Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 113 от общо 113

Osaka СН-09-GL - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    5
    #106

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    да разбирам ли в такъв случай, че само с един такъв FUDJITSU ASYA-12LD 12000 BTU който го дават за помещения до 85 кубически метра или PANASONIC CS/CU-TE 15 HKE 15000 BTU за 100м3 няма да стане работота?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #107

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от kiko123

    За този "хангар" какво ще препоръчате - 1 или 2 бр. климатика и съответно какви мощности.
    Ще се използват за отопление и за охлаждане. Зимно време не дъжа на рекордни температури вътре - нормално 20С-21С
    Ако са два как да се разположат най-добре?/пресечената линия от чертежа е нещо като трегер т.е. и там може да се закачи/
    Дограмата е PVC, изолация няма. Стените от ляво и отгоре са външни съответно запад и север.
    Практиката съм имал много такива случай според мен не е прекалено натоварено помещение или поне видимо по скица според мен една Японска 18 000 бту с инверторно отопление 6 киловата и максимално 10 ще заспи там където съм ти нарисувал и според мен ще сгрешиш ако закупиш 2 климатика защото ще започнеш с времето да пускаш само единият - титулярът в хола това ще доведе до неговото амортизиране и ще го съсипеш 2 климатика - 2 пускови консумации 2 климатика повече инвестиция в по малко екстри или казано просто ако вземеш стойността на втория ще си купиш един последно поколение енергиен клас ААА + Хипер инвертор въпросът е колко бюджет си им приготвил за да се разровим из нета по таблица ти трябва общо отопление за тази кубатура 5300 вата ако не смятаме и обем заемащите Холова гарнитура маси дивани кухненско обзавеждане и други


    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5685679

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    5
    #108

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Значи целта е зимата да е топло. Както написах 20- 22С. Вие кажете кое чудо ще свърши работата, пък парите колокто излязат или поне аз ще си правя сметката дали мога да отделя толкова.
    Казваш 18 000, това не е ли много или трябва да си има малко отгоре щото на някои места ги дават 16 000 БТУ за 115м3 а мойте са 85 м3 http://klimatici.com/product_info.ph...roducts_id=150

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #109

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    До около 80 м3 тази Тошиба е идеална. Ако се спреш на един - направо може да го вземаш. И го монтираш точно там, където ти е посочил Митака.
    Другият вариант е с 2 броя, но ако ще са хубави, ще ти излезе малко по-скъпо - към 3600 лв.
    Обмисли и варианта за енергийна ефективност - можеш да си спестиш около 400 лв от тези 2800 и да ти излезе 2400

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #110

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Понеже в другата тема никой не пише ще питам и в тази ако някой помогне ще е супер:
    Колеги, имам нужда от помощ при избор на климатици. Значи нищо не резбирам от климатици .
    трябват ми 2 климатика за отопление и охлаждане. По-принцип на цял апартамент 65кв м, но по-скоро на 2 стаи, около 12-14кв м и 22-27, като вратата на малката стая почти не се затваря. Към голямата има и тераса с алуминиева дограма.
    Идеята е че ми трябват хубави климатици за бургас. Там знаете зимата не е много тежка.
    Идея си нямам 9ки, 12ки, 18ки кви точно ми трябват
    Та така марки и магазини ще ми дойдат перфектни. За пари смятам че 2500 - 3000 лв трябва да ми стигнат.

    Тези вдете двойки добри ли са. Ще ми стигнат ли за добро отопление и охлаждане, както и добри фирми ли са Про клима и Роял клима, за Бургас питам
    http://www.proclima-bg.com/ProductDe...?productID=204
    http://www.proclima-bg.com/ProductDe...?productID=203

    http://royal-clima.com/new/index.php...FFER&o_idi=219
    http://royal-clima.com/new/index.php...OFFER&o_idi=44

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #111

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от kiko123
    Значи целта е зимата да е топло. Както написах 20- 22С. Вие кажете кое чудо ще свърши работата, пък парите колокто излязат или поне аз ще си правя сметката дали мога да отделя толкова.
    Казваш 18 000, това не е ли много или трябва да си има малко отгоре щото на някои места ги дават 16 000 БТУ за 115м3 а мойте са 85 м3 http://klimatici.com/product_info.ph...&products_id=1
    Мога да дам друго предложение за 85 кубика - Fujitsu ili General - Nocria инвертор 18-ка монтиран на самия трегер и насочен към хола ( ако трегерът има необходимата височина ) . Достатъчно е да има 5 см от климатика до тавана . Аз купих такъв климатик за подобно помештение от 81 кубика ( самоче без трегер и втора чупка откъм балкона ). Разположих го над балконската врата , горе-долу на средата на дългата стена .
    Предимството на този тип климатици е ,че при отопление могат да правят почти напълно отвесна струя и така го няма неприятният ефект от течения в различните краища на стаята . Номиналната отоплителна мощност му е 6,7 кВт , а върховата 9,7 кВт . Друго предимство е много големият дебит на вентилатора , до 10-20 % по-голям от на другите климатици от този клас . Има и допълнителни екстри като самопочистване на филтрите , антибактериано покритие , почистване с ултравиолетови лъчи и подсушаване .
    Преди това се отоплявах и охлаждах 8 години с Панасоник - инвертор 12-ка , с номинална мощност 4,8 кВт , разположен на мястото предложено от Mmitaka . Сега след като съм изпатил мога да опиша недостатъците . При такова разположение получаваш разстояние от 8 метра по права линия от климатика до края на помештението и по този начин ще имаш много големи температурни различия във стаята . При тебе се усложнява и от трегера , който пречи на топлообмена . За сведение за да може да поддържа температура от 20 градуса в кухнята , аз винаги съм му задавал 22 . За да може да закара топлата струя до края , винаги съм държал вертикалните жалузи на средно положение , което беше съпроводено с неприятно духане в части на хола . Друг недостатък бе недобре оразмерения климатик . Така през много студените дни на тази зима климатикът не можеше да си поддържа заданието и заскрежаваше много често и се налагаше да се включва допълнителна печка в кухнята . Резултатът беше огромна сметка за ток - 313 лв. за 40 дни ( При нормални зими плащахме под 200 лв. за месец ) Така че по-добре е климатикът да е малко преоразмерен , отколкото не добре оразмерен . Разглеждал съм параметрите на Тошиба Дайсейкай , но най-големият модел от тази серия е 16-ка , която със 5,5 кВт номинална мощност трудно би поддържала температурата при голям студ в това голямо и криво помештение .
    Аз купих климатика за 3025 лв. преди два месеца от Деком Пловдив по програмата за енергийна ефективност . Поради голямата бюрократщина още не са ми привели парите . В Пловдив може и да се намерят и оригинални японски климатици от този тип , като те са по-нови модели от този за европейския пазар , но при тях не върви програмата енергийна ефективност.
    Моделите Nocria са : Fujitsu AWYZ 18 LB , General AWHZ 18 LB , Fuji RJZ 18 LB , Fujitsu AS-Z 50S2 . Първите три са напълно еднакви , предназначени за Европейския пазар , а последният е моделът за Япония от 2007 година ( трудно се намира в България ) . Фирмите , внасящи официално Fujitsu-General в България са Пингвин Ю.Н. и Булклима .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #112

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Цитат Първоначално публикувано от stanislavov

    Значи целта е зимата да е топло. Както написах 20- 22С. Вие кажете кое чудо ще свърши работата, пък парите колокто излязат или поне аз ще си правя сметката дали мога да отделя толкова.
    Казваш 18 000, това не е ли много или трябва да си има малко отгоре щото на някои места ги дават 16 000 БТУ за 115м3 а мойте са 85 м3 http://klimatici.com/product_info.ph...&products_id=1


    Мога да дам друго предложение за 85 кубика - Fujitsu ili General - Nocria инвертор 18-ка монтиран на самия трегер и насочен към хола ( ако трегерът има необходимата височина ) . Достатъчно е да има 5 см от климатика до тавана . Аз купих такъв климатик за подобно помештение от 81 кубика ( самоче без трегер и втора чупка откъм балкона ). Разположих го над балконската врата , горе-долу на средата на дългата стена .
    Предимството на този тип климатици е ,че при отопление могат да правят почти напълно отвесна струя и така го няма неприятният ефект от течения в различните краища на стаята . Номиналната отоплителна мощност му е 6,7 кВт , а върховата 9,7 кВт .
    Предложението за климатик е супер Нокрия с термо сензор но такъв монтаж е абсурден
    1 давиш климатикът като го забиваш на 4 метра от стената и датчикът ще полудее ,зад него поне 3 градуса разлика в другото помещение а
    2 Нокрията е 285 мм нали се сещаш че трегера требва да е поне 40 санта

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #113

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Прав е Mmitaka , че разположение на трегера може да обърка сензора и да има големи разлики , особено в режим охлаждане . Такъв монтаж е нарисуван в каталога на General 2006 г. а аз лично съм го видял в офис на фирма .
    Друго предложение е да го монтира перпендикулярно на трегера , между него и балконската врата . Аз лично съм го сложил на това място , като част от климатика попада над балконската врата . Разликата при мен е че няма трегер и стената с прозорците е без чупка ( балконът е издаден навън ) . От наблюденията ми за март и април при отопление , при зададени 20 градуса в най-отдалечените точки на стаята температурата беше 21 градус . Не знам как ще е при охлаждане .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Osaka CH-18-CN - мнения
    От vasilakis79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 43
    Последно: 15-08-14, 14:18
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  3. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 13:57
  4. Osaka CH-12-JSE - мнения
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 11:35
  5. Osaka CH-12-DJ ъглов - мнения
    От dindo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе