 5 мин примерно, сега след надуването на ватовете за 1 мин пак си работи на 230 вата и турбина на 3.
    Целия процес започва с вдигане на клапите, после започване на размразяване което аз нямаше да забележа ако не бях покрай външното и да виждам. Ако не бях отвън до него нямаше и да усетя лекото бръмчене което прави при размразяване(трябва да си до него отвън за да го чуеш), после изтекоха водите дето се казва и после започна да се набира и така 1-2 мин, след което падна на 230 вата и така си работи. От петък до сега 30 киловата за 93 часа. Все пак съм доволен, държи температурата в малката стая и поддържа хола с 1-1,5градуса по ниско хола който е 37м2 с мокрото помещение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #662

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Този разход нищо си не е.
    Иначе, колкото до това, че продължава да размразява, след като се е изчистил, това е защото гони температура на топлообменника, по спомени 13гр. Това е по-добрия вариант, защото има машини, които не се доизчистват хубаво и може са стане проблем.
    Блазе ви, в южна България е по-зима, отколкото в северна. Тук си е все така намръщено, ама 2гр. и едвам ръси мокър сняг.
    До колко вата развърта, по време на дефрост, погледнахте ли?
    peter`s одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #663

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    . Сега като боднат тунела под шипка и ще вържат севера с юга. В пловдив климата е като в Аскюво и Петърч, много тепета имаме, Цели 3 останаха, но да благ климат е. Столицата на К2у,хахаха.
    Работи мазно дето се вика и все отлагам пускането на втория климатик в хола.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #664

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    . Сега като боднат тунела под шипка и ще вържат севера с юга. В пловдив климата е като в Аскюво и Петърч, много тепета имаме, Цели 3 останаха, но да благ климат е. Столицата на К2у,хахаха.
    Работи мазно дето се вика и все отлагам пускането на втория климатик в хола.
    Казваш дефростът е тих? Аз в тази връзка зададох въпроса си и ще го повторя. Погледна ли до колко развърта по време на дефрост?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #665

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За триене.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #666

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Казваш дефростът е тих? Аз в тази връзка зададох въпроса си и ще го повторя. Погледна ли до колко развърта по време на дефрост?
    Не съм погледнал, но обещавам следващия път да погледна, визираш колко хаби по време на размразяване на кондензатора отвън без реално да работи. Одеве смятах горе долу колко са ми загубите и дали ми излизат бакалските сметки.
    Стая 12м2+хол и мокро около 37,5-38м2=50м2 или 125м3- Външни стени + под и таван= около 186м2 умножено по 0.3 вата(загуби на м2) умножено по 22( взето от 0 градуса до 22 градуса) умножено по 24(часове)= 186х0.3х22х24=29462.4 вата, ако приемем КОП4 значи около 7,5 киловата за 24 часа. Това не са точни данни а по скоро оринтиеровъчни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #667

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    . Реших да му помогна с полуверизатора с хладка вода
    Тая машина няма нужда от “помощ”, особенно в Пловдив, особенно с тея външни.Не си губи времето
    Mega, peter`s и rosswen харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #668

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Боже, хората ги мързи филтрите да мият ти му помагаш и в размразяването. Блазе му на твоя климатик.
    Този пост е редактиран от Vasil Vasilev; 14-12-21 в 11:47.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #669

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Тая машина няма нужда от “помощ”, особенно в Пловдив, особенно с тея външни.Не си губи времето
    така и стана, докато го намеря и напълня беше се размразил. Снощи към 9 незнайно защо ми направи един Офф на 22 градуса и турбина на 3 и като разбрах отиде на 23 и турбина на 4, така до преди лягане, през ноща си е ок на 22 и турбина на 3.
    Другата седмица дават температурите да стигнат до минус 6 в пловдив(през ноща) та ще се пробваме да видим докъде ще устиска. 20-ка в 50м2, интересно ще е и ще пишем.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #670

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Не съм погледнал, но обещавам следващия път да погледна, визираш колко хаби по време на размразяване на кондензатора отвън без реално да работи. Одеве смятах горе долу колко са ми загубите и дали ми излизат бакалските сметки.
    Стая 12м2+хол и мокро около 37,5-38м2=50м2 или 125м3- Външни стени + под и таван= около 186м2 умножено по 0.3 вата(загуби на м2) умножено по 22( взето от 0 градуса до 22 градуса) умножено по 24(часове)= 186х0.3х22х24=29462.4 вата, ако приемем КОП4 значи около 7,5 киловата за 24 часа. Това не са точни данни а по скоро оринтиеровъчни.
    Да, когато размразява колко харчи ме интересува. Според мен, това е доста определящо колко ще е шумен. Моето добиче е 60-ка и развърта до 1500W и си кипи стабилно. Тази зима още не е размразявал, а последната седмица лапа средно по 500W/h. Явно по-малките развъртат по-малко, в следствие на което са по-тихи. Иначе не го мисли, машината е хала, а като гледам колко харчи, хич не си дава зор. Тъкмо е на границата да не изключва.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #671

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да, когато размразява колко харчи ме интересува. Според мен, това е доста определящо колко ще е шумен. Моето добиче е 60-ка и развърта до 1500W и си кипи стабилно. Тази зима още не е размразявал, а последната седмица лапа средно по 500W/h. Явно по-малките развъртат по-малко, в следствие на което са по-тихи. Иначе не го мисли, машината е хала, а като гледам колко харчи, хич не си дава зор. Тъкмо е на границата да не изключва.
    Мен повече ме притеснява дали монтажа е извършен добре в частност вакумиране,макар че го гледах да че вакумира около 15 мин. Но има разлика между вакум помпите и дали са едно и двустъпални както и тяхната мощност, и колко литра превърта в минута. Взе пак да прави лентички което хич не ми се нрави имайки впредвид че имам размразяване преди 3 часа. Akо се стигне пак до там ще гледам до колко развъртат 20-ките.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #672

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нищо му няма на климатика бе.
    Давай гас.
    peter`s, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #673

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Мен повече ме притеснява дали монтажа е извършен добре в частност вакумиране,макар че го гледах да че вакумира около 15 мин. Но има разлика между вакум помпите и дали са едно и двустъпални както и тяхната мощност, и колко литра превърта в минута. Взе пак да прави лентички което хич не ми се нрави имайки впредвид че имам размразяване преди 3 часа. Akо се стигне пак до там ще гледам до колко развъртат 20-ките.
    Нищо му няма най-вероятно. На един приятел 35-цата побелява по подобен начин. Нали накрая, преди да размрази, побелява изцяло?
    П.п. Ето снимка на 35-цата, която е със същия хардуер като твоята машина:
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-12-21 в 13:30.
    peter`s одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #674

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От скоро ли е тази снимка. Аз визирах че времето навън е още меко за замръзване и размразяване на климатика. Евентуално ако речем че няма проблем климатика да се е изпълнило другото условие, температура около 0 с висока влажност(мокър сняг валеше рано сутринта), което е доста резонно, а имаше и вятър. Оставих термометъра отвън за проверка и ще доложа до 10-15мин. Пак е почнало да трупа скреж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #675

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нормално е да замръзва, топлообменникът е с температура под 0-та при външни близки до 0-та, как иначе ще работи и ще ти топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 116 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе