Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 127
Like Tree26Одобрявам

Osaka - търся съвети и мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #31

    Re: помощ за мнение за osaka

    Здравейте. Струва ми се , че имам проблем монтираха ми ОСАКА 9 преди няколко дни като се загледах има нещо мазно отдолу по кутията под компесора на пипане ми прилича на светло машинно масло. Има капки и долу на плочата под климатика. Иначе духа топло мерих с термометър на изхода на вътрешното тяло е 46 градуса при 13гр. външна температура незнам какво става да викам ли техниците. Ако пратят същите монтажници какво да правя, даже след моето настояване не използваха вакум помпа, само закачиха манометрите за десетина минути на края. Дайте съвет.....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #32

    Re: помощ за мнение за osaka

    Цитат Първоначално публикувано от tonikosto
    Здравейте. Струва ми се , че имам проблем монтираха ми ОСАКА 9 преди няколко дни като се загледах има нещо мазно отдолу по кутията под компесора на пипане ми прилича на светло машинно масло. Има капки и долу на плочата под климатика. Иначе духа топло мерих с термометър на изхода на вътрешното тяло е 46 градуса при 13гр. външна температура незнам какво става да викам ли техниците. Ако пратят същите монтажници какво да правя, даже след моето настояване не използваха вакум помпа, само закачиха манометрите за десетина минути на края. Дайте съвет.....
    Избива фреон отнякъде. Викай монтажниците.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #33

    Re: помощ за мнение за osaka

    Днес бях на зъболекар,та отвън човечеца си беше сложил осака,виеше като фуражомелка и то при +15 градуса външна.Пък аз си мислих,че моята Мидеа CSU е шумна

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: помощ за мнение за osaka

    Твоята Мидеа и Оаката много вероятно да са правени в един завод.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #35

    Re: помощ за мнение за osaka

    Julian вече и Мидеа ли правят тук?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re: помощ за мнение за osaka

    Нито Осака, нито Мидеа се правят тук. Ако се правеха тук щяха да са много по-скъпи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #37

    Re: помощ за мнение за osaka

    Julian а край бургас в Камено какво се сглобява ОЕМ?????

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #38

    Re: помощ за мнение за osaka

    Ти правиш ли разлика межди сглобяване и произвеждане. Самоти климатици са си чисти китайци. Друг е въпроса, че може да са внесени разглобени, като резервни части с цел да си спестят някой данък. Аз и не съм сигурен, че се сглобяват изцяло в БГ. Чесно да ти кажа ако бяха изяло български щяха да са още по големи боклуци. За щастие китайците рабтят по-качествено от българите.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #39

    Re: помощ за мнение за osaka

    Julian точно се сглобяват ОЕМ за по евтино разбира се. И са си изцяло БГ за съжаление. Виж ако и елементната база беше българска тогава вече щеше да е голям смях.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #40

    Re: помощ за мнение за osaka

    Цитат Първоначално публикувано от zarzalai
    аз съм също за ОСАКА да се забрани като техника със закон.
    Явно си голям разбирач щом слагаш всички "осаки" под един знаменател!
    Понеже гледам, че си от Велико Търново, обади се да ти покажа Осака 12-ка отвън а вътре чисто Митсубиши.
    Вече пета година работи перфектно а сметките са символични. Това, че сегашните "осаки" са боклуци е друга тема.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #41

    Re: помощ за мнение за osaka

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Вие направо го убихте с отговори Боклуци биле ,това онова,който каквото чул-недочул и т.н пък като тръгнеш по улицата на всеки 10 клими 7 са ОСАКА.
    ...Хубаво е да се казва колко от тях се ползват за отопление....Иначе и аз знам за перфктно работещ четвърта година Осака.Не много зорена с експлоатация обаче. Като преки впечатления имам от един мобилен Осака.Купх го преди 4 години,само за охлаждане да го ползвам.Първата година добре,втората стана много шумен компресора.Разглобих климатика за да го почистя,че никой не поиска да ми го погледне.Бях го купил от Технополис и не беше обвързан със сервиз. ...На компресора си пише Мицубиши. След почистването работи до края на лятото с поноисм шум,но на третото лято пак забръмча.Исках сам да го закарам в сервиз на Осака, да ми долеят фреон, а тия ми казаха ,че бил капсулован и не било възможно да се долива. ...Та дотук с мобилните Осаки.Те май вече и не предлагат такива.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #42

    Re: помощ за мнение за osaka

    Добре след като пуска фреон климатика може ли някои да ми обясни какво следва да направят монтажнициите като дойдат, защото са пълни нещастници ако от фирмата изпратят същите.Трябва ли да се направи дозареждане и как става това , трябва ли да използват вакуум помпа , защото нещо като масло се събира на снадите на външното тяло където са кранчетата . Ще бъда благодарен, ако накратко ми обясните технологията за отстранявае на проблема , за да мога да контролирам какво вършат.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #43

    Re: помощ за мнение за osaka

    Потърси си други сервизни .... или по добре погни фирмата която ти праща тези монтажници че да не се налага да учиш и чужди занаяти...

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #44

    Re: помощ за мнение за osaka

    Климатика е монтиран преди седмица ще опитам още един път с фирмата продала ми климатика

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #45

    Re: помощ за мнение за osaka

    tyo_bg бе я виж по добре отвътре да не е чисто Мистубиши, то има и чисти Точиби такива....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. wifi usb adapter мнения и съвети
    От deadlybeast във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-10, 19:29
  3. Покупка на WEB Камера (мнения,съвети)
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-03-07, 19:49
  4. Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 31-10-06, 17:24
  5. Съвети/Мнения за ЛАН Мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-06, 19:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе