Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 113

Osaka СН-09-GL - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #16

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Climatronic: Това дали ще се развали или не е мой проблем, а на магазина от който съм го купила. Не ми е за първи път да пиша жалби за некачествена стока, а аз го правя всеки път щом стане така. Получавала съм си не само парите обратно, но и компенсация за причинени щети и отстъпка при покупка на подобна стока. Затова нека не се заливаме от смях пред компа, защото това е най-лесното. Трудната част я вършат малко хора като мен, които се опитват, с жалби и други методи, да накарат продавачите да продават качествена стока, а ако не - да поемат съответните санкции във вид на неустойки, връщане на сума и т.н. Затова ако му се развали компресорът - ако съм на кеф, може и да поискам да го поправят, ако не съм - ще си получа парите - както споменах - не ми е за първи път. А особенно много мразя да ме менкат, дори и за един лев, дори това да прозвучи като казано от някой скрънза. И тъй като си доста активен по моята тема, в подсекция - КЗП и подобни, само ще спомена, че наскоро купих антивирусна програма, която се рекламира с 1г лиценз, но се продава с 360 дни. След съответната кореспонденция със съответния господин получих 367дни лиценз и извинение за причиненото неудобство. Затова следващия път като се опиташ да напишеш някоя глупост - помисли си дали вината да не си спечелил словесна битка с някой продавач не е изцяло твоя.

    FormatC - да, към това се ориентирах в момента. Само трябва да 'издиря' къде го продават

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #17

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    elenaalex -за 5 дена лиценз да се разправяш???доста по арменски ми звучи!пресметливоста и стиснатоста не ми допадат.успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #18

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    marto68: въпросът не е за 5-те дена, 360 ме устройват, ако беше написано някъде из сайта, а за лъжливата реклама. както споменах - мразя да ме менкат. Въпросът е принципен, а не за лев-два.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #19

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    И последно : взех Мидеа, не помня кой модел - ще го донесат и монтират във вторник

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1
    #20

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Някой ще може ли да ми даде отзиви за климатиците Sharp. От скоро време ги гледам на пазара и цените са горе долу приемливи. Мисля да го ползувам предимно за отопление и съм чувал , че трябва да е инверторен.Нямям вяра в китайските независимо от гаранционния период. Така , че препоръчайте ми нещо марково.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #21

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от elenaalex
    marto68: въпросът не е за 5-те дена, 360 ме устройват, ако беше написано някъде из сайта, а за лъжливата реклама. както споменах - мразя да ме менкат. Въпросът е принципен, а не за лев-два.
    Само да не е със синият етикет на уж Медеа. През зимата ядове .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #22

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    kris11 - няма страшно климатика е само за през лятото

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #23

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от elenaalex
    FormatC - да, към това се ориентирах в момента. Само трябва да 'издиря' къде го продават

    Някак си несериозно звучиш... по принцип
    Цитат Първоначално публикувано от elenaalex
    Climatronic: Мога да си позволя климатик и за 2000 лева, проблемът е, че не искам защото не виждам защо трябва да дам повече пари. Това е синдромът на нетеглещия кредити - знае как си изкарва парите и иска да знае колко и защо ги харчи. Друг въпрос е...Благодаря на всички за мнението. Ще погледна и Мидея
    Аз също изкарвам и знам... и затова Мидея няма да си купя...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #24

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    freelander: Живея във Варна отскоро, затова все още 'издирвам' кое къде е.

    Колкото до втората забележка: Всеки сам преценява колко и за какво да ги изхарчи. В България сме много добри да казваме: Това не си купувайте, защото е боклук, онова не си купувайте, защото е таралясник, а хората във Великобритания купуват Беко, защото според тях техниката с тази марка е надеждна и на разумна цена. Хората в Норвегия предпочитат Самсунг, защото продуктите са качествени и скъпи, за разлика от България. Коментарите на повечето българи са: Китайски боклук и забравят, че всички големи компании произвеждат частите си в Китай и околните държави. Една от най-добрите марки прахосмукачки -Dyson- се произвеждат в Индонезия. А бил ли си в Турция? Техниката, произведена там е с много добро качество, дрехите - също. В България обаче се внасят 2-3-10 качество и се продават за първо. Та, преди 4 години си купих 2 микровълнови фурни- една за мен - Нео, около 100 лева, една за майка ми - LG - около 250 лева. Нео-то работи, LG-то се скапа след 3 години. Купих си рено 19 преди 5 години - всички ми викаха - Не купувай, боклуци са. До момента не съм правила ремонт, с изключение на 150 лева по ходовата част и 250 лева за горивна помпа. Купих си фурна за вграждане Нарди - най-скъпия модел - скапа се след 2 месеца, сервизът излезе разбран, оказа се, че тази партида има дефект и я замениха без да се опитват да я поправят. Купих си телефон за 800лв преди около 5 месеца, скапа се след 3 седмици употреба, след 2 седмици ми върнаха парите, купих си един за 60 лева - до момента е перфект. Още ползвам един стар алкател, модел 2000г. като втори телефон, въпреки, че всички мислят, че алкател са боклуци.

    Още примери да давам ли?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #25

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    freelander ти като нямаш връзки в КЗП няма да си купиш я....щото знаеш какво ще стане

    elenaalex абе тов БГ много работи казват ама точно в Англия казват не съм толкова богат че да си купувам евтини неща

    Самсунг като климатик уточнявам е позор за бранда и всеки ще ти го каже. Е ако в Норвегия не са произведени в любимата ти Турция както нашите, по-може

    А що се отнася какво къде се произвежда отдавна не е важно къде, а ЗА къде се произвежда и тук ние си печелим 10-то качество дежурно. (заради тая псмихорлогия процъфтява бизнесът със стикери Made in Japan при климатиците у нас)Та по тия причини е по добре нещо по марково , кето разбира се както се сещаш не е като това да кажем в Англия Норвегия и или други членове (истински) на ЕС.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    elenaalex, без да навлизам в подробности, избора ти е добър.Само напиши модела, да ти кажем нещо по-конкретно.А пък споделям и последния ти пост.Само пример телефона ми е от 5 години, няма нищо освен СМС и разговори, но докато не се скапе, няма да го сменя, въпреки, че мога с всичко, което се продава.Така съм и с климатиците - имам ХИТАЧИ и ОСАКА .И двете машини са от по-евтините - до 1000 лева, но при -15 и 100% влага нямаха грам лед и топлеха перфектно.Тока ми от около 20.12 до около 22.01 беше 125 лева.Мога да си взема и УРУРУ САРАРА но в момента нямам нужда, а може би няма и да имам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #27

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Climatronic: Точно в Англия няма евтини неща, които не са качествени. Това е защото ако не си доволен от дадена техника (не по твоя вина разбира се) има съд, към който да се обърнеш - подава се молба с кратко обяснение, такса - около 10 паунда мисля беше и съдът се произнася в рамките на няколко седмици. Затова магазините предпочитат да продават качествена стока, която да работи поне в законоустановения срок от 2 години. A хората предпочитат да купуват стоки с по-голяма гаранция, без значение в цената. В Осло има заводи на Панасоник, Сони и Самсунг, до колкото аз видях по пътя по който влязох в града. Там пералните са от порядъка на 150-200 лева, а телевизорите - около 100. Климатици не видях, там се топлят електрически радиатори, с месечна сметка около 120 лева (прибл.) за апартамент от около 60 кв.м. и температура в стаята около 24-25С - изолацията си казва думата. Но ако Англия е в далечината, то Норвегия е утопия за България - не мисля, че можел да ги достигнем.

    edi1: във вторник като го донесат.

  16. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #28

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Здравейте.Искам и аз да отправя една запитване за един приятел.Има две помещения едно до друго-спалня и хол.Спалнята е 10кв.м,а хола е 32кв.м,с външна много добра изолация от 5 на места до 8см. и 4-камерна ПВЦ дограма,изложение изток-юг.Търси си климатик за отопление ако е възможно да е с едно външно тяло и две вътрешни за спалнята и хола.Дали има подобни предложения едното вътрешно да е за 10кв.м.а другото да отопляват 32кв.м. и ако е възможно да ми дадете съвети или линк за подобни продукти и евентуално и цените им.
    Благодаря ви предварително.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #29

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от elenaalex
    В България сме много добри да казваме: Това не си купувайте, защото е боклук, онова не си купувайте, защото е таралясник, а хората във Великобритания купуват Беко, защото според тях техниката с тази марка е надеждна и на разумна цена.... Коментарите на повечето българи са: Китайски боклук и забравят, че всички големи компании произвеждат частите си в Китай и околните държави.
    Автомобилите с марката "Москвич" също са надеждни и на разумна цена... ако искаш да си купиш нещо за което е валидна репликата: за толкова пари толкова, си е твоя работа...вярно е всеки сам си харчи парите... освен за надежност се плаща и за комфорт. Ако не си имала възможността да сравняваш няма как да го оцениш. Хората с клими на 100V ме разбират напълно
    А относно Made in P.R.C. ... и двата ми климатика са правени там, така, че явно нещо не си ме разбрала... Нямам против, че MIDEA се прави там... просто това е нисък клас

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #30

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    freelander: хората с клими на 100v ги ползват всеки ден, по 24 часа (предполагам). Монтираха ми климатика преди около час, включих го на отопление, навън е около 10С, и за около 15 мин достигна 25С без допълнително отопление. Та - ако направим следните сметки - този климатик ми струва около 500лв., Този който ми препоръчаха струваше двойно. Разлика в консумацията на енергия 0.3 kw/ч. Ако хипотетично приемем, че средната цена на kw е 0.10ст, то 500 лева са 5000kw. Този климатик консумира 1kw/ч, което прави 208 дни, или почти 7м, непрекъсната работа за тези 500 лева, които съм спестила. А като се има предвид, че ще работи само няколко месеца в годината - не виждам защо да ми излиза по-евтино да си купя климатик от 1000 лева, а не от 500. Освен това ако пресметнем и с какви темпове се развиват технологиите - нека пак да си помислим дали си заслужава да платим двойно за това удоволствие. Освен това, най-вероятно, след 3 години, след като изтече гаранцията, ще го заменя с друг.

    А за Москвич-а, нека да не забравяме в коя година са се произвеждали. Мога да дам примери за познати, който си купиха надеждни коли, употребявани, и след това се оръсиха с по 1000 и нагоре за поправки. Реното не вози като БМВ, но не харчи и като БМВ (лични наблюдения върху двата ми автомобила). Реното мога да го паркирам във Варна, БМВ - просто забрави. Който е от Варна, знае за какво говоря. В реното мога да сложа доста покупки, в БМВ-то не чак толкова, но Реното не е удобно за дълъг път, но пък харчи 6.5, а бмв-то удря 10. Затова не може да сравняваме коли от различен клас или произведени в различно време.

    Climatronic: Не виждам как можеш да окачествиш някой, който не познаваш лично. Можеш да предполагаш, но не и да окачествяваш. освен ако не гледаш на карти или боб (или друго).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-18-CN - мнения
    От vasilakis79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 43
    Последно: 15-08-14, 13:18
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 12:57
  4. Osaka CH-12-JSE - мнения
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 10:35
  5. Osaka CH-12-DJ ъглов - мнения
    От dindo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-07, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе