Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

Климатици NEO от Kaufland за 300 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #16

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    За 9-ката Panasonic, бях с други хора на шопинг и нямах време да запиша и снимам модела. Което запомних беше, което написах, 298 лв, 2.4kW номинал. клас В, Китайска сглобка. Изглеждаше си нормален климатика. Не беше червен етикет, не е промоция, затова го няма в брошурите на Метро! Бяха извадени вътрешното и външното тяло - огледах - не видях видими проблеми!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #17

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Neo пред GENERAL-electric или пред Fujitsu-general?Разликата е много голяма.Neo-то може и да работи добре в студовете ако си сложил 12-ка в 30м3 с добра изолация иначе
    А и сметките за тока може и тебе да замръзят.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #18

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Нео било за предпочитане пред Дженерал.. .УМНО...как никой досега не се е сетил...хем и цената му е по добра. .ами да...ще давам 2 бона за Дайкин ,ами - взимам си Нео...тя и без това зимата вече мина... айде да им е честито на тези дето са се сдобили с това чудо на инженерната мисъл

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #19

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    НЕО са АУХ - като НИПОНА и ТРЕОТО и други подобни.Перфектни са,цените на металите се сринаха с пъти, икономиката е в рецесия има свръх производство и пренасищане на пазара с клими, затова падат цените и ще продължават да падат.
    Топлообменниците на всички клими са от един и същ материал и едни и същи сплави.Има специализирани заводи само за топлообменници,където се правят топлообменниците на всички клими,турбините също,вентилатори,ел. мотори и задвижки,от една и съща пластмаса се правят.Компресорите също се правят в специализирани заводи само за ротори,клапани ,статори и т.н.Всичко се прави автоматизирано и в големи серии, за да може да има ефективност,висока себестойност и ниска цена.Не се заблуждавайте на едно място се прави всичко,просто едни и същи неща се сглобяват на различни места с различни етикети.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #20

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    miry, донякъде си прав, но само до някъде....Но недей да твърдиш, че примерно пластмасите са едни същи....Просто неможе да правиш такова твърдение....
    Asen Ikonomov одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #21

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Нео било за предпочитане пред Дженерал.. .УМНО...как никой досега не се е сетил...хем и цената му е по добра. .ами да...ще давам 2 бона за Дайкин ,ами - взимам си Нео...тя и без това зимата вече мина... айде да им е честито на тези дето са се сдобили с това чудо на инженерната мисъл
    Ами да, давайте по 2 бона за дайкин и тем подобни хипер клими!те ще ви се възвърнат след 150 години

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #22

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Някъде бях чел, че Панасониците имали затворен кръг на производсво. Те си произвеждали всичко, което се вграждало в тях. Вече май ще станем като в чужбина 4-5 години и после нов климатик, телевизор, автомобил и т.н. Не се ли дават пари само за реномираната марка. Виждал съм всякакви марки и всички работят. Подържам тезата, че за примерно пет години всеки дава еднакви пари. Едни в началото, а други постепенно, за повече изразходван ток. Както казват "танту за кукуригу".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #23

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Има до нас един магазин за Авточасти с такова NEO-12-ка.Значи цяла зима го наблюдавам,топлообменика си стои все така синичък,почти не скрежасва,като беше студено влизам да питам за една част за колата уж, че ми трябва и вътре много приятно топло, правя оглед за скрита духалка ама няма.Питам човека с този климатик ли се топлите ?Отговора беше,нямам никакви оплаквания.Извадел е късмет човека ,май.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #24

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    То има и адски доволни хора с Трабанти, вървят си, лесни за поддръжка, имахме такъв и не говоря наизуст!

    По темата за Neo - не сте прави че всички топлообменници са еднакви... То и аз имам магазин пред нас с Elite 18-ка - топли и не замръзва, но 400 лв на месец плащала собственичката ток (е, там има и хладилни витрини де).

    За 299 лв Нео с включен кит би следвало да е с под 100 лв монтаж? Даваш 400 лв и толкоз. При всяко положение, ако работи безшумно (тук е малкият проблем) ще е по-изгодно от духалка и ще се изплати! Но за спалня шумът е проблем!

    Само че шумът е до късмет - зависи доста от бройка, монтаж, положение, изолация... Убедих се в това!

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #25

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Някъде бях чел, че Панасониците имали затворен кръг на производсво. Те си произвеждали всичко, което се вграждало в тях. Вече май ще станем като в чужбина 4-5 години и после нов климатик, телевизор, автомобил и т.н. Не се ли дават пари само за реномираната марка. Виждал съм всякакви марки и всички работят. Подържам тезата, че за примерно пет години всеки дава еднакви пари. Едни в началото, а други постепенно, за повече изразходван ток. Както казват "танту за кукуригу".
    Правилно си чел ама става въпрос само за плазмените им телевизори.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #26

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    То в магазин за Авточасти едва ли го бърка дали е безшумен,и за ток сигорно няма да плати повече от 50.лв.неудобно ми е да го питам.просто споделяам видяното от мен.Пък и щом е доволен човека какво по-хубаво.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #27

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    То има и адски доволни хора с Трабанти, вървят си, лесни за поддръжка, имахме такъв и не говоря наизуст!

    По темата за Neo - не сте прави че всички топлообменници са еднакви... То и аз имам магазин пред нас с Elite 18-ка - топли и не замръзва, но 400 лв на месец плащала собственичката ток (е, там има и хладилни витрини де).

    За 299 лв Нео с включен кит би следвало да е с под 100 лв монтаж? Даваш 400 лв и толкоз. При всяко положение, ако работи безшумно (тук е малкият проблем) ще е по-изгодно от духалка и ще се изплати! Но за спалня шумът е проблем!

    Само че шумът е до късмет - зависи доста от бройка, монтаж, положение, изолация... Убедих се в това!
    В магазин за хранителни с токи с витрини и климатик 18 независимо кактв е 400 лева са малко.
    Не ми се влиза в спор но разхода на ел енергия не зависи от климатика, от топло загубите на помещението или грубо казано от едно буре с вино за 1 час се губят 5 литра за да е винаги пълно трябва да се доливат 5 литра на час.
    Сравнявахте НЕО с ЖЕНЕРАЛ
    НЕОТО 12BTU -3,75KW номинална мощност ,консумира 1,2KW COP-3
    ЖЕНЕРАЛА12 -4.8KWномилална мощност,консумира1.22kwCOP-4
    Консумират еднакво но отдават различно и разликата не е голяма.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #28

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Ами да, давайте по 2 бона за дайкин и тем подобни хипер клими!те ще ви се възвърнат след 150 години
    Оказа се,че не само аз съм на това мнение.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #29

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Да, 400 лв не е много за магазина, ама и климатика не е с върховен COP, исках да кажа! Но тя си го избива от надценките на стоките и важното е било евтината начална инвестиция!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #30

    Re:Климатици NEO от кауфланд за 300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Демек глупавите, тия с червените Ферарита? Аз искам едно Touareg-че в тия киши и сняг!

    Да, 400 лв не е много за магазина, ама и климатика не е с върховен COP, исках да кажа! Но тя си го избива от надценките на стоките и важното е било евтината начална инвестиция!
    Върховен COP е 5 и нагоре и са много малко собствениците на такива клими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе