Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 113

Osaka СН-09-GL - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #1

    Osaka СН-09-GL - мнения

    Искам да купя климатик. В момента ползвам мобилен, но заема място и искам да го заменя със стенен. Стаята, в която искам да го монтирам е в къща, с изолация - външни стени и таван, с ПВЦ дограма, прозорец на изток и вратопрозорец на юг, около 44 куб.м. Днес ходих на 'оглед' и ми направи впечатление, че искат да ми продадат все скъпи модели - над 1000 лева под предлог, че били по-добри и по-евтин модел нямало да ми свърши работа. Опитах се да им обясня, че климатикът е само за охлаждане през лятото, а за зимата имам централно отопление и че мобилният климатик е два пъти по-слаб и работи перфект дори във всекидневната, която е около 90 куб.м.. Нямам желание да платя повече отколкото трябва, и мразя да ме изнудват да купувам скъпи неща, след като и по-евтините ще свършат работа. Освен това според изискванията за охлаждане (40w/куб.м., според продавачите) стаята се вписва в спецификацията дори на най-евтините.

    Моля за съвет какъв климатик да си взема.

    Спряла съм се на Осака защото са с 3 години гаранция, по-точно на модел СН-09-GL. Искам само да спомена, че къщата е много добре изолирана - дори при 40С отвън - вътре е около 25 без охлаждане, а зимата, ако парното не е включвано около 2-3 дни, температурата е около 15С, при външна темепература около 0.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    мидеята е също с 3 години гаранция!и мисля от собствен опит че е по добра, ама за да ти е мирна главата вземи си 12-ка. Без този модел че,е много калпав Midea CSU-12HHAA !

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Щом е само за охлаждане, всички марки ще се справят. Като избираш , гледай да е по-тих климатика, особено ако ще се спи в стаята

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #4

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Само Мидея !!! Наистина 12-ка с 3 г.гаранция за около 600 лв с монтажа.А да не забравяме че Мидеята не само студи а и в студените дни си топли супер .Късмет

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #5

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    elenaalex вярно , че за охлаждане всичко ще върши работа, но добре помисли върху "да купувам скъпи неща, след като и по-евтините ще свършат работа." аз мисля , че такова кино няма де..но ти си знаеш

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Аз при твоята ситуация се чудя за какво ти е тоя климатик за охлаждане, след като при 40 градуса навън, вътре ти е 25. Но ти си знаеш... А за отопление няма да го ползваш. За мен няма смисъл.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #7

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Climatronic: Мога да си позволя климатик и за 2000 лева, проблемът е, че не искам защото не виждам защо трябва да дам повече пари. Това е синдромът на нетеглещия кредити - знае как си изкарва парите и иска да знае колко и защо ги харчи. Друг въпрос е, че от вече повече от 1 година действа Закона за защита на потребителя, който мога да твърдя, че знам доста добре. Т.е. знам си правата, знам към кой да се обърна и знам как да се защитя от некачествена стока, и това ми е помагало много. Затова единственото нещо, което ме интересува е гаранцията и колко ток консумира. Макар, че в случая изглежда, че съм си избрала най-евтиния климатик, всъщност е този, който консумира най-малко ел. енергия


    deian: отварям прозорците и влиза топъл въздух затова, освен това често имам гости от северните страни, за които 25С са като сахарска жега.

    Благодаря на всички за мнението. Ще погледна и Мидея

    Лек ден на всички

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Защо всички препоръчвате 12-ка, като дори 9-ка е предостатъчно. Човека каза, че му е за охлаждане, а при добрата изолация която има ще може и да се толи без проблем с 9-ка. Разбира се за евтин вариант препоръчвам Мидеа.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    При добра изолация, охлаждане се ползва месец, максимум месец и половина .И като дадеш 1500 лева за климатик, колкото и малко да харчи, изплащане няма.Добре се е ориентирала госожа(госпожица)та .Като сте заплюли Дайкин, че Дайкин.Три климатика ще смени за тези пари,все един ще излезе читав.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #10

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Нека взема евтинии госпожата .... то с нейния режим на работа и вентилатор ще и реши проблема а той струва само 25 лв ..... може да си сложи по 2 в стая

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #11

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    cooler: грешиш, вентилаторът не върши работа, освен това ако е по-близо можеш да настинеш. Преди време имах болки в ухото точно заради вентилатор.

    Climatronic: Нека да не спорим, аз знам до къде се простират правата ми и нямам желание да хабя нерви ако каузата е загубена. Както и не приемам мнение на продавача - ами той ако работи непрекъснато за да поддържа една и съща температура нали ще се развали. (казаха ми го вчера)

    Та... днес ходи в представителния магазин на осака: категорично отказаха да ми продадат дори по-скъпия модел, защото нямало да отоплява добре, макар че изрично споменах че е само за охлаждане. И дори спориха с мен, че не можело стаята ми да е 2.20 висока... това е - носиш им парите на ръка, казваш им, че го купуваш веднага и плащаш, а те не искат да ти го продадат, а искат повече пари. Затова ме изгубиха като клиент завинаги. Та обиколих още няколко магазина, но никъде нямаха в наличност модел, който да ме удовлетвори. Ако някой знае магазин във Варна, който е специализиран в климатична техника - моля да сподели.


    Благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Пробвай на Славянска 11 въпреки че едва ли ще ти предложат евтин климатик, но поне услугата ще е качествена

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #13

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Климатици OSAKA имаше в Техномаркет и в Практикер ,купуваш го, обаждаш им се, фирмата идва и ти го монтира.Не се безпокой ,аз също изпаднах в подобно положение при посещението в представителния магазин.От 100 кладененци вода ми докараха за да ме убедят, да си купя скъп климатик .Не знам ,може би фирмена политика.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #14

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    fbr- в Техномаркет има един младеж, който е само за климатиците Осака - по-зле е и от госпожиците в представителния им магазин - негови са думите: ами той ако работи непрекъснато за да поддържа една и съща температура нали ще се развали.

    cooler - ще пробвам

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #15

    Re: Покупка на климатик.... съвети

    Мидея MSG-09,железни са !Щом е само за охлаждане друго не ти трябва.Гледай само да ти го монтира някоя по-голяма фирма,защото при Мидея сервиза е малко по специфичен,ако въобще може да се говори за такав.Това е баси парадокса най-свестните евтини климатици с най-дебилската сервизна база.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-18-CN - мнения
    От vasilakis79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 43
    Последно: 15-08-14, 13:18
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 12:57
  4. Osaka CH-12-JSE - мнения
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 10:35
  5. Osaka CH-12-DJ ъглов - мнения
    От dindo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-07, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе