Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Osaka CH-12-CN производител Kelon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #16

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    моделът изкара цялата зима при мен, преди две седмици го замених с нещо съвсем различно.
    интересното е, че дори и в най-големите студове нямаше никакво заледяване, перфектно размразяване и оттичане на конденза, топли, ако си му сложил 26, прави 23-24, в този смисъл не е като марковите инвертори, но все пак конкретния модел е конвенционален.
    С една дума - според мен се справи тази зима и оценката е задоволителен.
    Задоволителен, защото моделът има някои недостатъци като например пукането на пластмасите, лекото успиване на датчика, за което съм чувал от други потребители на тази машина, при мен нямаше такъв момент.
    това е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #17

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Благодаря ти, flint ! Един човек в този форум да не говори по-принцип за въпросната марка, а да каже конкретни неща. Хубави, лоши, няма значение. Важното е да са конкретни!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    27
    #18

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Колко трябва да е горе долу изходящата температура на този модел. И до колко е разликата между различните режими на вентилатора, че ги сменям, но не усещам голяма разлика, да не кажа никаква.

    И аз ще споделя впечатления, като натрупам. Засега топли и му пукат пластмасите понякога, но аз не се паля за дреболии

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    И да вдигаш скоростта на вентилатора, ако е постигнал температурата и е умен, няма да реагира. Вентилаторът се подчинява на сензора за температура на топлообменника и ако е по-ниска няма да включи на High.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #20

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Точно така е за вентилатора. При стартиране, никога не тръгва на макс. вентилатор. В последствие се усилва.
    Ясен, символите за макс. вентилатор и за автоматичен си приличат - да не ги бъркаш.
    За заспиването - досега при мен не се е случвало. Освен това има възможност по избор да следи Т на помещението чрез дистанционното.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    27
    #21

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    И да вдигаш скоростта на вентилатора, ако е постигнал температурата и е умен, няма да реагира. Вентилаторът се подчинява на сензора за температура на топлообменника и ако е по-ниска няма да включи на High.
    Не ги бъркам, проверих ги. Авто е с подчертаването. Аз искам да намаля скоростта, не да я увеличавам. Т.е. да духа по-леко. Но не усещам намаляне. Ами нали има бутон "ifeel" аз съм на този режим сега. Да не би затова да не усещам разликата. Нагласено е на 29 и сложено до главата ми Пуснах климатика към 20:00 снощи в стая около 20кв.м. изтор-север. В напълно неотопляем блок. Аз съм първи жител засега. Направи 21 според дистанционното. Сутринта беше 24 пак според него. Ама нещо не ги усещам като 24, а по-малко. Сигурно защото отвсякъде лъха на студ и едва втори ден има някой в апартамента. Размразява се чат-пат, но то и температурата е само малко под нулата. Около -5 предполагам. Това в Русе.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #22

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Къде е било 24°? Колкото и да си изтръпнал и да ти лъха на студ, 24° на въздуха в стая си е доста - за по тениска с къс ръкав - аз така си ходя вечер в къщи на 22°-24°!
    Давай му гас и след няколко дена ще се затоплят стените и предметите в помещението и ще му падне консумацията и скороста на вентилатора - вече само в режим подръжка ще трака. Междудругото ако искаш да ти духа по-топло за по-малко пари - вентилатора го дръж на най-висока степен пък той като си стигне зададената сам ще си се намали!
    Не намирам в нета описание на този режим "ifeel" какво ще да значи?
    За размръзяването не го мисли, на -5° при избузване на 29° яко ще замръзва отвън особенно ако е влажно времето, но като ти се темперира след седмица помещението - климатика ще работи на по-слабо и няма да замръзва толкова често.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    27
    #23

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Ами при този режим "ifeel" на климатика, датчик за температура в самото дистанционно, изпраща температура към климатика през 10 мин и той се ръководи от нея. От него видях че показва 24 на сутринта. Климатика го спирам през деня, защото няма никой там и темпратурата съответно пада. Трябва да измеря и с нещо друго, че ме съмнява че не отчита правилно. Или поне да го метна дистанционното в далечния ъгъл. Фана е на най-висока степен, не автоматична.

    Няма грам лед по климатика, даже и скреж не виждам, след като изкара една вечер включен на минусови температури!? Абе трябва да му измеря изходящата, нещо ме съмнява че е ниска. Мери се на малко растояние от изхода предполагам?

    Сега забелязах че самото ми дистанционно е по-различно. Едно такова заоблено, даже бих казал че е смешно Ще го щракна довечера, за да видите.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #24

    Re:OSAKA CH-12-CN производител KELON

    Колкото може по-навътре мушкаш термометъра - но да не се престараеш и да закачиш турбината! Слагаш му настройки(вентилатор и градуси на МАКС и да мери от вътрешното тяло) с които го караш да изкара максималното което може и мериш, трябва да е над 50° Този датчик във дистанционното е хитринка голяма, обаче е добре да направиш контролни измервания и със друг термометър на различни места из стаята за да имаш реална представа за положението.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    12
    #25

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Аз съм го сравнявал с друг обикновен термомеър и останових,че температурата на дистанционното е идентична с тази на обикновенния термометър.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #26

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Извинявам се че се вкючвам така , но имам проблем имено с въпросния модел на Osaka CH-12-CN. Та имам предвид, че обърнах климатика от охладителен режим на отоплителен ,след което той повече не иска да се вкючи. На дистанционото ми е изписано единствено часът , "Автоматична скорост на вентилатора" и индикатора "Смарт". Може ли някой да ми каже какъв може да е проблемът !?

    Благодаря !!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Да разбираме ли,че дистанционното не ти е наред. Някъде по него трябва да има копче RESET. Ако няма,извади батериите,изчакай 10на мин,сложи нови и пробвай пак.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #28

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Ще опитам мерси .

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #29

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Значи пробвах това което каза ,но ефекта е нулев. Знаете ли от какво друго може да е ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:Osaka CH-12-CN производител Kelon

    Какво значи това,че дистанционното вече си показва всичко,но климатика не тръгва? На охлаждане или на вентилатор тръгва ли? Ако и там не тръгва,виж дали има захранване с 220 В до климатика.Ако има-викай доктор ( техник).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  2. Проблем с климатик Kelon
    От bestr във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-12, 20:54
  3. Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора
    От ;w;fk във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 25-11-10, 00:48
  4. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 21:22
  5. Програматор [производител или продавач]
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-04, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе